Sağlıklı bir diyet çizelgesi, özellikle hamileyken, uygun bir fındık yükü olmadan neredeyse her zaman eksiktir. Kuruyemişlerin her birinin kendi besin seti vardır..

Ceviz özellikle süper güçlüdür ve bu nedenle hamilelik sırasında ceviz yemek, daha iyi ve sağlıklı bir annelik yolculuğuna yol açabilir. Küçük ceviz beyne benziyor ve ilginç bir şekilde beyin gelişimi için de iyi kabul ediliyor ve bu nedenle doktorlar tarafından sıklıkla öneriliyor..

Ceviz, bebeği astım ve egzama gibi hastalıklardan koruma potansiyeline sahip olan omega 3 içerir. Bunun dışında, aynı zamanda iyi bir sinir sisteminin gelişimine yardımcı olur, konsantrasyonu, görüşü iyileştirir ve bebek için daha yüksek IQ seviyelerini destekler. Cevizin iyiliği, bebeğin büyümesi ve düzgün gelişimi için yeteneğinde yatmaktadır..

Tüm bunlara ek olarak annenin çok ihtiyaç duyduğu tiamin, riboflavin ve folat içerir. Ceviz muhtemelen en iyi B vitamini kompleksi kaynağıdır ve bu nedenle hamilelik sırasında Akhrot gerçekten yardımcı olabilir..

hamilelikte akrot

Cevizin Besin Değeri:

Peki cevizden alabileceğiniz ek besinler nelerdir??

 1. Ceviz omega 3 açısından zengindir. Bu nedenle erken gebelikte ceviz bebeğin büyümesi için faydalı olacaktır..
 2. Önemli miktarda vitamin, lif, bakır, manganez ve magnezyum içerirler. Bu, hamilelik sırasında cevizin faydalarının yükünü arttırır. Bunlar günlük sağlığınız için gerekli bileşenlerdir..
 3. Alfa-linoleik asit içerir. Bu, bebeğin gelişimi ve büyümesi için gerekli olan esansiyel bir yağ asididir..

Hamilelikte Ceviz Yemek Güvenli mi??

Soruya kısaca cevap vermek gerekirse, evet! Hamilelik sırasında yenmesi tamamen güvenlidir. Güvenlidir ve anne adayına sunacağı pek çok faydası vardır. Bir göz at.

 • Cevizin tercih edilmesinin temel nedenlerinden biri de kalbi ne kadar iyi koruduğudur. Vücutta uygun kan temini ve dolaşımı sağlar. Ayrıca vücudun tüm kötü kolesterolden kurtulmasına yardımcı olur. Kötü kolesterolün vücuttan atılması, vücudun kendisini kalp durmasından ve ayrıca ani kalp hastalıklarından korumasına yardımcı olur..
 • Düzenli ceviz tüketimi, annenin kan basıncını kontrol altında tutar ve ayrıca bebek ve anne için iyi bir kardiyovasküler sağlık sağlar..
 • Cevizdeki antioksidanlar vücudu hastalıklardan korumaya yardımcı olur ve sağlıklı bir bağışıklık sistemini destekler..
 • Ceviz ayrıca vücudumuzun iyi bir sindirim sistemi sürdürmesine yardımcı olur. Hamilelik sırasında cevizin faydaları, bol miktarda lif içerdiğinden, yalnızca sistemi temizlemekle kalmayan, aynı zamanda çocuğunuza ekstrakte edilen besinleri sağlayan ve anne ve bebeği sağlıklı tutan yiyeceklerin uygun şekilde sindirilmesine yardımcı olmasıdır..
 • Tye, anti-inflamatuar besinler açısından yoğundur. Ayrıca bitkisel besinler ve antioksidanlar ile doludur ve bunları normalde bulmak zordur. Bu antioksidanlar bebeğin kemiklerinin gelişmesine yardımcı olur..
 • Bebeğin beyin gelişimi her gün iyi bir doz ceviz ile gerçekleşir..

  Ayrıca bebeğin gelişen beynindeki bilişsel tepkiyi artırır. Cevizdeki omega-3 yağ asitleri bebeğinizin iyi bir hafıza gücüne sahip olmasını sağlar..

 • Ceviz, sağlıklı kilitlerin büyümesi için gerekli olan çinko, biyotin ve yağ asitlerine sahiptir..

Bu nedenle cevizlerin hamilelikte sağlığa faydaları oldukça fazladır.!

Ceviz Hamilelik Diyetine Nasıl Dahil Edilir??

Nasıl yenir diye merak ediyorsanız size anlatacağız..

