Odun elması lif, C ve A vitamini yönünden zengin bir meyvedir. Ayrıca hamileyken vücuttaki sıvı seviyesinin dengelenmesine yardımcı olur. Kabızlık, hamile bir kadının karşılaştığı yaygın bir sorundur. Ahşap elmanın hamilelik sırasında faydaları, çok sayıda problemle başa çıkmayı kapsar..

Ahşap elma veya bael, aynı zamanda bilindiği gibi, sert bir dış meyve ile sert kahverengi bir kabuktur. Meyvenin posası güçlü hoş olmayan bir kokuya sahiptir ve küçük yenilebilir tohumlarla doldurulur. Hamilelikte Bael meyvesi, kendinizi şımartmak için iyi bir meyvedir. Hamile bir kadının hamileliğinde karşılaştığı bir takım sorunlara çare olduğu söylenir. İşte odun elmayı günlük diyetinize dahil etmek hakkında bilmeniz gereken bazı şeyler..

hamilelikte odun elma

Gebelikte Beal Meyvesinin Besin Değerleri:

Yüz gram ağaç elma kabaca yaklaşık 31 gram karbonhidrat, 1.8 gram protein ve 2.9 gram lif içerir. Diğer gerekli besinler arasında yaklaşık 600 miligram potasyum ve 8 gram C vitamini bulunur. Meyvede ayrıca kalsiyum, demir ve fosfor bulunur..

Ahşap Elma Hamileliğe İyi Gelir mi??

Evet. Hamilelik sırasında Bael meyvesi önerilen bir seçimdir. Bununla birlikte, bazen mide şişkinliğine yol açabileceğinden, alım miktarı sınırlı olmalıdır. Hamile bir kadın için bir ağaç elma önerilen dozdur..

Ahşap Elmanın (Bael meyvesi) Hamilelikte Faydaları?

İşte hamile kadınlar için odun elmanın bazı şaşırtıcı faydaları.

1. Sindirime Yardımcı Olur:

Odun elmasının birincil faydası, sindirime etkili bir şekilde yardımcı olmasıdır. Hazımsızlık, hamile kadınların karşılaştığı yaygın bir sorundur. Meyve lif içerdiğinden, sindirim sürecini daha iyi kolaylaştırmaya yardımcı olabilir..

2. Akışkan Dengeleme:

Vücudun sıvı seviyesini dengeleme potansiyeline sahiptir. Hamile bir anne için sıvı seviyelerini kontrol altında tutmak şarttır. Bu dönemde kan hacmi genişler. Elektrolitler ve potasyum bu dönemde bir zorunluluk haline gelir. Potasyum vücutta kramp oluşmasını engellerken, elektrolitler vücudu nemli tutar. Bunların her ikisi de odun elmasında bulunur..

3. Kabızlığı Önler:

Kabızlık hamile bir kadın için tekrarlayan bir sorundur. Bael meyvesi müshil bir özelliğe sahiptir ve bu nedenle kabızlıkla önemli ölçüde mücadelede yardımcı olacaktır..

4. Enfeksiyonu Önler:

Hamile anneler oldukça hızlı bir şekilde enfeksiyon geliştirmeye eğilimlidir. Antifungal ve antibakteriyel özelliği ile enfeksiyonla etkili bir şekilde savaşabilir. Hamilelik sırasında Bael meyve suyu bu nedenle hamile kadının zayıf bağışıklığına karşı mücadelede yardımcı olabilir..

Ahşap Elmanın Gebelikte Yan Etkileri:

İşte odun elmasının dikkat etmeniz gereken yan etkileri….

  • Tanenler içerir. Kanserojen özelliklere sahiptirler ve kullanıldıklarında düşükleri tetikleyebilirler. Bu nedenle, doktorunuza danıştıktan sonra tükettiğiniz miktara dikkat etmeniz gerekmektedir..
  • Bu meyvenin daha yüksek miktarları mide şişkinliğine ve gaz oluşumuna neden olabilir..

Ahşap Elma Suyu: Nasıl Yapılır?

  • Odun elma suyunun nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, işte adım adım prosedür.
  • Meyveyi kırarak başlayın ve posayı çıkarın. Hamuru kazımak için bir kaşık kullanabilirsiniz..
  • Bunu hindistan cevizi sütü, su, şeker veya bal, bir tutam siyah tuz ve bir limon suyu ile birlikte blendera ekleyin..
  • Pürüzsüz bir kıvam oluşana kadar karıştırın.
  • Nane yapraklarıyla süsleyip hemen servis yapın.

Odun elma vücudun metabolik aktivitesini artırma potansiyeline sahiptir ve bu nedenle hamilelik sırasında çok güvenli bir bahistir. Ancak miktarına karar vermeden önce doktorunuza danışmanızı öneririz..

Sihirli meyve eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Meyve Hindular arasında kutsal bir meyve olarak kabul edilir. Besleyici meyve güç doludur ve doktorlar hamile kadınların karşılaştığı en yaygın ve önemsiz sorunlardan bazılarını tedavi etmek için hamilelikte balya meyvesi önerir..

Sıkça Sorulan Sorular & Yanıtlar:

1. Emzirme Sırasında Odun Elması Yiyebilir miyim?

Evet, meyve emzirirken bile alınabilir. Yalnızca önerilen miktarı yediğinizden emin olmak için özen gösterilmelidir..

2. Odun Elması Hamilelik Diyetine Nasıl Dahil Edilir??

Meyvenin keskin bir kokusu olduğu için meyve suyu olarak almanızı tavsiye ederiz. Meyve, meyve kasenizle iyi gitmeyecek.