Afgan yemekleri veya mutfağı ağırlıklı olarak buğday, arpa veya pirinç üzerine kuruludur, ancak ne olursa olsun, zengin baharatlar ve otlar ile zenginleştirilmiştir, tatlı ve ekşi içindeki keskin için biraz limon kabuğu rendesi ile karıştırılmıştır. Çoğu Hint yemeği gibi Afgan mutfağı da kalite açısından zenginlik barındırıyor ve tarifleri tanıdıkça aslında sürekli duyduğumuz bir ev ismi. Sadece yiyecekleri harika değil, aynı zamanda yapılması da oldukça kolay.

Afgan Yemek Tarifleri

1. Afgan köftesi:

afgan yemek tarifleri

Köfteyi başlatmak için kalın ve aromalı önceden hazırlanmış domates püresine ihtiyacınız olacaktır. Kıyma, sarımsak, zencefil, baharat ve soğan diğer malzemelerdir. Bir tavada soğanları biraz sarımsakla kızartın ve başka bir tavada soğanları domates püresi, biraz daha sarımsak ve sos için su ile karıştırın. Kıymayı alın ve öğütmeden önce tuz ve baharat ekleyin. Şimdi ondan toplar yapın ve sonra sosta pişirmeden önce kızartın..

2. Şami kebabı:

Şami kebabı

Shami kebabını elde etmek için kemiksiz kıymayı sarımsak, soğan ve zeytinyağında kaynatın. Şimdi eti ekmek kırıntıları, haşlanmış patates ve doğranmış haşlanmış yumurta ile karıştırın. Karışım ince bir hamur haline geldikten sonra, istediğiniz şekle sahip kebaplar yapmaya başlayın ve ardından altın kahverengi olana kadar kızartın..

3. Afgan Kuzu Köfte:

Afgan kuzu köfte

Bunun için kıyılmış kuzu eti, salça, ezilmiş sarımsak ve zencefil, kekik yaprağı veya tozu, haşlanmış patates, haşlanmış yumurta, sirkeye batırılmış soğan ve bazı öğütülmüş baharatlara ihtiyacınız olacaktır. Malzemeleri birlikte karıştırın ve derin kızartmadan önce küçük toplar haline getirin. Şimdi bir tavaya su domates püresi, yumuşak haşlanmış patates ve biraz baharat ekleyin ve ardından kıymayı ekleyin. Ekstra tat için marinara sosu ekleyin.

4. Kabuli Pilavı:

Kabuli pilavı

Kabuli pilavı veya portakallı pilav, Afgan’ın ulusal yemeği olarak kabul edilir. Bunu yapmak için eti, çoğunlukla garnitür olarak kullanılan bir köri içinde hazırlayarak başlayın. Et suyunu bir kenarda bekletin ve bir tavada havuçları kızartın. Şimdi ince pirince et suyunu ekleyin ve ardından et köri ile marine edin. Sonunda bir çiseleyen zeytinyağı gerisini halleder.

5. Barbunya Korması:

barbunya fasulyesi

Bu klasik bir vejetaryen yemeğidir, ancak istenirse bu tarife et eklenebilir. Sirke ile ıslatılmış soğanları kızartarak başlayın ve ardından haşlanmış fasulyeleri kalın bir domates püresi, kakule, baharatlar ve isteğe göre otlar ve kavrulmuş soğanlarla birlikte bir tavada kızartın. Tuz baharatıyla birlikte kırmızı biber, kırmızı biber ve patates küplerini ekleyin ve ezilmiş bir nane yaprağı ile işlemi sonlandırın..

6. Pakaura:

Pakaura

Pakaura veya Pakora sadece Afgan yemekleri ile sınırlı değil, aynı zamanda Kızılderililer için de uzun zamandır favori bir atıştırmalık. Şimdi bunlar, farklı sebzelerin veya kıymanın patates, un ve ekmek kırıntıları ile karıştırıldığı ve daha sonra altın rengini alana kadar derin yağda kızartıldığı brunch veya akşam atıştırmalıkları için küçük mezelerdir..

7. Korma-e-Samarug:

Korma e samarug

Bu mantarlı klasik bir kremalı tavuk korması. Mantarları ve kemiksiz tavuğu küp küp doğrayarak başlayın. Şimdi bir tavaya zeytinyağı ekleyin ve tavuğu eklemeden önce soğanı kızartın. Kalın sos elde etmek için biraz su ile birlikte biraz ot ve baharat ekleyin. Şimdi mantarları ekleyin ve sıcak servis etmeden önce biraz daha pişirin..

8. Bolani:

Bolani

Bolani, klasik bir Afgan mezesi olan bir ekmek parçasıdır. Hamuru yoğurarak ve ondan toplar yaparak başlayın. Şimdi hamur toplarını düz bir şekilde yuvarlayın, içine doldurma ekleyin, tekrar toplayın ve yuvarlayın. Ekmeği kızartın ve çayınızın tadını çıkarın.

9. Afgan Şorbası:

Afgan Şorbası

Afgan shorbası, esas olarak pirince garnitür olarak eklenen bir tavuk ve koyun eti suyudur. Domates püresi, sarımsak, kakule ve zencefilden oluşan sosa tavuk suyu ekleyerek başlayın ve bir tutam kekik serperek sonlandırın..