Hindistan cevizi suyu içmeyi kim sevmez ki? Sıcak ve yorucu bir yaz gününde bir bardak hindistancevizi suyu çok ferahlatıcı ve enerji verici olabilir. Hindistan cevizi suyunu hamilelik sırasında için. Tadını beğendiyseniz ve sayısız faydalarından yararlanmak istiyorsanız. Ancak, adil bir bebek sahibi olma hayaliyle hindistancevizi suyuna çekilmeyin. Hindistan cevizi suyu nedeniyle böyle bir şey olmayacak. Nariyal pani’nin hamilelik sırasındaki çeşitli faydalarını öğrenmek için burayı okuyun ve etrafında dolaşan sayısız efsaneyi netleştirin..

Hamilelikte hindistan cevizi suyu içmek:

Hamilelikte hindistan cevizi suyu, günlük gerekli sıvı seviyelerini korumanıza yardımcı olabilir. Vücuttaki elektrolitlerin yanı sıra. Aynı zamanda kendinizi nemli tutmanın harika bir yoludur.Sağlığınızı korurken aynı zamanda serinletici bir içeceğin tadını çıkarmanın harika bir yoludur..

Hamilelikte Hindistan Cevizi Suyu İçmenin Faydaları

Hamilelikte hindistan cevizi suyunun besin değeri:

100 gr hindistan cevizi suyunun besin değeri aşağıdaki gibidir..

Besin  Miktarı

 • Suçlu
 • Kalori 19Kcal
 • karbonhidratlar 3.7g
 • Protein 0.7g
 • lif 1.1g
 • yağ 0.2g
 • C vitamini %4
 • potasyum 250mg
 • sodyum 105 mg
 • Kalsiyum %2
 • Demir %1
 • Magnezyum %6

g=gram, mg=miligram.

Hamilelikte Hindistan cevizi suyu içmenin faydaları:

İşte Hamilelikte Hindistan Cevizi Suyu İçmenin Faydalarından Bazıları.

1. Günlük Sıvı Alımının Dengelenmesi:

Hamilelik sırasında, vücudunuzun korunmasına ve yenilenmesine yardımcı olmak için daha fazla sıvıya ihtiyacı vardır. Doğmamış bebeğinizin yanı sıra sizin de sahip olduğunuz ihtiyaç. Hamilelikte hindistan cevizi suyu içtiğinizde. bu aşamada ihtiyacınız olan ek sıvı seviyelerini size sağlar. Vücudunuzdaki kan hacmini iyileştirmeye ve artırmaya yardımcı olur. Ayrıca amniyotik sıvınızın hacmini korumaya ve doğmamış bebeğinizin daha iyi hareket etmesine yardımcı olur. Hamileyken ideal olarak günde yaklaşık 3 litre su içmelisiniz. Düzenli gıdalar, günlük önerilen sıvı alımınızın yaklaşık yüzde 20’sini sağlar. Ek olarak, su veya diğer kaynaklardan en az 2,4 litre sıvı almalısınız. Hindistan cevizi suyu olmak iyi bir kaynak.

2. Vücuda Temel Elektrolitler sağlar:

Hamilelik, vücudunuzun sulu kalmasına yardımcı olmak için suya ek olarak çok fazla elektrolite ihtiyaç duyar. Şu anda ihtiyacınız olan ve hindistancevizi suyunda bulunan çeşitli besinler fosfor, sodyum, potasyum ve kalsiyumdur. Hamilelik sırasında vücudunuzda doğru miktarda elektrolit olması önemlidir. Hindistan cevizi suyu tüketimi, kan basıncınızın seviyelerini kontrol altında tutmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca vücuttaki doğru miktarda sıvı seviyesinin korunmasına yardımcı olacaktır. Bu vücudunuzdaki pH dengesini iyi bir şekilde düzenler ve sağlar. Tüm kasların normal çalışıyor. Mide bulantısı, sabah bulantısı, aşırı terleme veya ishal gibi hamilelik koşulları ağır sıvı kaybına neden olabilir. Hindistan cevizi suyuna sahip olmak, vücut sıvılarını yenilemenize ve elektrolit seviyenizi ideal sayıya getirmenize yardımcı olacaktır..

