Hamilelikte hiç bal denediniz mi? Daha büyük soru, bal hamilelik için güvenli midir? Hepimiz hamileliğin, yemeniz gereken ve yememeniz gereken şeylerin bir listesini taşıdığını biliyoruz. Bunun bir nedeni bebeğin ve annenin endişesidir. Olduğu söyleniyor, günlük bal dozunuz size ne getiriyor? İşte bilmeniz gereken her şey.

hamilelik sırasında bal

Doğru diyet, egzersiz ve mola, sizi her gün sağlıklı bir zihin durumunda tutmak için son derece önemlidir. Ancak o zaman neyin yanlış gittiğini ve nerede olduğunu takip edebileceksiniz. Bu sefer balın sağlığımız için değerini, özellikle hamile kadınların sağlığı ile ilgili olarak açıklayacağız..

Bal Hamilelikte Güvenli mi??

Evet, güvenli. Sütünüze, çayınıza veya kahvenize çeşitli şekillerde alabilirsiniz. Bu, diğer şeker türlerine güvenli bir alternatiftir. Tabii ki, bazıları kontamine olabilir ve bu nedenle doğru marka balın seçilmesi tavsiye edilir..

Balın Hamile Kadınlar İçin Faydaları:

Hamilelikte neden balda ısrar ederiz? balın hamileliğe etkisi nedir?

1. Mide Yanması Çözümü:

hamilelik sırasında bal

Mide ekşimesi, hormonal değişiklikler nedeniyle hamile kadınlar için sık görülen bir şeydir. Asidik mide dolgusu yemek borusuna geri döndüğünde olur. Bu hastalık muhtemelen hamile bir kadının iştahını kaybetmesine neden olur. Bu yüzden bir an önce çözülmesi gerekiyor. Şimdi bir yemek kaşığı balı bir bardak süte karıştırın ve mide ekşimesi belirtisi varken için. Hamile kadınlar tipik olarak gıdaları desteklemek için süt içerler, ayrıca kullanılan vitaminler, bu nedenle balı beslemek aslında bir yük değildir..

2. Sabah Bulantısını İyileştirir:

Hamile kadınlarda mide bulantısı da sabah bulantısı olarak kabul edilir. Bu sorunu çözmek için kullanabilirsiniz. Bal kullanımı sabahları hastalığı yenebilir ve azaltabilir (bulantı). Sabah bulantısı, tüm kadınların yüzde 70’inin, özellikle hamileliğin ilk üç ayında, ayrıca / aksi halde kusma ve mide bulantısı yaşadığı sıradan bir uygulamadır. Ballı zencefil çayı, mide bulantısı ve kusma için büyük bir çaredir. Hamileliğin ilk haftalarında, mideye kan akışının ekstra uyarılması önerilmez, bu nedenle şu anda zencefil üzerine hafif gidin..

3. Hamilelikte Soğuk algınlığının Çözümü:

Soğuk algınlığı hamilelik boyunca oldukça sıradandır. Gebe kadınlar, bağışıklık sistemleri daha düşükken ve hamilelikte mukoza zarları şişmeye eğilimliyken ekstra duyarlı olmaya meyillidir. Bu, öksürük ve soğuk algınlığından kurtulmayı daha da zorlaştırabilir ve nefes almayı basit bir meydan okuma olarak formüle edebilir..

4. Boğaz Ağrısını İyileştirin:

Bal ile boğaz ağrısını yatıştırmanın 2 alternatifi vardır. Birincil seçenek limon ve balı bir bardak ılık suda karıştırır. Hastalığa bağlı ağrıyı hafifletmeye yardımcı olmak için karışım gargara yapılmalıdır. Bir diğeri, boğazı ağrıyan hamile bir kadının bir yudum boğazını yutabilmesidir. Tamamen doğal bal, bebeğin hayatını riske atmadan rahatlama sağlayabilir.

5. Kuru ve Islak Öksürük İçin Çözüm:

Hamilelik boyunca öksürük tehlikeli bir durumdur. Hamile kadınlar öksürük şurubu başka türlü ilaçlar alamazlar. Öksürüğü hafifletmekten üstündür. Tek yapmanız gereken sıvıyı sarımsak eldivenleriyle karıştırmak. Sarımsak karanfillerini çırpın, ayrıca küçük bir kavanoza koyun. Balı ekleyin ve sıkıca kaplayın. Karışımı kullanmadan en az 24 saat önce çıkararak iyice birleşmesini sağlayın. Öksürüğü kontrol altına almak için şuruptan 1 yemek kaşığı alın. Kendinizi daha iyi hissedene kadar şurubu almaya devam edin..

6. Bağışıklık Sisteminin İşleyişini İyileştirir:

Fruktoz, glikoz ve diğer şeker türlerinden oluşan bir malzemedir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, yaraların iyileşmesine ve küçük yanıkların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur ve ayrıca mide ekşimesine neden olan mide asidine karşı koyar. Bu antioksidan ayrıca, amino asitlere ek olarak vitaminler, enzimler, mineraller gibi içerdiği çeşitli maddelerin az miktarda olmasından kaynaklanan antibakteriyel özelliğe sahiptir..

Hamilelik sırasında balın besin değeri, her gün doğru miktarda alınmasında yatmaktadır. Dedikleri gibi, aşırı dozda bir şey hiçbir şey için iyidir. Hamileliğin erken döneminde de bal alımını sınırlamanız gerekir..

Balın Gebelikte Yan Etkileri:

İşte hamileyken bal yemenin bilmeniz gereken yan etkilerinden bazıları:.

1. Genel olarak bal güvenli bir seçenektir. Bununla birlikte, gastrointestinal anormallikleri olan kadınlar için, tüketmeden önce sınırlamak veya doktorunuza danışmak isteyebilirsiniz..

2. Balın iyi miktarda şekerle geldiğini unutmayın. Bu nedenle, hamileyken kilonuza dikkat etmeyi planlıyorsanız, bal tüketimi sınırlandırılmalıdır. Fazla kiloya neden olabilir. Bu nedenle, doğru dozu öğrenmek için bir doktora danışmanız en iyisidir..

3. Pastörize edilmemiş bal tüketmek vücutta kendi komplikasyonlarına yol açabilir. Bir marka seçmeden önce doktorunuza danışın..

Gebelikte Bal Kullanımında Önlemler:

Bal tüketmeden önce önlemlere dikkat edin.

a. Her zaman pastörize kullanın. İyi bir bal markasına sıfır.

B. Hamilelik sırasında Manuka balı kullanmaya çalışın. Çok fazla tıbbi değeri vardır ve bu nedenle vücudunuzda harikalar yaratabilecek iyi bir seçimdir..

C. Sıcak su bazı yararlı enzimleri öldürebileceğinden sıcak suya bal eklemeyin..

NS. Soya peyniri ile balı karıştırmamayı unutmayın, çünkü bu hazımsızlığa ve mide rahatsızlığına neden olabilir..

Bal ve hamilelik soruları devam ediyor. Tek nihai karar, balın dozajına ve alımına dikkat etmektir. Ayrıca şeker seviyenizi yükseltebilir, ancak normal şekeriniz için her zaman en güvenli alternatiftir..