Bu dokuz ay, hayatınızın aceleyle unutamayacağınız bir dönemidir. Sadece bir dizi yeni deneyim ve duyguyu beraberinde getirmekle kalmaz. Ama aynı zamanda bir birey olarak çok dikkatli olmanızı sağlar. Yediğiniz, giydiğiniz, yaptığınız ve hatta uyguladığınız her şey tarayıcıdan geçer. Bu yüzden burada size hamilelik sırasında kaçınılması gereken bazı esansiyel yağların bir listesini sunuyoruz..

Hamilelikte Kaçınılması Gereken Uçucu Yağlar

Hamilelikte Kaçınılması Gereken En İyi Uçucu Yağlar:

1. Fesleğen (uçucu yağ):

Hamilelik ve emzirme döneminde kaçınılmalıdır. Çünkü aşırı alımının kalp atış hızını arttırdığı, boğaz ve ağız yanmasına neden olduğu bilinmektedir. Ayrıca aşırı durumlarda idrarda kan salgılanmasına, sığ solunuma, nöbetlere ve virgüllere yol açar. Bu nedenle kadınların hamileyken bu uçucu yağlardan kaçınması en iyisidir..

2. Sedir ağacı (uçucu yağ):

Hamilelik sırasında kaçınılması gereken uçucu yağlar-Sedir Ağacı

Hamilelik ve emzirme döneminde kaçınılmalıdır. Hamilelik sırasında, bir dizi yeni hormon salgılanır. Vücutta ve anne adayının cildi de diğer zamanlara göre biraz hassaslaşır. Dolayısıyla böyle bir durumda sedir ağacı yağı kullanmak ciltte hassasiyet oluşmasına neden olabilir. Doğrudan cildinize uygulamadan önce ayaklarınızda cilt testi yaptırmak her zaman güvenlidir..

3. Rezene (uçucu yağ):

Hamilelik sırasında kaçınılması gereken uçucu yağlar Rezene

Hamile kadınlar, beklerken bazı şeylere karşı alerji geliştirebilir ve rezene, maddeler listesinin başında gelir. Kadınların alerjisi olan. Bir çalışma, iki bebeğin nasıl sinir bozuklukları geliştirdiğini de göstermiştir. Çünkü anneleri içinde rezene yağı olan çay içti. Bu nedenle, hamilelik sırasında en iyi şekilde kaçınılmalıdır..

4. Sardunya (uçucu yağ):

Hamilelik sırasında kaçınılması en iyisidir çünkü kadınların buna alerjisi olduğu bilinmektedir. Ancak alıyorsanız, yan etkileri net olarak bilinmediği için düşük miktarlarda tutunuz..

5. Zencefil:

Hamilelik sırasında kaçınılması gereken uçucu yağlar Zencefil Yağı

Zencefil suyu hamile bayanlar için faydalı kabul edilse de. Zencefil, hamileyken kaçınılması gereken esansiyel bir yağdır. Zencefilin hamilelik sırasında uçucu bir yağ olarak etkileri konusunda araştırmacılar arasında hala pek çok tartışma var. Ancak bundan en iyi şekilde kaçınmanız önerilir. Hamilelik sırasında risk almak küçük meleğiniz için zararlı olabilir.

6. Yasemin (uçucu yağ):

Hamilelik sırasında kaçınılması gereken uçucu yağlar Yasemin

Hamilelik ve emzirme döneminde en iyi şekilde kaçınılmalıdır. Çocuğunuzda toksisiteye neden olduğu bilindiği için.

7. Limon otu (uçucu yağ):

Hamilelik sırasında kaçınılması gereken uçucu yağlar Limon otu

Limon otunun kullanımı sağlıklı olduğu ve birkaç tıbbi rahatsızlığın tedavisinde yardımcı olduğu için normal olarak tavsiye edilse de, hamilelik ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır..

8. Gül (uçucu yağ):

Hamilelik sırasında kaçınılması gereken uçucu yağlar Gül

Gül yağının çekici bir kokusu vardır ve yılın diğer zamanlarında hiç beklemediğiniz zamanlarda güvenle kullanabilirsiniz. İçinizde gelişen bir bebek varken rafta tutmak en iyisidir. Hamilelik sırasında kaçınılması gereken esansiyel yağlardan biridir..

9. Kekik (uçucu yağ):

Hamilelikte kaçınılması gereken uçucu yağlar Kekik

Çocuğu olumsuz etkilediği için emzirirken tüketilmemelidir..

Bu yağlar diğer zamanlarda cildiniz ve sağlığınız için çok iyi kabul edilse de, hamilelik sırasında bunlardan kaçınmak en iyisidir çünkü yağın plasentaya geçme ve bebeğinizi olumsuz etkileme riski her zaman vardır. Bu, bebeğiniz üzerinde toksisite riskine neden olur. Bu yağların alımının çocuğunuzda düşük ve doğum kusurlarına neden olacağı yaygın olarak kabul edilse de, bu ifadeyi doğrulayacak çok az kanıt vardır. Bu liste, hamilelikte kaçınılması gereken bazı esansiyel yağları içerir, ancak herhangi bir şeye karar vermeden önce doktorunuza danışmanız en iyisidir çünkü o sizin ve çocuğunuz için neyin en iyi olduğunu bilir..