Bir kızın düğün gününde en güzel göründüğü söylenir. Tüm hayallerinin gerçekleştiği hayatının en büyük günüdür. Tüm özen ve şımartmanın yanı sıra en iyisine bakmak onun da hayali ve en büyük korkusudur. Ancak, makyaj profesyonellerini aramak herkes için uygun değildir..

Bu nedenle, büyük gününüzde profesyonelin evdeymiş gibi görünmesini istiyorsanız, büyük gününüzü özel kılmak için bu kolay adımları izleyin..

hindu gelin makyajı

Temizlik:

Cildi iyi bir temizleyici ile iyice temizleyin ve üzerine bolca soğuk su serpin. Gözenekleri kapatmak ve pürüzsüz bir taban sağlamak için buz da kullanabilirsiniz..

Düzeltme:

Cilt tonuna uygun bir düzeltme kalemi kullanın ve göz çevresindeki koyu lekeleri, lekeleri ve koyu halkaları kapatın..

Temel:

Daha açık olan değil, cilt tonunuza uyan bir fondöten seçin. Daha hafif fondötenlerin sizi daha adil göstereceği yanlış bir kanıdır; bunun yerine insanı karanlık gösteriyor ve makyaj da kek gibi görünüyor.

Pudra:

Yüz ve boyun bölgesine pudra uygulamak ve pürüzsüzlük sağlamak için iyi bir compaq kullanın. Bu aynı zamanda tabanı uzun ömürlü ve yağsız hale getirecektir..

Faydalı İpucu: Baz için kullanılan tüm ürünlerin SPF’de sıfır olduğundan emin olun. SPF’li ürünler, yüzü anında yağlı hale getiren çok fazla yağ ve neme sahiptir..

Allık:

Yanak elmaları ve çene çizgisine yumuşak bir allık gölgesi uygulayın. Ayrıca yüz hatlarını belirgin hale getirmek için burun ve alnına birkaç vuruş yapın..

Göz makyajı:

Hintli Gelinler için göz makyajı zordur. Kostüm ve takılar çok renkli ve gösterişli olduğundan, zarif bir görünüm elde etmek için yüzdeki renklerin minimum ve yumuşak tutulması gerekir. Kostümün üzerindeki tonların yanı sıra tene de uyan hafif bir temel renk tonu seçin.

Kajal, Liner ve Maskara:

Göz farından sonra üst ve alt kirpiklere rimel uygulayın. Gözleri daha büyük göstermek için takma kirpiklere de ihtiyacınız olabilir. Koyu bir kalem veya sıvı astar kullanın ve göz kapaklarının üzerine düz bir çizgi uygulayın. İnce bir fırça ile pudralı eyeliner da kullanabilirsiniz. Son olarak, gözleri koyu bir sürme veya Kajal ile tamamlayın..

Faydalı İpucu: Kullanılan tüm göz makyajının su geçirmez ve uzun ömürlü olduğundan emin olun. Işıltı içeren ürünleri kullanmaktan kaçının. Bunlar çok daha kısa sürede karanlık görünmenizi sağlar.

Kaş Düzeltici:

Kaşları kalın göstermek için kaş kalemi veya Kajal’ı bir fırça ile kullanın. Bu, kalın kaşları olanlar için gerekli olmayabilir, ancak kaşın genel yüze kıyasla donuk görünmesini önlemek için rötuş hala gereklidir..

Ruj:

Dudaklara fondöten uygulayın ve önce kurumasını bekleyin. Ardından dudaklarınızın şeklini belirlemek için bir dudak kalemi kullanın. Ardından, eşit bir şekilde bir baz kat ruj kullanın ve gölgeyi ayarlamak için pudra uygulayın. Başka bir kat ruj kullanın ve dolgun bir görünüm için uygun bir parlaklıkla bitirin.

Faydalı İpucu: Dış hatları çizerek dudakları daha büyük göstermeye çalışmayın, bu dudakların şişkin görünmesine neden olur..

Aksesuarlar:

Hintli gelinlerin özelliği, yüzlerini süsleyen aksesuarlardır. Bindis, burun halkaları, alın süslemeleri ve maang tikka genel görünümü güzelleştirir. Makyajı ne kadar iyi yaparsanız yapın, Hintli bir gelin bu aksesuarlar olmadan eksik kalır..

Bu basit adımları izleyerek istediğiniz görünümü fazla çaba harcamadan elde edebilirsiniz. Sadece tonları akıllıca seçmeniz ve kendinize güvenmeniz gerekiyor..