Çocukluğumuzdan beri kitaplarımızda sağlığın zenginlik, hastalığın ise lanet olduğunu okuruz. Sağlıklı bir sağlık için gerekli olan ilk şey düzenli fiziksel egzersizdir. Sindirime yardımcı olur, enerji verir ve böylece hem bedeni hem de zihni zinde tutar. Böylece işlerinizi fiziksel ve zihinsel olarak, herhangi bir zorlama hissetmeden yapabilirsiniz. Vücut düzgün çalışmıyorsa beyin çalışamaz. Aslında, sağlam bir beyin ancak sağlam bir vücutta bulunabilir. Kaldı ki, sağlığımız bozulursa ve nefsimizi gösteremezsek, kitap bilgisi ne işe yarar??

Vücudunuzu Zinde Hale Getirecek Fitness Egzersizleri

Bu genç yaşın doğal gücünde, fiziksel egzersizi ihmal etmenin sonuçlarını hissetmeyebiliriz. Ama er ya da geç lezyon bize geri getirilecek ve o zaman şimdiki ihmalimiz için pişmanlık duyacağız..

İyi aerobik kondisyonu olan 60’tan fazla yetişkinin, ne kadar vücut yağı taşırlarsa taşısınlar, aynı yaştaki fit olmayan insanlardan daha uzun yaşadığını gösteren birçok kayıt var. Fiziksel uygunluk sadece yüksek kolesterol seviyelerini düşürmekle kalmaz, aynı zamanda yüksek tansiyon ve osteoporoz riskini de düşürür. Vücudumuzu zinde tutmak aynı zamanda kardiyovasküler ve kalp rahatsızlıkları geliştirme riskini de azaltır. Düşük zindelik düzeyine sahip bir kişi aynı zamanda ameliyatları takiben hastanelerde daha uzun süre kalmayla da ilişkilidir ve diyabet gibi diğer durumlar için daha büyük şansı artırır..

En iyi haber şu ki, fitness saatini tersine çevirebiliriz. Antrenmanlarımızın sıklığını ve yoğunluğunu arttırırsak yıllar geride kalabilir. Bilim adamları, haftada birkaç kez egzersiz yapan ve giderek daha fazla çaba harcayan birinin, zindeliklerinin yaşla birlikte doğal olarak düşme oranını büyük ölçüde azaltabileceğini biliyorlar. Sonuç olarak, çok daha genç birinin zindelik düzeyine ve sizin yarı yaşındaki birinin sağlık beklentilerine sahip olabilirsiniz. Bu yüzden düzenli fiziksel egzersiz yapmalıyız. Bize uygun egzersiz türüne gelince, fitness uzmanımıza da danışmalı ve talimatlarını izlemeliyiz..

Birçoğumuz genellikle daha az yemenin bizi sağlıklı tutmak için iyi olduğu konusunda yanılgıya düşeriz. Bu yüzden katı diyetler ya da sadece yapraklı sebzelerin çoğunu tüketiyoruz. Vücudumuzun bizi sağlıklı kılmak için tüm vitaminlere, kalsiyuma, demire ve diğer elementlere ihtiyacı olduğunu bilmeliyiz. Her öğünde ve atıştırmalıkta protein ve kompleks karbonhidratlarla dengeli bir diyet dahil edilmelidir. Bizi aşırı insülin yüklenmesine karşı korur. Tavuk, hindi ve az yağlı Yunan yoğurdu, antrenmandan sonra kasların iyileşmesine yardımcı olan yüksek kaliteli proteinler ve amino asitler içerir. Tüm önemli besin maddelerini eşit olarak alabilmeniz için dengeli bir beslenme rutini izleyin..

diyet

Her gün üç ana ve iki ara öğün olmak üzere günde beş kez yiyin. Beş günlük beslenmeyi eklemek kan şekerimizi dengeler, bu nedenle çılgın ruh hali değişimleri veya açlık sancıları yaşamayız. Aşırı insülin (yağ depolarını tutmaktan sorumlu olabilecek bir hormon) üreten kan şekeri seviyemizi yükselttikleri için diyetinizden rafine karbonhidratlardan kaçının. Bu nedenle ekmek, kurabiye, çikolata, beyaz pirinç ve mısır şurubu veya şeker içeren hiçbir şeyden kaçınılmalıdır..

Susadığınız zaman su için. Teşvik için sade kahve için ve avantaj sağlamak istiyorsanız votka martini veya benzeri karıştırılmamış, sade bir içecek tercih edin. Meyve suları, vanilyalı latte, mojito ve diğer gazlı içeceklerden kaçının çünkü hepsi gereksiz şeker ve kalori içerir..

En azından temel egzersizleri yapmaya başlayın. Çalışırken bile biraz esneme yapmak işe yarar, çünkü bunlar çalışma programınızı etkilemez ve bizi birkaç sorundan uzak tutmayı başarır. Ofiste geçirilen uzun saatler nedeniyle sırt ağrınız başlayana kadar esnemenin önemini fark etmeyebilirsiniz. Aşağıda vücudun nasıl fit hale getirileceğine dair bazı egzersizler gösterilmektedir.?

• Boyun Hareketi:

Sadece boynunuzu yukarı ve aşağı hareket ettirin, ardından sola ve sağa dönün.

• Kol Germe:

Avuç içleriniz dışa bakacak şekilde kollarınızı öne getirin ve gerin.

• Geri Uzatma:

Sandalyenizde otururken iki eliniz arkada ve esnetin..

• Omuz silkme:

Bu omuzlarımızı rahatlatacak.

• Göz kırpmak:

İdeal olarak, bilgisayarınızın başında yarım saatten fazla oturuyorsanız, 20 saniye boyunca gözlerinizi kapatmalı ve ekrandan uzak durmalısınız..

• Bacak Germe:

Sandalyenizde otururken bacaklarınızı yere paralel olarak kaldırın..

Ve asansörü kullanmak yerine merdivenleri kullanın, en azından inerken değil de inerken..

Görüntüler Kaynak : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.