Düğün günü, herhangi bir kızın hayatındaki en unutulmaz ve önemli gündür. Bu basit güney Hindistan gelin makyajı ipuçları, D-gününüz için çok faydalıdır. Bütün kızların küçük yaşlardan itibaren bunun hayalini kurmaya başladığı bilinen bir gerçektir. Bu uğurlu günde, bir gelin, düğünde herkesin dikkati üzerinde olduğu için elinden gelenin en iyisini yapmak ister. Doğru gelinlik seçimi, uyumlu aksesuarlar, saç modeli ve kaçırılmaması gereken mükemmel makyaj ile başlar. Tüm Güney Hindistan düğünlerinin bilindiği gibi, gözler için bir zevktir..

Güney Hindistan Gelin Makyajı

Gelin, ağır mücevherlerle birlikte canlı renkli ipek bir sari giyer. Tüm bu özellikler, Güney Hintli bir gelinin genel görünümünü vurgular. Kulağa zor gelse de, Güney Hintli Gelinler için mükemmel makyajı yapmak göz korkutucu bir iş değil. İşte Güney Hintli gelinlerin şatafatlı olmadan muhteşem ve güzel görünmelerine yardımcı olacak adım adım bir kılavuz. Bu makalede ayrıntıları verilen bu kolay ipuçlarını takip ederek, büyük günde gelin makyajı için gerekli tüm ipuçları hakkında daha fazla bilgi edinin..

Güney Hindistan Gelin Makyajı İpuçları Ana

Güney Hindistan Gelin Makyajı – Eyalet görünümü:

Andra Pradeş:

Güney Hindistan düğün makyajı, makyajda kullanılan zengin renkler ve parlaklık göz önüne alındığında, Andhra Pradesh’te iyi bilinmektedir. Vurgu genellikle alındaki bottu(tika)’ya verilir. Ayrıca, burada genellikle parlak kırmızı rujlu pembe kaptırıcılar, hafif allık ve yoğun vurgulayıcı ile kullanılır. Zengin gelenek ve kültür göz önüne alındığında, Andhra Pradesh Gelinlerinin çoğunlukla cesur ve parlak kırmızı makyaj tonlarını kullandıkları bilinmektedir. Mücevher, güzelliği arttırmak için alnın yakınında tutulduğundan göz bölgesi vurgulanır..

Tamil Nadu:

Burada, makyaj kültürü neredeyse Andhra Pradesh’inkine benziyor, sadece tika farklı. Ayrıca yoğun allık sürülür ve makyaj daha pembe alt tonludur. Tamil kültürü de benzer şekilde iyi göz ve çene makyajına vurgu yapar. Çoğunlukla kullanılan takılar burada ağır ve görkemli.

Güney Hindistan Gelin Makyajı

Karnataka:

Burada makyaj daha çok çıplak alt tonlu ve doğal. Makyajda ışıltı ile birlikte daha çok altın ve gri renkler kullanılıyor. Göz makyajına çok önem verilir. Ruj genellikle parlak kırmızı veya pembedir. Daha fazla güzelliği arttırmak için ağır kajal uygulanır.

Kerala:

Kerala eyaleti, beyaz ve altın sari ile büyük düğünlerle tanınır. Ağır fondöten ve rujlarla genel makyaja vurgu yapılır ve burada daha fazla vurgulayıcı cömertçe kullanılır. Hıristiyan düğünü için burada daha fazla vurgulayıcı ve daha az parlak renkler kullanılır.

Güney Hindistan Gelin Makyajı – Görüntülerle Adım Adım Eğitimi:

Güney Hindistan’da, gelinin kişiliğini tanımlayan ve geliştiren ve ona büyüleyici bir görünüm kazandıran basit Güney Hindistan gelin makyajı iyi tercih edilir. En son Güney Hindistan gelin makyajı trendlerini burada görelim.

1. Yüzü Temizlemek:

Yüzü Temizlemek

Herhangi bir makyaj rejimi için ilk adım, yüzü temizlemekle başlar. Cildi kirden temizlemek ve taze görünen bir yüz elde etmek için hafif bir temizleyici kullanın.

2. Cildi Nemlendirmek:

Cildi Nemlendirmek

Temizledikten sonra cildi kurulayın ve cildinizi bol miktarda nemlendirmek için iyi bir nemlendirici kullanın. Yüzdeki kuruluk, makyajın çok cakey görünmesine neden olabilir. Dolayısıyla nemlendirici burada çok önemli bir rol oynar..

3. Yüz Makyajı:

Yüz Makyajı

Düğün günü gelin için gerçekten büyük bir gündür. Bu nedenle makyajın daha uzun süre kalıcı olmasına önem vermelisiniz. Makyajınızın sonuna kadar kusursuz kalması için kaliteli bir astar kullanmalısınız. Astar, makyajın iyi korunmasına yardımcı olur ve cildin dokusunu pürüzsüzce eşitler ve ayrıca yüzdeki açık gözenekleri onarır..

