Kim büyük günlerini hayal etmez? Hayatımızın en önemli gününde elimizden gelenin en iyisini yapmak istesek de, en iyi görünüm için sadece o gün makyaj yapmak değil, daha çok içsel bir ışıltı ve parlaklık üretecek kadar makyaj yapmak çok önemlidir. Bu nedenle, D-gününüzde cilt ve saç bakımı, mükemmel ve ışıltılı bir resim için gelin öncesi makyaj ipuçları çok önemlidir, ancak bunları nasıl yapmalı? Endişelenmeyin, evde gelin öncesi tüm makyaj ve gündeki en iyi görünüm için gerekli ipuçları konusunda her zaman yanınızdayız. Nasıl olduğunu öğrenmek için bu makaleyi okumaya devam edin.

Düğün Gününden Önce Akılda Tutulması Gereken En İyi Gelin Öncesi Makyaj İpuçları

En İyi Gelin Öncesi Makyaj İpuçları:

Bu liste size bir kadının yemin etmesi gereken gelin öncesi makyaj ipuçlarını verir. Onları kontrol edin ve mükemmel sonuçlar için her birini takip edin.

1. Temizlik Önemlidir:

Temizlik Önemlidir

Düğün gününde herhangi bir makyajın başarılı olması için cilt yüzeyinin kir ve kirden arındırılmış olması önemlidir. Temizleme, tabanı sağlıklı tutar ve size iyi makyaj sonuçları verir. Bu nedenle cildi temizlemek, sürdürmeniz gereken katı bir rutindir. Sonuçları almak için günde en az iki kez iyi bir yüz yıkama kullanın. Bununla birlikte 4-5 günde bir cildi pul pul dökmek önemlidir. Ölü cilt hücrelerinin katmanını kaldıracak ve düğün makyajı için üzerinde çalışmanız için size temiz ve pürüzsüz bir yüzey verecektir..

2. Cildi Tonlama:

Nemlendirme kadar tonlama da gereklidir. Nemlendirme, parlayan bir cilt için gelin öncesi olmazsa olmaz ipuçlarından biridir. Cilt hücrelerini gençleştirmeye ve cildin altındaki kirlilikten kaynaklanan olası yabancı maddeleri daha da temizlemeye yardımcı olacaktır..

3. Cildi Nemlendirin:

Cildi Nemlendirin

Bir gelin düğün gününde iyi makyaj sonuçları istiyorsa, cildin gerçekten sağlıklı, yumuşak ve beslenmiş olması gerekir. Bunun için cildi her gün aksatmadan nemlendirmek önemlidir. Cilt temizleme işleminden sonra ve günde iki kez yapılmalıdır. Cildi beslemek için %100 doğal ürünler kullanmaya çalışın. Maksimum fayda için ev yapımı nemlendiricileri bile kullanabilirsiniz..

4. Peeling Kuyusu:

Bu adım, burun ve çene bölgesindeki fazla beyaz ve siyah noktaları gidermenize yardımcı olacaktır. Birçok kadın bu yaygın sorundan muzdariptir ve bunlar köşede biriken ölü deri hücreleridir. Bu nedenle, bir ovma satın alabilir veya bunun için evde yapabilirsiniz. Gelin öncesi güzellik ipuçları ve ev ilaçları arasında da yer alır..

5. Düzenli Yüz Bakımı Alın:

Düzenli Yüz Bakımı

Bir aylık döngü, gelinin yüz bakımının söz konusu olduğu yer olması için mükemmeldir. Yüz bakımı, düğün tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlidir. Hazırlanmak için daha az zaman varsa, iki haftada bir altın yüz bakımı yapılabilir. Gelinin özel gününde ihtiyacı olan cilde ışıltı kazandırılmasına yardımcı olacaktır..

6. Saç Bakım Rutini:

Saç bakımı adım atlamamaktır. Düğün için en iyi saç modelini düşünmeye başlayın. İyi bir saç spa merkezine giderek başlayın. Sülfat içermeyen şampuan ve iyi bir saç kremi kullandığınızdan emin olun. İpeksi saçlar için iyi serum kullanın. Saç maskeleri uygulayın.

7. Manikür ve Pedikür:

Eller, bacaklar ve ayaklar üzerinde çalışın, onları ihmal etmeyin. Mehendi iyi olmalı ve bu nedenle anahtar hem elleri hem de bacakları temizlemektir. Tırnaklarınızı güzelce kesin ve şekillendirin.

8. Ev Yapımı Tedaviler Kullanın:

Ciltteki herhangi bir sorun için ya da cilde temizlik ve parlaklık kazandırmak için düğün gününe kadar her gün çeşitli ev yapımı ilaçlar ve yüz paketleri kullanılabilir. Sadece düğün gününde cildi makyaj için kusursuz hale getirme amacına katkıda bulunacaktır. Ev yapımı tedaviler, ince çizgileri, pigmentli lekeleri, sivilceleri ve bu tür diğer sorunları güvenli ve etkili bir şekilde giderebilir..