3. Sentetik İçeceklere sağlıklı alternatif:

Hamilelik sırasında yediğiniz veya içtiğiniz her şey. doğmamış bebeğinizi doğrudan etkileyecektir. Hindistan cevizi suyu, içinde ilave tatlandırıcı içermeyen tamamen doğal bir içecektir. Herhangi bir koruyucu veya renklendirici içermez. Böylece sizin için çok sağlıklı bir içecek.

4. Düşük şeker:

Hindistan cevizi suyu tatlı olmasına rağmen diğer içeceklere göre çok daha az miktarda şeker içerir. Hindistan cevizi suyu doğal haliyle sadece altı gram şeker içerir. Hamileyken, ne kadar şeker tükettiğinizi kontrol etmeniz önemlidir..

Düzenli olarak çok miktarda şekere sahip olmak gestasyonel diyabete neden olabilir. Ve doğmamış bebeğinizin sağlığı üzerinde bazı ciddi olumsuz etkileri olabilir. Sadece bebeğinizin doğum ağırlığının önerilenden daha fazla anormal bir şekilde artmasına neden olmaz. Ancak hamileyken aşırı kilo almanıza da neden olabilir. Bu daha fazla komplikasyona yol açabilir.

Hamilelikte Hindistan Cevizi Suyu 1

5. Çeşitli Enfeksiyonları Önler:

Hindistan cevizi suyu bir kimyasal içerir. Bu, sisteminizdeki parazit ve solucanların sayısını ortadan kaldırmaya ve azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca bağırsaklarınızda bulunan solucanların giderilmesine de yardımcı olur. Sonuç olarak, enfeksiyon kapma şansınız azalır.

6. Hipertansiyon olasılığını azaltır:

Birçok hamile kadın hipertansiyondan muzdariptir. Bu hem anne hem de doğmamış bebek için daha fazla sağlık sorununa neden olabilir. Hindistan cevizi suyunun hipertansiyon üzerinde rahatlatıcı bir etkisi olabilir ve kan basıncınızı düşürebilir..

7. Kabızlığa Yardımcı Olur:

Kabızlık, hamileliğin en yaygın rahatsız edici koşullarından biridir. Hindistan cevizi suyu yüksek miktarda diyet lifi ile doldurulur. Bu, sindirim sistemini temizlemeye ve kabızlığı önlemeye yardımcı olabilir. Ayrıca mide ekşimesi ve hazımsızlık veya asitlik sorunlarının hafifletilmesine yardımcı olabilir..

8. Vücut ağırlığının korunması:

Hindistan cevizi suyu yağ veya kolesterol içermez. Hamileyken düzenli olarak içmek. Kilo alma riskini azaltır. Düzenli olarak hindistan cevizi suyu içmek vücut ağırlığınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olur..

9. Antibakteriyel ve Anti-mantar:

Hindistan cevizi suyu çeşitli antibakteriyel, mantar önleyici ve antiviral özellikler içerir. Sağlığınızı iyi tutmanıza yardımcı olacak ve doğal bir savunma görevi görecektir. Hindistan cevizi suyu ayrıca çoklu antioksidan, antiparaziter, bağışıklık uyarıcı ve hepato-koruyucu özellikler içerir..

10. Fetüs için sağlıklı:

Hamileyken hindistancevizi suyu içmek sizi nemlendirir ve tazeler. Ve sizi çeşitli hastalıklara karşı korur. Ayrıca kilonuzu kontrol altında tutmanıza ve vücudunuzu serin tutmanıza yardımcı olur. Tüm bu faktörler, doğmamış bebeğin sağlıklı kalmasına doğrudan katkıda bulundukları için çok önemlidir..

11. Fetüsün büyümesini hızlandırır:

Hindistan cevizi, anneye tüm hayati besinleri sağlar. Bu onun sağlığını korumak için gereklidir. Bu nedenle, fetüsün büyümesini artırır.

12. Amniyotik sıvıların uygun seviyesini korur:

Hindistan cevizi suyu, fetüsü çevreleyen genel ortamı iyileştirir. 3. trimesterde alındığında hindistan cevizi suyu. Amniyotik sıvı seviyesini ve kan dolaşımını artırır..

Hindistan cevizi suyunun hamilelikte yan etkileri:

Hamilelikte hindistan cevizi suyu tüketmenin herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak aşırı tüketim aşağıdakilere yol açabilir:

 1. Sodyum açısından zengin olduğu için tansiyon sorunu yaşayan kadınlar için doğru bir seçim olmayabilir..
 2. Olgun hindistan cevizi suyu kabızlığa neden olabilir.
 3. Fazla hindistancevizi suyu içmek, yenidoğanın öksürük ve soğuk algınlığı sorunu ile doğmasına neden olabilir..

