Hamile kalamadığınız için endişeli ve depresyonda mısınız? Hamile kalmanıza ve bebek sahibi olmanıza yardımcı olabilecek birçok ürün var. Uzun süredir hamile kalmaya çalışıyorsanız ve başarılı olamadıysanız, mutlu bir aile kurmanıza yardımcı olması için bu tür ürünlerden bazılarını kullanabilirsiniz. Öksürük Şurubu, hamile kalmanıza yardımcı olacak özelliklere sahip olduğu bilinen bir şeydir. Bununla ilgili pek çok araştırma ve spekülasyon olsa da, öksürük şuruplarında bu duruma gerçekten yardımcı olabilecek bazı maddeler var. Araştırmalar, öksürük şuruplarının doğurganlığınızı artırabileceğini ve hamile kalma olasılığınızı artırdığını söylüyor. Bir de “Hamileyken öksürük şurubu içebilir miyim?” sorusu var. hamile kadınlar tarafından sıkça sorulan soru.

Öksürük Şurupları Hamile Kalmanıza Nasıl Yardımcı Olur??

Mucinexcan gibi ürünlerdeki aktif bileşen hamile kalmanıza yardımcı olur. Ürün, servikal sıvınızı daha ıslak ve daha kaygan hale getirerek çalışır. Bu, spermin bir yumurtayı döllemek için serviksten geçmesini kolaylaştırır. Guaifenesin, öksürük şuruplarının üretiminde kullanılan yaygın maddeler arasındadır. Balgam söktürücüdür. Bu, solunum yollarınızdaki mukusu incelterek sizi tıkanıklık ve göğüs öksürüklerinden kurtardığı anlamına gelir. Ve guaifenesin vücudunuzdaki tüm mukus zarlarında çalıştığı için servikal mukusunuzu daha ince ve ıslak hale getirebilir. Bu, yumurtlanmış yumurtayı dölleyebilmesi için spermlerin kolay hareketliliğine yardımcı olur..

Hamilelik olasılığınızı artırmak için öksürük şurubu kullanırken göz önünde bulundurulması gereken bazı şeyler vardır. Yumurtlamayı beklemeden yaklaşık dört gün önce ilacı almaya başlamanız gerekir. Servikal sıvınız kuruduktan bir gün sonrasına kadar ilacı almaya devam etmeniz gerekir. Ayrıca öksürük şurubunuzda antihistaminikler veya dekstrometorfan gibi öksürük kesiciler gibi başka aktif maddeler bulunmamalıdır. Bu maddeler öksürük şurubunda bulunursa servikal sıvı da dahil olmak üzere mukusu kurutabilir..

Hamile kalmanıza yardımcı olabilecek öksürük şurupları.

İşte piyasada hamile kalmanıza yardımcı olabilecek birkaç öksürük şurubu.

1. Mucinex Balgam söktürücü:

hamile kalmak için öksürük şurubu

2. Polaramin Balgam söktürücü:

Polaramin Balgam söktürücü

3. Robitussin Balgam söktürücü:

Robitussin Balgam söktürücü

4. Keşif:

keşif

5. Benylin Balgam söktürücü:

benylin balgam söktürücü

6. CVS Göğüs Tıkanıklığı Giderici Balgam söktürücü:

CVS Göğüs Tıkanıklığını Giderici Balgam söktürücü

7. Mucinex DM:

Mucinex DM

8. Cofavin DM Öksürük Şurubu:

Cofavin DM Öksürük Şurubu

9. Mürver Öksürük Şurubu:

Mürver öksürük şurubu

Bunlar hamile kalmanıza yardımcı olabilecek ekşi şuruplardan bazılarıydı. Bunların çoğu balgam söktürücü öksürük şuruplarıdır. Bu ilaç sınıfları, mukusun solunum yollarından, akciğerlerden, bronşlardan ve trakeadan temizlenmesine yardımcı olur. Servikal mukus dahil mukusu incelterek hamile kalmanıza yardımcı olurlar..

Hamileyken Öksürük Şurubu Kullanmak

Hamileyken öksürük şurubu alabilir miyim? Gebe kadınların gebelik döneminde daha zayıf bir bağışıklık sistemi vardır. Daha zayıf bir bağışıklık sistemi, kadının vücudunun doğmamış bebeği reddetmesini durdurmaya yardımcı olabilir, ancak aynı zamanda anne adaylarını viral ve bakteriyel enfeksiyonlara karşı savunmasız bırakabilir. Hamilelikte öksürük şurubu tüketimi rahatsızlıklarla savaşmak için oldukça yaygındır. Orta düzeyde alınması öksürüğün tedavisine yardımcı olurken, hamilelikte öksürük şuruplarının aşırı dozda alınması anne ve bebek sağlığı için zararlı olabilir. Aşağıda belirtilenler, hamilelik sırasında önerilen öksürük şuruplarıdır..

  • Guaifenesin
  • dekstrometorfan
  • Öksürük pastili
  • Vicks VapoRub

Bu aşamadaki çoğu ürün gibi, hamilelikte öksürük şurupları da sizin için zararlı olabilir. Farklı bedenlerde farklı tepkiler verebilir. Hamileyken alınacak öksürük şuruplarının türü ve miktarı konusunda profesyonel tavsiye alın..