Kış düğünleri fikrini, canlı renklerin kullanımını ve havada esintiyi seviyorum ama kış düğünlerinin dezavantajları var. Kış aylarında cildimiz çatlar ve kurur, bu nedenle kış gelin makyajı biraz karmaşık olarak kabul edilir. Bütün bunlar, düğününüzde sıcak görünmenizi engellememeli; Ne de olsa hayalini kurduğun gün… doğru?

En İyi Kış Gelin Makyajı İpuçları

Düğününüz sırasında mükemmel görünmek için bazı faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor ve bugün bir cazibe gibi çalışacak bazı kuralları paylaşacağım..

Nemlendirin ve Eksfoliye Edin: Kuru kış cildimizi kolayca kurutur, bu da kızarıklığa, donukluğa neden olabilir ve bu gibi durumlardan kaçınmak için önlem almak önemlidir. Düğünden önceki haftalarda cildinizi düzenli olarak nemlendirmeye ve eksfoliye etmeye başlayın, çünkü bu cildinizi güzelleştirir. Sonuçta kuru ve pul pul olmuş cilde makyaj yapmak istemezsiniz değil mi? Cildiniz ne kadar iyi olursa, makyaj o kadar iyi görünür.

kış gelin makyajı

Sağ Baz Makyajı: Kış aylarında cildimiz kuruduğu için sıcaklığa göre makyaj bazı seçmek çok önemlidir. Kuru ve pul pul cildi önlemeye yardımcı olduğu için nemlendirici astar kullanın; astar kullandıktan sonra cildi ipeksi pürüzsüzleştirir ve fondöten kolayca kayar. Fondöten derken kış fondöteni kastediyorum… Evet, temel makyajı hava durumuna göre değiştirmeniz gerekiyor. Özellikle kış aylarında kullanımı kolay olduğu için silikon bazlı fondötenleri tercih edin ve soğuk havalarda likit fondötenler iyi çalışmadığından toz fondötenleri seçin..

dudaklar: D-DAY sırasında çatlamış dudaklara sahip olmak istemezsiniz değil mi? Bu nedenle, vazelin yerine balmumu içeren rujları tercih edin, çünkü balmumu dudaklarınızı nemlendirir ve nemlendirir. Düğün sırasında iyi göründükleri için parlak kırmızı veya parlak mercan olsun, parlak bir gölge ruj seçin ve uzun süre kalıcı bir gölge seçin. Rujunuzun daha uzun süre dayanması için LIPLINER kullanın, Evet. Takmayı sevmeseniz bile dudak kalemi kullanın çünkü hayat kurtarıcı olacaktır..

En İyi Kış Gelin Makyajı İpuçları 3

• Dudakları eşitlemek için dudak astarı uygulayın veya fondöten kullanın

• Şimdi ruj renginize uygun dudak kalemi yardımıyla dudaklarınızı hizalayın.

• Ruj sürün ve peçete yardımıyla fazla ruju silin

• Rujunuzu yeniden uyguladığınızda rujunuz tüm gün boyunca kalıcı olacaktır.

Göz makyajı: Su geçirmez ve bulaşmayan göz kalemi ve maskarayı seçin çünkü “Bidaai” sırasında gözyaşı dökersiniz ve biri size yumruk atmış gibi görünmek istemezsiniz. Orta ila koyu tonluysanız ve küçük gözleriniz varsa, su hattı için kahverengi göz kalemi kullanın ve daha büyük görünmeleri için beyaz göz kalemi kullanın. Ayrıca gözleri irileştirmek için koyu lacivert maskara tercih edebilirsiniz, kahverengi maskara sürmeyin çünkü bu sizi hasta veya yorgun gösterecektir. Soğuk havalar için önerilmediğinden vazelin içeren göz farlarından kaçının, bunun yerine toz Göz Farı kullanın..

Kızarmak: Düğün pembe yanaklar anlamına gelmez, doğal tonlardaki allıkları tercih edin. Doğal tonunuzu bilmek için yanaklarınızı biraz renk görene kadar çimdikleyin ve bu sizin doğal tonunuz. Kış aylarında krem ​​allıklardan kaçının ve cildinizi kurutmayacakları için köpük tercih edin..

Bazı Hızlı İpuçları:

  • Kuru cilt probleminizi daha da kötüleştireceği için soğuk odanızı aşırı ısıtmayın. Kış aylarında ısı istediğinizi biliyorum ama bunun için odanız ve cildiniz için doğru sıcaklığı bulmanız gerekiyor..
  • Nemlendirin nemlendirin ve nemlendirin. Losyonları ve kremleri hafif ıslak cilde uygulayın, çünkü cilt kolayca emilir..
  • Alkol bazlı ürünler cildin nemini alma eğiliminde olduğundan kış aylarında alkolsüz ürünler kullanın..
  • Bol bol su için, kışın su içmek istemiyoruz ama bu cildimizi kurutur ve donuk görünebilir..

Gülümsemeye devam edin ve ipuçlarını takip edin, D-Day’inizi sallayacaksınız.