İncirin bilimsel adı Ficus carica’dır. Dut ailesine ait bazı çiçekli bitkilerin bir türüdür. İncir temel olarak çeşitli faydaları olan bir beslenme meyvesidir. Hintçe’de halk arasında ‘Anjeer’ olarak bilinir. Çoğunlukla Orta Doğu, Avrupa, Batı ABD ve Batı Asya’da bulunur. İncirin hamilelikte faydaları çoktur ve ihtiyaçtan dolayı gereklidir. Bir kadın hamilelik sırasında çok önemli ve hassas bir aşamadadır ve mükemmel bir sağlık diyeti izlenmelidir. Bu nedenle hamilelikte incir, anne karnındaki bebeği beslemek için gereklidir..

hamilelik sırasında incir

anjeer hamilelik için iyi mi?

Anjeer hamileliğe iyi gelir mi diye soranlar olabilir. O zaman cevap evet çünkü incir dünyanın en sağlıklı gıdalarından biri olarak kabul ediliyor. Esas olarak hamile bir kadın için tavsiye edilir. Hamilelikte Anjeer, vücudun dengesi için birçok sağlık yararı sağlayabilir. Yani bir koca, karısı için hamilelikte incir seçebilir..

Hamilelikte incir yemenin besin değeri:

Hamilelik sırasında anjeer’in birçok kullanımı vardır, ancak önce incirlerde bulunan tüm besin değerini bilmemize izin verin..

50 gramdan bahsedersek. o zaman incir,

 • Yaklaşık 38 gr kalori içerir.,
 • 1.45 gr diyet lifi,
 • 0.06 mg B6 vitamini,
 • 116 mg potasyum,
 • 0.06 mg manganez,
 • 0.03 mg bakır,
 • 0.38 g protein,
 • 9.6 gr karbonhidrat,
 • 0.16 gr yağ,
 • 1.12 gr şeker.

Böylece hamilelikte incir, vücuttaki stabiliteyi korumak için birçok fonksiyonel ve gerekli değeri katacaktır..

Hamilelikte incir veya anjeer yemenin faydaları:

İncirin hamilelikte faydaları şunlardır:,

1). Kalsiyum seviyesini artırmak:

Hamilelikte incirin sağlığa birçok faydası vardır. Kalsiyumun kemik ve diş gelişimindeki önemini bildiğimiz için, anjeer bir kadının hamilelik sırasında kemikleri güçlendirmesine yardımcı olur. Tüm günlük aktivitelere devam etmelerine yardımcı olur..

2). Zengin yaprak ve omega-3 kaynağı:

Hamilelikte anjeer meyvesi faydaları arasında yaprak ve omega-3 asitlerinin tüketimini de içerir. Bu, gelişmiş fetal beyin sağlanmasına katkıda bulunacaktır. Ve hepimiz hamile bir kadın için fetal beynin önemini biliyoruz..

3). Sağlıklı bir diyet:

Genel olarak, bir kadın hamilelik sırasında yenmesine izin verilmeyen en iyi veya en sevdiği yemekleri isteyebilir. Obezite ve gestasyonel diyabet gibi ciddi durumlara neden olabilir. Bu nedenle, hamilelik sırasında anjeer böyle bir duruma yardımcı olur ve önler. Kadının yemek yeme isteğini kontrol edebilir ve istenmeyen şeylerden kolayca kaçınabilir..

4). Anemiden arındırılmış:

Hamilelikte anjeer faydaları arasında fetüsün anemi ve yorgunluktan korunması da yer alır. İncir yüksek miktarda demir içerdiğinden, bu vücutta uygun oksijen kaynağının korunmasına yardımcı olur. Böylece demirin varlığı vücutta sürekli bir oksijen miktarı oluşturabilir..

5). Sindirimi artırır:

Hamilelikte incir, bir kadının bağırsak hareketini düzenlemek ve sindirimi artırmak için zengin diyet lifi almasına yardımcı olur. Sindirim süreci, doğrudan çocukla bağlantılı olduğu için hamile bir kadın için çok önemlidir. Bu kabızlık ve diğer ilgili sorunları önleyecektir. Böylece, vücuttaki sindirimi de artırabilir..

Hamilelik sırasında anjeer yan etkileri:

Hamilelikte anjeer, uygunsuz bir miktar alınmadıkça şiddetle tavsiye edilir ve faydalıdır. Her şeyin fazlası yanlış olabilir. Yan etkilerden bazıları şunlardır:

 • Yüksek miktarda incir, fotodermatit gibi ciddi cilt sorunlarına neden olabilir..
 • Kan basıncını bile düşürebilir, böylece glikoz seviyesini düşürür..
 • Vücutta şiddetli olabilen bazı alerjik reaksiyonlar olabilir. Bu alerjik reaksiyonlar hamile bir kadında tahriş hissi yaratabilir..

İncir çok faydalı olabilir ama her şeyin alınması gereken bir sınırı vardır. Bu nedenle hamilelik sırasında incir sadece gerekli miktarda yapılmalıdır, aksi takdirde bazı ciddi yan etkilere neden olabilir..