 1. Cevizleri ıslatmak gerçekten gerekli değildir. Karmaşık enzimleri parçalaması ve vücutta daha iyi sindirilmesini sağlaması için muhtemelen onu ıslatmak isteyebilirsiniz. Kabuğu kirli olabileceği için ıslatmak da isteyebilirsiniz. Bunun dışında ceviz, diğer kuruyemişlerle birlikte sabah atıştırmalığı olarak tüketilebilir..
 2. Ayrıca onları doğrayabilir ve smoothie’nize ekleyebilirsiniz. Smoothie’nize gevrek bir tat verir ve ayrıca vücut için faydalıdır..
 3. Salatanıza kıyılmış ceviz parçaları ekleyin..

Onları günlük olarak almanın birçok yolu var..

Günde ne kadar ceviz yemelisiniz?

Günde 1 veya 2 ceviz sağlıklı bir porsiyon vücut için iyidir. Bunu salatanıza ekleyin veya günün herhangi bir saatinde üzerlerine çiğneyin..

Bir uyarı: Dışarıdaki tüm hamile bayanlar, düzenli ceviz alımını sağlamanız tavsiye edilir. Bununla birlikte, bir uyarı, ceviz tüketirken aşırıya kaçmayın çünkü o zaman vücutta kolesterol birikmeye başlar. Günde 4-5 fındık ideal kabul edilir.

Hamilelikte Ceviz

Cevizlerin Gebelikte Yan Etkileri:

Dikkat etmeniz gereken yan etkiler nelerdir??

 • Akhrot’un hamilelikte aşırı tüketimi alerjiye neden olabilir. Vücudunuzun buna karşı olabileceği en yaygın semptomlardan biri, geliştirebileceğiniz alerjidir. Sadece bir avuç tüketmeyi unutmayın.
 • Kilo değişimi ve BMI değişimi cevizlerin bir diğer yan etkisidir. Aşırı tüketim kilo alımına neden olabilir ve bu nedenle vücudun Vücut Kitle İndeksini değiştirerek sağlıklı durumunu değiştirebilir..
 • Hamilelikte ceviz yemenin bir diğer yan etkisi mide bulantısıdır. Ceviz, beyaz cisimleri uyarabilen ve böylece histamin üretimine yol açabilen belirli türde antikorlar içerir..
 • Emzirme uygulamanızı da etkileyebilir. Aşırı tüketim emziren annelerde komplikasyonlara neden olabilir.

Hamilelikte Ceviz İçin Önlemler:

 1. Herhangi bir yiyeceğe kendinizi şımartmadan önce daima doktorunuza danışmanız önerilir. Doktorunuza bundan bahsedin ve ardından bunları diyet çizelgenize ekleyin..
 2. Doğal fındık için gidin. Şeker kaplı olanlar veya tuzlu olanlar sizin veya bebeğiniz için gerçekten iyi değil. Kalorilerinize gereksiz yere ekleyebilir.
 3. Her zaman kaliteli ve marka ceviz tercih edin.
 4. Tazeliğini kaybetmemesi için hava almayan bir kapta saklayın..

Hamile bayanlar için ceviz, anne ve bebeği için sunduğu çeşitli faydalar nedeniyle süper gıda olarak biliniyor. Diyetinize sağlıklı bir ceviz dozu eklemek için bugün başlayın.

Doğuma ve sağlıklı bir yaşam tarzına giden yolculuğunuzda önemli bir değişiklik göreceğinizden eminiz..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

S1. Ceviz Yediğim İçin Herhangi Bir Alerjiye Yatkın mıyım??

Cevap: Tüm vücudumuz ve metabolizmaları birbirinden farklıdır. Bu nedenle, vücudumuz birçok farklı gıda türüne çok farklı tepki verir. Ceviz ölçülü alındığında herhangi bir alerjiye neden olduğu bilinmemektedir. Ancak bazı kişilerin vücutları doğal olarak cevizin faydalarını geri çevirebilir. Bu nedenle, vücudunuzda herhangi bir rahatsızlık hissederseniz, aynı tüketimi bırakmanız önerilir..

S2. İlk Trimesterimde Ceviz Yiyebilir miyim??

Cevap: Evet, hamileliğin ilk üç ayında ceviz yemek güvenlidir. Bir anlamda sizi daha uzun saatler tok tutarak aşırı yemeyi azaltmanıza yardımcı olacaktır..

S3. Tüketimin Özel Bir Yolu Var mı??

Cevap: Cevizlerinizi almanız için belirli bir yol yoktur. Çoğu zaman, bir kase diğer fındıklarla karıştırılır veya sadece bir avuç olarak tüketilir. Her iki durumda da, yalnızca vücuda yarar sağlar..