Hamilelikte hindistan cevizi suyu içerken alınması gereken önlemler:

Aşağıdakiler sağlamak için alınması gereken bazı önlemlerdir. Hindistan cevizi suyunun sizin ve bebeğiniz için sağlıklı olduğunu:

 • Hindistan cevizi suyunu sadece ölçülü olarak için. Günde 1 bardaktan fazla tüketmemeye çalışın.
 • Hindistan cevizi suyu tazeyken en besleyicidir. Hindistan cevizi suyunu açar açmaz içmeyi deneyin..
 • Konserve veya şişelenmiş olana karşı taze hindistan cevizi suyunu tercih edin.
 • Tadını kötü bulursanız suyu tüketmeyin..

Hamilelik sırasında hindistancevizi suyu içmekle ilgili efsaneler ve gerçekler:

Aşağıdakiler hindistancevizi suyuyla ilgili çeşitli efsanelerdir. Ve asıl gerçek:

Bir efsane: Hindistan cevizi suyu bebeğin sağlıklı büyümesi için gerekli tüm besinleri içerir..

Hakikat: Bu doğru değil. Hamile bir kadının tam dengeli bir diyet tüketmesi gerekir. Uygun büyüme için çeşitli meyveler, sebzeler, tahıllar, bakliyat ve süt ürünleri dahil. Ve bebeğin gelişimi.

B. Efsane: Her gün hindistancevizi suyu tüketmek bebeğin daha yoğun koyu saçlara sahip olmasını sağlar..

Hakikat: Bu teorinin doğru olduğuna dair bir kanıt yok.

C. Efsane: Hindistan cevizi suyu bebeği adil büyütecek.

Hakikat: Bu teori, çocuğun rengi kadar temelsizdir. Tamamen çocuğun genetiğine bağlı olacak ve hindistan cevizi suyu içmek bunu hiçbir şekilde değiştiremez..

D. Efsane: Hindistan cevizi suyu, hamile sularını nemlendirmek için en iyi kaynaktır..

Hakikat: Hindistan cevizi suyu hamile bir kadını nemlendirmenin iyi bir yolu olsa da. Hidrasyon için suyu hiçbir şey yenemez.

Umarım, hindistancevizi suyuyla ilgili tüm efsaneler burada açıklığa kavuşmuştur. Hamilelik sırasında hindistancevizi suyu içmenin son derece besleyici olduğuna şüphe yok. Ve hamileler için çok sağlıklı. Ancak bebeğin rengini veya saç yoğunluğunu hiçbir şekilde değiştiremez. Daha güzel bir bebek sahibi olma hayaliyle hindistan cevizi suyu içmeyin. Ama içiniz çünkü bebeğinizi çok sağlıklı ve güçlü yapacaktır..

Sıkça Sorulan Sorular:

S1. Hamilelikte hindistan cevizi suyu içmek güvenli midir??

Cevap: Hamilelik sırasında hindistancevizi suyu içmek. Son derece güvenli ve sağlıklı olarak kabul edilir. Ölçülü tüketilmesi şartıyla. Günde bir bardak hindistancevizi suyu içmek hamile kadınlar için güvenli bir miktar olarak kabul edilebilir..

S2. Hamilelikte hindistan cevizi suyu ne zaman içilir??

Cevap: Hindistan cevizi suyu günün her saatinde tüketilebilir. Ancak, maksimum faydasını elde etmek için. Sabah aç karnına içilmesi tavsiye edilir. Bu, vücudun içerdiği besinleri ve elektrolitleri kolayca emdiği en iyi zamandır..

S3. Doğru hindistan cevizi nasıl seçilir?

Cevap: Yeşil renkli hindistancevizi, suyla dolu olduğu ve tadı gerçekten tatlı olduğu için seçin. İçindeki suyun içeriğini bilmek için çalkalamak ve kontrol etmek en iyisidir. Hindistan cevizini seçerken kenarlarının kahverengi ve zarar görmemiş olmasına dikkat edin. 5-6 ay ağaçta yaşlanan hindistancevizi en iyi tada sahiptir ve besleyicidir..