 • Şimdi kapatıcı üzerinde çalışmanız gerekiyor. Yüzünüzdeki tüm lekeleri, sivilceleri, koyu lekeleri gizlemeye yardımcı olur. Krem bazlı bir kapatıcı kullanmak her zaman iyidir.
 • Yüz için doğru temeli seçmek zor olabilir. Bir fondöten cilt tonuna mükemmel şekilde uymalı ve asla daha parlak görünmemelidir. Uzun süreli bir etki için, birkaç kat fondöteni sabırla uygulayın..
 • Doğal ışıltıyı elde etmek için yanaklarınızda bir tutam pembe allık kullanın..
 • Yüzü alttan aydınlatmak için iyi bir vurgulayıcı bile kullanabilirsiniz. Yanaklara, çeneye ve burun ucuna kanatlı bir fırça ile biraz aydınlatıcı uygulayın..

4. Mükemmel Göz Görünümü:

Mükemmel Göz Görünümü

 • Dramatik göz makyajı Güney Hintli Gelinlerde mükemmel görünüyor.
 • Göz bölgesini eşitlemek için bir göz kremi ve ardından bir astar kullanarak başlayın..
 • Görünümü tamamlamak için altın veya bronz bir göz farı kullanın. Ve merkezden fırçayı kullanın ve önce alt göz kapağında sonra üst göz kapağında sona doğru çalışın..
 • Gözleri vurgulamak için su geçirmez bir eyeliner veya kajal kullanabilirsiniz. Dumanlı bir görünüm elde etmek için en az üç kat rimel uygulayın..
 • İç köşelere ve kaş kemiklerine nötr tonlu pırıltılar uygulayarak göz makyajını aydınlatın..
 • Ayrıca gür kaşlar için kaş kalemi uygulayın ve jel yardımıyla biraz tarayın..

5. Tatlı Dudaklar Nasıl Elde Edilir:

Tatlı Dudaklar Nasıl Gidilir?

Güney Hintli gelinler için gelin görünümünün odak noktası göz olduğundan, en iyi görünümü elde etmek için dudaklarla oynamanız gerekir. Geleneksel Güney Hindistan gelin makyajı genellikle parlak dudak rengi gerektirir.

 • Dudak gölgenizin rengi dudak ölçünüze bağlı olmalıdır..
 • Küçük, ince dudaklarınız varsa açık dudak rengi, dolgun dudaklar için ise daha koyu tonlar kullanmanız önerilir. Suratınızı daha çekici ve şehvetli gösterecek.

6. Rötuşlar:

Rötuşlar

Unutma; Güney Hindistanlı gelin yüz makyajının makyajın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlamak için iyi rötuşlar alması önemlidir. Aralarına kompakt, allık uygulayın ve yerine oturtmak için makyaj spreyi kullanın..

Ek İpuçları:

Bize biraz daha Güney Hindistan gelin makyajı ipucu bildirin.

 • Düğün gününüzü önceden iyi planladığınızdan emin olun. Makyajı güçlendirmeye yardımcı olur.
 • Sarees/elbiseler ile uyumlu mücevherleri hazır bulundurduğunuzdan emin olun. Ve bu makyaj da kıyafetle kolayca eşleşiyor.
 • Güney Hindistan gelin göz makyajı genellikle önem verir, bu nedenle önceden doğru paletleri satın aldığınızdan emin olun..
 • Resepsiyon için Güney Hindistan gelin makyajı yapılması durumunda, eğer gece ise makyajı zamana göre değiştirdiğinizden emin olun. Güzelliği geliştirmek için parıltıları ve pırıltıları da ekleyin.

Kim düğün gününde harika görünmek istemez ki? Bu düğün makyajı ipuçları, daha iyi organize etmenize ve planlamanıza ve önemli gün için duruma göre görünmenize yardımcı olacaktır. Yüzünüze özel bir güzellik katmak için mutlu olmaya ve yüzünüzde geniş bir gülümsemeyle kalmaya özen gösterin. Bu makale hakkındaki görüşlerinizi bize bildirin, Güney Hindistan gelin makyajı, sizin için nasıl çalıştı?.

Sıkça Sorulan Soru ve Cevapları:

1. Gecelik bir düğün için makyajın daha uzun süre yerinde kalması nasıl sağlanır?

Cevap: Geleneksel Güney Hindistan gelin makyajında ​​makyaj spreyi kullanmak her zaman akıllıca ve daha iyidir. Makyajın sabitlenmesine yardımcı olur ve dağılmasına izin vermez. Bu nedenle, bir gecede düğün veya daha uzun saatler olsun, yerinde olacak.

2. Rötuşlar için el altında bulundurmak için hangi makyaja ihtiyacım var??

Cevap: Güney Hindistan düğün makyajı için, kompakt, sprey, ruj ve göz farı gibi rötuşlar için hazırda biraz makyaj bulundurmak daha güvenlidir. Bunlar, makyajın daha uzun süre yerinde kalması için zaman bulduğunuzda arada rötuşlar yapmanız gerekir..

3. Kirpiklerin maskara dışında daha belirgin ve daha koyu olduğundan nasıl emin olunur??

Cevap: En iyi ipuçlarından biri, takma kirpikleri elinizde tutmaktır. Birçoğu takma kirpiklerden endişe duysa da, bu günümüzde yeni değil. Gerektiğinde belirgin kirpikler kullanmak tamamen moda. Doğal bir görünüm verir ve yüzün parlaklığını daha da artırır..