9. Tırnak Tedavisi:

Doluları kesme, şekillendirme, düzeltme üzerinde çalışın ve iyice temizleyin. Tırnağın köşelerindeki kiri çıkarabilen hidrojen peroksit gibi doğal maddeler de uygulayın. Ölü deri hücrelerini köşelerden çıkarın. Tırnakların artık nefes alabilmesi gerektiği için şu anda çok fazla oje kullanmayın..

10. İstenmeyen Tüyleri Çıkarın:

İstenmeyen Tüyleri Çıkarın

Kaş şekillendirme gibi yaygın bir şeyden başlayarak yüzdeki ve hatta vücut tüylerini almaya kadar önemlidir. Her ay düğün gününden en az altı ay önce yapmaya başlayın. Cildin bu rutin tüy giderme işlemine kendini adapte etmesine yardımcı olacaktır. Yeni bir bölgeden epilasyon genellikle bu uçla önlenebilecek ciltte kızarıklıklara yol açar. Elinizde daha az zaman varsa iki haftada bir kullanın. Epilasyon, düğün gününde makyaj yapmak için temiz bir sayfa açar. Bunun gibi gelin öncesi cilt bakımları kesinlikle daha güzel görünmenize yardımcı olacaktır..

11. İyi Bir Diyet Yapın:

İyi diyet

İyi ve sağlıklı bir diyete sahip olmak, iyi bir cilt ve daha iyi bir makyajın ön koşullarından biridir. Diyetinize taze meyveler, meyve suları ve en az on bardak su ile birlikte çok sayıda meyve ve sebze ekleyin. Diyet cilde esneklik katacak ve seveceğiniz bir ışıltı getirmek için içeriden nemlendirecektir..

12. İyi Akıl Sağlığı ve Barış için Spor Salonu ve Arabuluculuk:

Spor Salonu ve Arabuluculuk

İyi bir zihinsel huzur gibisi yoktur. Mutlu bir zihin ve mutlu bir birey kolayca yüz tarafından görülebilir ve içten mutluluk ve içsel bir ışıltı verir. Bu nedenle meditasyon yapın ve tüm gerilimleri zihninizden uzaklaştırın..

13. İyi Uykular:

İyi uyku

Uyku, gelin öncesi makyajın püf noktası olarak çok önemlidir. Dinlenme, gelinin koyu halkalar oluşturmasını önleyecek ve cildin yorgun görünmesine neden olacaktır. Evlilik günü makyaj için mükemmel bir cilt için en az 8-9 saat güzellik uykusu çekin..

14. Masajlar:

İyi bir masaj yaptırmak gibisi yoktur. Yüz, sırt ve vücut masajı kan dolaşımına yardımcı olacak ve içinizin rahat etmesine yardımcı olacaktır. Bu adımı atlamayın.

15. Cilt Bakımı Rejimini Sürdürün:

Bu adımları sadece bir kez yapıp bırakmadığınızdan emin olun. Gelin öncesi cilt bakımı ev ilaçları, programa göre düzenli ve yeterli bir şekilde takip edilmelidir. Yalnızca rutinleri takip etmeye ve ona bağlı kalmaya eğilimliyseniz, size sonuç vereceklerdir. Bu nedenle, her ay gerekli gelin öncesi yüz bakımını da atlamayın..

Düğün öncesi makyaj tüyoları yazımızı umarım beğenmişsinizdir. Bunlar, hayatınızın en önemli gününde en iyi şekilde görünmenize yardımcı olacaktır. Bu nedenle atlamayın, bir rutini öğretmek ve sonuçları göstermesi için zaman tanımak için bu adımları çok önceden uyguladığınızdan emin olun. Özel gününüzde en iyi şekilde görüneceğinize, güzel ve ışıltılı bir gelin olacağınıza eminiz..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

1. Düzenli yüz yüze zarar verir mi??

Cevap: Düğün cilt tedavilerine düğünden yaklaşık bir ay önce başlanması esastır. Ayda bir yüz bakımı her zaman iyidir. Zarar vermezler, aksine kan dolaşımını yenilemeye yardımcı olurlar ve tedaviler yoluyla harikalar yaratırlar ve cilt bakımı endişeleriyle çalışırlar..

2. Düğünden önce sivilce gibi sivilce sorunlarından nasıl kaçınılır?

Cevap: Sivilceler düğünden hemen önce ortaya çıkarlarsa gerçekten can sıkıcı olabilir. Kızartılmış yiyeceklerden, yeni yiyeceklerin dışında, yağlı yiyeceklerden kaçındığınızdan emin olun. Bunlar cildi ağırlaştırma eğiliminde olabilir ve yüzde akne ve sivilcelere yol açabilir. Her gün daha fazla iyi uyku şarttır. Gelin öncesi yüz bakımı önemlidir ve düğünden en az bir ay önce başlanmalıdır. Yüze de güvenli bitkisel ilaçlar uyguladığınızdan emin olun..

3. Gelin öncesi makyaj ipuçlarım ve paketlerim ile başlamak için doğru zaman ne zaman??

Cevap: Doğru zaman diye bir şey yok. Bununla birlikte, düğün öncesi cilt bakımlarına düğün gününüzden en az 4 ila 6 ay önce başlamak ve gerekli olan her şey için bir kontrol listeniz olduğundan emin olmak ve her şeyi buna göre planlamak her zaman iyidir..