Asya, çeşitli kültürlere ve çeşitliliğe sahip bir kıtadır. Asyalı gelinler prestijli gelinlerdir. Asyalı gelinler genellikle bol altın ve pırlantalı takıların yanı sıra burun halkaları, bel kilitleri vb. gibi çeşitli geleneksel takılarla süslenirler. Düğün töreni için ağır kıyafetleri tercih ederler. Giyilen kıyafetler parlak renkli sari veya lehengadır. Seçilen renkler kırmızı, yeşil, sarı, bordo gibi parlak ve canlıdır..

Asyalı Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Asyalı gelinler tarafından giyilen her türlü gelin makyajını kapsamak mümkün olmasa da, hepsi çeşitli topluluklara ve kültürlere ait olduğu için önünüzde küçük bir eğitim sunulur ve size Asya gelin makyajı hakkında bir fikir verir.

Asyalı Gelin Makyajı Nasıl Yapılır:

Gerekli Şeyler:

 • Yüz yıkamak
 • İyi bir nemlendirici
 • kapatıcı
 • göz farı
 • Göz kalemi
 • Ruj
 • Kompakt toz/gevşek toz
 • astar
 • Dudak kremi
 • maskara
 • Kajal
 • dudak parlatıcısı
 • Dudak kalemi

1. Adım: Temizleme

Yüzdeki kirleri ve kiri temizlemek için iyi bir yüz yıkama kullanılmalıdır. Yüzünüzü havluyla kurulayın. İyi bir tonerle takip edin.

Adım 2: Nemlendirme

Cilt tipine göre iyi bir nemlendirici uygulayın, böylece cilt nemlenir ve pürüzlü lekeler kalmaz..

Adım 3: Astar

Makyajın daha uzun süre kalması için tabana bir astar uygulanmalıdır..

Adım 4: Kapatıcı

Koyu lekeleri ve kusurları gizlemek için iyi bir marka kapatıcı uygulanmalıdır. Göz çevresine, leke vb. yerlere sürülmelidir..

Adım 5: Temel

İyi bir markalı fondöten seçerken çok dikkatli olunmalıdır. Cilt tonunuzla uyumlu olmalıdır. Genellikle ten renginden daha yüksek bir ton alınmalı.

Fondöten dairesel hareketlerle noktalar halinde uygulanmalıdır. Fondöteni ciltle harmanlamak için gül suyu kullanabilirsiniz..

Adım 6: Göz makyajı

Göz farı: Altın ışıltılı veya bakır ışıltılı göz farı seçilmelidir. Kaş çevresine yakın bölgeler için daha soluk bir renk seçilmelidir. İyice karıştırmak için bir göz farı fırçası kullanın. Farın bir çizgisi alt göz kapağına da uygulanmalıdır..

Göz kalemi: Orta kalınlıkta bir eyeliner sürülmelidir..

Kajal: Orta kalınlıkta bir kajal çizgisi uygulanmalıdır. Suya ve bulaşmaya karşı dayanıklı bir kajal seçilmelidir..

maskara: İki kat iyi kıvrık maskara uygulanmalıdır..

7. Adım: Allık

Pembe veya ışıltılı şeftali gibi doğal allık tonları seçilmelidir. İyi vurgulamak için elmacık kemiklerine uygulayın.

Adım 8: Gevşek toz/preslenmiş toz

Biraz gevşek bir toz veya preslenmiş toz uygulayın. Çok fazla uygulamadığınızdan emin olun. sadece biraz sür.

9. Adım: Ruj

Ruj sürmeden önce dudaklarınızı yumuşak ve nemli tutmak için iyi bir dudak kremi sürmelisiniz. Lipliner sürülmelidir. Biri ince bir gölge için gitmeli. Kırmızı veya mercan tonları giyilmelidir. Ruj fırçası kullanarak ruju uygulayın. Parlaklık isteğe bağlıdır. Fazla ruju çıkarmak için kurutma kağıdı kullanın.

Bir kat gevşek toz uygulayın ve ardından rujun uzun süre dayanması için bir kurutma kağıdı ile kurulayın..

Adım 10: Bindi

Asyalı gelin tarafından küçük kırmızı renkli parlak bir bindi giyilir. Bazen kültüre bağlı olarak bir çağrışım izleniyor.

Sonunda görünüm, milyonlarca kalbi çalmak için tamamlandı.

Bu ipuçlarını, kadınların hayatında bir kerelik bir ilişki olan bir günde muhteşem bir görünüm elde eden makyaj için kullanabilirsiniz. Saçlar geleneksel olarak toplanmalı ve örülmeli ve bu zarif görünümü vermek için çiçeklerle veya parlak tokalarla süslenmelidir..