Demirhindi hamilelik sırasındaki etkisi en iyi gerçeği açısından anlaşılabilir. Ayak bileklerinin şişmesini azaltmaya yardımcı olduğunu. Hangi ağrılı ve zararlı olabilir ve ayrıca şişkinlik ve kas ağrısı. Tatlı demirhindi, mükemmel bir şeker kaynağı olduğu için hamilelikte faydalıdır. Hamilelikte tüketilmesi güvenlidir. Ancak mütevazi miktarlarda ve genellikle diğer gıda maddeleriyle kombinasyon halinde.

Demirhindi meyvesi Afrika kıtasına özgüdür. Fabaceae familyasına ait bir baklagil ağacıdır. Bu ağaç tarafından üretilen meyve, posa ve tohum içeren baklalarda bulunur. Demirhindi kabuğunun posası dünya çapında mutfaklarda kullanılıyor.

Demirhindi, sağlığı korumak açısından birçok faydaya sahiptir. Tansiyona, kolesterolün kontrolüne, sindirime ve hatta cildinizi canlı, saçlarınızı güçlü ve sağlıklı tutmanıza yardımcı olur. Müshil olarak da kullanılabilir.

Hamilelikte Demirhindi Tüketmek

Demirhindinin Gebelikte Besin Değerleri:

“Demirhindi hamilelik için iyi mi” konusunda endişeleriniz varsa, işte seçiminizi yapmanıza yardımcı olabilecek birkaç gerçek. Demirhindi besin değeri açısından çok zengindir..

 • Kalsiyum ve A, C ve K vitaminleri gibi diğer besinleri içerir..
 • Demirhindi ayrıca çok güvenli ve makul bir protein, lif ve diğer birçok mineral kaynağıdır..
 • Ayrıca özellikle hamilelik sırasında iyi bir şeker kaynağıdır..

Demirhindiyi hamilelikte makul miktarlarda yemek zararlı değil, hem anne adayı hem de doğmamış çocuğun refahı için faydalıdır..

[Daha Fazlasını Gör: Hamilelikte amla yemenin kullanımları]

Hamilelikte Demirhindi Yemek Güvenli mi Değil mi?

Demirhindinin hamilelik sırasında ilaç olarak kullanılmasının güvenli olup olmadığını kanıtlayan hiçbir araştırma bulunmamaktadır. Demirhindi hamilelik sırasında orta derecede tüketilmesi faydalıdır. Demirhindi besin değeri açısından zengindir ve anne adayı için iyi olan birçok mineral ve vitamin içerir..

Bununla birlikte, hamilelikte demirhindi hakkında özel endişeler olabilir. Demirhindi muhtemelen parasetamol, ibuprofen ve hatta Aspirin içeren ilaçlarla reaksiyona girer. Bu nedenle, demirhindi daha fazla tüketilmeden önce bu ilaçların alınmasından sonra 24 saat geçmesi tavsiye edilir..

Demirhindinin Hamilelikte Faydaları:

Demirhindi besin değeri açısından ne kadar yüksekse o kadar hamilelikte orta düzeyde faydalıdır. Demirhindinin hamilelik sırasında anne adayı ve dolayısıyla doğmamış bebek için faydaları vardır..

 1. Hamileliğin sonraki trimesterlerinde, demirhindi anti-inflamatuar özellikleri ayak bileklerinin şişmesini, şişkinliği ve çeşitli kas ağrılarını kontrol etmeye yardımcı olur..
 2. Demirhindi antioksidanlar açısından çok yüksektir.
 3. Bu, ishal, kabızlık ve gestasyonel diyabet gibi durumlarla başa çıkmak için gereklidir..
 4. Bu, sağlık bakımının doğal bir şekli olduğu için en iyisidir..
 5. Hamilelik sırasında yüksek düzeyde kan şekeri içeren bir durum olan gestasyonel diyabet. polifenoller ve flavonoidler içerdiğinden demirhindi ile kontrol edilebilir.
 6. Potasyum ve sodyum gibi minerallerin varlığının hamilelik sırasında kan basıncının kontrolüne ve yönetimine yardımcı olması beklenir..
 7. Ayrıca demirhindideki antioksidanların belirli kanser türlerinin önlenmesinde yardımcı olduğuna inanılmaktadır..

Demirhindi’nin Gebelikte Yan Etkileri:

Kesin bir görüşe varmak için yapılmış yeterli araştırma yoktur. Demirhindi hamilelik sırasında ilaç olarak kullanılmanın güvenli olup olmadığı konusunda. Ve böylece hamilelik sırasında demirhindi yan etkileri çevresinde bazı gri alanlar olabilir..

