Koşmak, kilo vermenin ve istenmeyen kalorileri yakmanın temel ve akıllı bir yolu olmuştur. Doğru şekilde koşarsan dakikada yaklaşık dokuz ila on bir kalori yakabilirsin. Bu, vücutlarıyla mücadele eden tüm insanlar için oldukça iyi bir anlaşma! Koşu bantlarından çok daha iyidir, çünkü büyük ölçüde işleri doğal yoldan yaparsınız..

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Koşu İpuçları

Yani yakında bir koşucu olmayı umuyorsanız, bu makaleye başvurabilirsiniz..

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Koşu İpuçları:

Kendinize Doğru Ayakkabıyı Alın:

Bir profesyonel gibi koşmak için yapmanız gereken ilk şey doğru ayakkabıları almaktır. Yaralanmaları önleyecek ve muhtemelen normal ayakkabılarla yapabileceğinizden daha hızlı koşmanıza yardımcı olacaklardır. Bir dahaki sefere alışverişe çıktığınızda, rutininize biraz eğlence ve eğlence katmak için güzel bir çift koşu ayakkabısı alın..

Isınmak!

İyi bir ısınma koşucu için değerlidir. Vücudunuzu tüm koşu rejimine hazırlayacaklar ve kalp atış hızınızın yavaşça yükselmesine izin verecekler. Bu nedenle, yüksek ve yoğun turlara gerçekten girmeden önce biraz tempolu yürüyüş veya hafif koşu yapın..

Çok Fazla Yapmayın:

Çok Fazla Yapmayın

Yeni koşucular yeni hobileri konusunda çok hevesli olma eğilimindedir, ancak her zaman bir şeyleri aşırı yapmanın yaralanmalara yol açtığı unutulmamalıdır. Kilometrenizi haftada yüzde ondan fazla artırmayın. Daha fazlasını yapmak istiyorsanız, bununla birlikte yüzmeyi veya bisiklete binmeyi de deneyebilirsiniz..

Yoğunlaştırın:

Koşmak tamamen yoğunlukla ilgilidir; özellikle kilo vermek söz konusu olduğunda. Orta veya orta seviyeye bağlı kalmak yerine kendinizi biraz daha ileri götürmeyi öğrenin. İşte nasıl: Altmış saniye boyunca bir yerde koşun ve sonraki otuz saniye için yoğunluğu artırın. Buna bir son diyebilmeniz için bunu yaklaşık 25 kez tekrarlamanız gerekir..

Boşken çalıştırın:

Yıllar boyunca yapılan çalışmalar ve araştırmalar şunu ortaya koydu ki, daha önce koşarsanız yemek masasına oturabilirsiniz; kilo verme şansınız daha fazladır. Daha fazla yağ yakmanıza ve metabolizmanızı büyük ölçüde uyarmanıza yardımcı olurlar..

Spor Salonu Yok mu? Sorun değil!

Spor salonuna gitmek her zaman mümkün değildir. İnsanlar yoğun programları ve iş baskıları nedeniyle meşgul olurlar. Ama bir fitness eğitmeni gibi koşmak için gerçekten bir spor salonuna ihtiyacınız olduğunu kim söyledi? Ortamınızı spor salonu yapabilirsiniz. En yakın parka koşun, merdivenleri çıkın ve ağız kavgası, şınav ve zıplama hareketleri ile birleştirin.

İşe biraz heyecan kat:

Aynı türden rutinlerden sıkıldıysanız, her zaman farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Haftada bir Tabata veya düşük yoğunlukta deneyin. Egzersizleri çeşitlendirmek, egzersizinizi eğlenceli hale getirecek ve sizi can sıkıntısından kilometrelerce uzak tutacaktır..

Tepeleri Çalıştırın:

Düz zeminde koşmaktan bıktıysanız çılgınca bir şeyler yapın. Git tepelere koş! Normal zeminde koşmaktan yüzde on daha fazla yağ yakar. Böylece fazladan 50 kalori yakarsınız. Bu harika değil mi? Ve sadece bu değil, bacaklarınız ve uyluklarınız da şekillenecek. Fena değil, doğru?

Yerle bir etmek:

İlginç bir Japon araştırması, 60 dakikalık egzersizinizi yarıya bölerseniz, egzersizinizin çok daha etkili olacağını ortaya çıkardı. Yapmanız gereken sabah otuz dakika koşmak ve sonra akşam otuz dakika daha koşmak. Bu, kısa sürede hedefinize ulaşmanıza ve vücudunuzu ince, formda ve hafif hale getirmenize yardımcı olacaktır..

Yeni Başlayanlar İçin Koşu İpuçları