Hamilelik sırasında anjeer nasıl yenir?

Bazıları sorabilir, hamile bir kadın anjeer yiyebilir mi? O zaman olumlu bir cevap için bir sorudur. Hamilelikte incire sadece sınırlı miktarda büyük bir ihtiyaç vardır. Bazı kadınlar hamilelik sırasında incir suyu içebilirken, diğerleri öğle yemeği, kahvaltı veya atıştırmalıklar sırasında kuru incir yiyebilir. Bu anjeer günde beş kez alınabilir. Daha iyi tat için, bazı kadınlar en sevdikleri yemeklere anjeer ekleyebilir. Bu nedenle, anjeer yemek günümüzde hamile kadınlar için daha verimlidir..

Hamilelikte kuru incir ve faydaları:

hamilelikte kuru incir

Bazı kadınlar hamilelikte kuru incir nasıl yenir diye sorabilir mi? Genel olarak konuşursak, hamilelikte kurutulmuş anjeer’in birçok faydası vardır..

 1. Hamilelik sırasında kuru incir, sağlık için çeşitli faydalar sağladığı için tavsiye edilir. Vücuttaki kalsiyum alımını artırabilir.
 2. Bu sağlıklı ve takdire şayan bir cilt verir.
 3. Hatta kan şekeri seviyesini düzenler ve kolesterol seviyesini kontrol eder..
 4. Sabah bulantılarından kurtulabilir ve kansızlıktan kurtulabilirsiniz.
 5. Aynı zamanda büyük bir demir emilimi ve saf şeker kaynağıdır..

Bu nedenle, hem kadın hem de çocuk için uygun sağlığı korumak için hamilelikte anjeer kuru meyve alınması tavsiye edilir. Anjeer bazı atıştırmalıklar veya kahvaltı ile kurutulabilir. Hatta favori bir yemekle birlikte servis edilebilir..

Hamilelik diyetine incir nasıl dahil edilir??

Hamilelikte incir, ara öğünlere dahil edilebilir. Veya bazıları anjeer kullanarak başka farklı yemekler deneyebilir. Günlük bir diyet kahvaltı, öğle veya akşam yemeklerinde takip edilebilir. Bu, kadınların hamilelik sırasında günlük sinir krizi geçirmelerine yardımcı olacaktır. Vücutta incir yoluyla olumlu sonuçlar elde etmek için uygun bir diyet izlenmelidir..

İncir suyu hamilelikte faydalıdır:

hamilelikte incir suyu

Hamilelik sırasında incir suyu kadınlar için en iyi seçimdir. Çoğu kadın kurutulmuş anjeer’in tadını sevmeyebileceğinden, suyu çok önemlidir. Bu nedenle hamilelik sırasında incir şurubu veya incir suyunu deneyebilirler, hangisi uygunsa onu alabilirler. İstenilen tüm besin maddelerini uygun miktarda alabilecektir..

Hamilelikte incir veya anjeer çok önemlidir. Bir kadının vücudunda çok sayıda nöron ve sinir vardır. Ve uygun büyüme gereklidir, bu nedenle hamile bir kadın için anjeer en iyi seçimdir. Şimdi, bazıları hamilelik sırasında günde kaç tane incir yemek gerektiğini sorabilir. Daha sonra uygun bir diyetle günde yaklaşık 5 incir alınması tavsiye edilir. Bazı ciddi yan etkileri olacağından asla aşırıya kaçmamalıdır..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

S1. Hamilelikte en çok tercih edilen incir meyvesi veya kuru incir?

Cevap: Hamilelikte incir, hamilelik için kesinlikle en iyi kuru meyvelerden biridir. Hamilelik sırasında kuru incir, hamile bir kadın için çok güvenli ve faydalıdır. Sağlıkla ilgili faydaların birçoğu hem anne hem de çocuk için bilinmektedir. Hamile bir kadın için kuru incir alınması tavsiye edilir. Kuru incir size bazı doğrudan faydalar sağlayabilir.

S2. Hamilelikte günde kaç tane incir yenir??

Cevap: Hamilelik sırasında anjeer’in önemi, becerikli bir araştırmadır. Evet, hamilelikte daha sağlıklı olmak için incir tavsiye edilir. Günde 5 incir alınması tavsiye edilir. İncir asla fazla miktarda tutulmamalıdır, aksi takdirde fazla incirin bazı ciddi yan etkileriyle yüzleşmek zorunda kalınabilir. Yani hamilelikte beş incir yeterli olacaktır..

S3. Hamilelikte incir şurubu kullanmak güvenli midir??

Cevap: Anjeer veya incir besleyici bir meyvedir. Kuru veya kuru olmayan formda olabilir. İncir hamileliği şurubu güvenlidir. Şurubu kuru incir yemekte sorun bulan hanımlar içebilir. Ayrıca incir hamileliği şurubu kuru incir ile aynı besin değerini sağlar. Yani, eğer biri almak isterse, olumlu olarak alabilir..