 • İlgili risklerin çoğu, hamilelik sırasında kontrolsüz miktarlarda demirhindi tüketiminden kaynaklanmaktadır. İbuprofen çocuğun hayatını tehlikeye atabilecek bir ilaçtır ve demirhindi vücudun bu ilacı emme kapasitesini arttırır..
 • Demirhindi ayrıca bebeğin düzensiz kan akışı nedeniyle doğru beslenmemesine neden olan kan inceltici görevi gören Aspirinin emilim oranını da artırır..
 • Demirhindi aşırı yemek kan şekeri ve kan basıncı ile ilgili sorunlara yol açabilir.

Hamilelik Diyeti Sırasında Demirhindi Nasıl Tüketilir:

Demirhindi ılımlı miktarlarda tüketilmesi hamilelik sırasında mükemmeldir. Ancak demirhindi diğer gıda maddeleriyle birlikte tüketilmelidir. Ve ne ham ne de seyreltilmemiş halde. Ayrıca meyve suyu olarak da tüketilebilir. Annelerin en çok sorduğu soru “Hamilelikte demirhindi yiyebilir miyim?” Cevap EVET… Pani Puri, Sev Puri, Sambar veya herhangi bir çeşit sebzeli ve sebzesiz köri yiyebilirsiniz. Hijyenin çok büyük bir faktör olduğunu unutmayın ve bu nedenle bu tatlı ve ekşi lezzetleri sokakta değil evde yemek en iyisidir.!

Demirhindi tatlı-ekşi tadı için özlem her zaman orada olacak. Bununla birlikte “hamilelikte demirhindi yemek güvenli midir” soruları geliyor? Veya “hamilelik sırasında demirhindi yan etkileri nelerdir”? olduğu yaygın olarak kabul edilmekle birlikte,.

Demirhindi birden fazla besleyici özelliğe sahiptir. Ve hamilelik sırasında kadınların karşılaştığı yaygın rahatsızlıkların çoğunu kontrol etmede faydalıdır. Şunu da belirtmek gerekir ki her şeyin fazlası iyi değildir. Demirhindinin herhangi bir biçimde, özellikle çiğ veya seyreltilmemiş olarak aşırı tüketimi hem anne hem de çocuk için tehlikeli durumlara yol açacaktır. Bu nedenle demirhindinin tadını çıkarın, sağlıklı kalın, ancak hepsinden önemlisi güvende kalın..

Sıkça Sorulan Sorular:

S1. Demirhindi düşüğe neden olabilir mi?

Cevap: Demirhindi zengin bir C vitamini kaynağıdır. Ancak hamilelikte C vitamininin fazla alınması uygun değildir ve anne adayları üzerinde zararlı etkileri olabilir. Özellikle hamileliğin erken dönemlerinde aşırı C vitamini alımı progesteron üretimini azaltabilir. Progesteron, hamileliğin erken evrelerinde gereklidir. Embriyonu almak için rahim astarını hazırlarken. Bu nedenle demirhindinin orta düzeyde tüketilmesi ve diğer gıdalarla kombine edilmesi savunulmaktadır..

S2. Hamileler veya emziren anneler için demirhindi tüketmek için ekstra önlem almaları gerekir.?

Cevap: Hamile kadınların hamilelik sırasında olağan önlemleri almaları gerekir. Demirhindi mütevazı miktarlarda tüketin. Tercihen diğer yiyeceklerle birlikte. Meyve suyu şeklinde de faydalıdır. Emziren kadınlar demirhindiyi benzer miktarlarda tüketebilir. Çocuğa herhangi bir etkisi olmadığı ve nispeten güvenli olduğu için.

S3. Demirhindi hamileliğin erken evrelerini nasıl etkiler??

Cevap: İlk trimesterde, özellikle hamileliğin ilk ayında, demirhindi fazla alımı iyi değildir. Demirhindi C vitamini içerir ve çok fazla C vitamini kendi kendine düşüklere neden olabilir. Progesteron üretiminin azalması nedeniyle. Bulantı ve sabah bulantısı için doğal bir çare görevi görür. erken gebelikte sık görülen durumlardır. Aşırı demirhindi tüketimi riski, hamileliğin erken evrelerinde en fazladır. Demirhindi isteğinizi makul miktarlarda gidermeniz her zaman tavsiye edilir..