Hindistan, çeşitlendirilmiş kültürlere sahip çeşitlendirilmiş bir ülkedir. Tüm kültürlerin izlediği yaşam tarzı ve düğün stilleri farklıdır. Örneğin bir Marwari düğünü, Bengalce veya Kerala düğününden tamamen farklıdır. Bugün Kerala gelin makyajının nasıl uygulanacağını tartışacağız..

Kerala, farklı tadı ve kültürü ile tanınan bir eyalettir. Kerala gelinleri genellikle altın takılarla dolu altın bordürlü beyaz bir sari giyerler. Düğünler genellikle sabah veya gündüz yapılır. Bu yüzden makyaj çok ışıltılı olmamalıdır. Kıyafetle uyumlu ve gelin kalabalığın arasından sıyrılacak şekilde yapılmalıdır. Zarafet, bir Kerala gelininin kesinlikle bağlı olduğu bir kelimedir..

İşte size Kerala gelin makyajını nasıl yapacağınızı öğretecek küçük bir eğitim..

Kerala Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Kerala Gelin Makyajı Nasıl Yapılır:

GEREKLİ ŞEYLER:

 • Yüz yıkamak
 • İyi bir nemlendirici
 • kapatıcı
 • göz farı
 • Göz kalemi
 • Ruj
 • Kompakt toz/gevşek toz
 • astar
 • Dudak kremi
 • maskara
 • Kajal
 • dudak parlatıcısı
 • Dudak kalemi

Temizlemek:

Yüzdeki kirleri ve kiri temizlemek için iyi bir yüz yıkama kullanılmalıdır. Yüzünüzü havluyla kurulayın. İyi bir tonerle takip edin.

nemlendirici:

Cilt tipine göre iyi bir nemlendirici uygulayın, böylece cilt nemlenir ve pürüzlü lekeler kalmaz..

astar:

Makyajın daha uzun süre kalması için tabana bir astar uygulanmalıdır..

kapatıcı:

Koyu lekeleri ve kusurları gizlemek için iyi bir marka kapatıcı uygulanmalıdır. Göz çevresine, leke vb. yerlere sürülmelidir..

temel:

İyi bir markalı fondöten seçerken çok dikkatli olunmalıdır. Cilt tonunuzla uyumlu olmalıdır. Genellikle ten renginden daha yüksek bir ton alınmalıdır. 2-3 ton değil çünkü o zaman çok yanlış bir görünüm veriyor.

Fondöten dairesel hareketlerle noktalar halinde uygulanmalıdır. Fondöteni ciltle harmanlamak için gül suyu kullanabilirsiniz..

Göz makyajı:

Bu kısım kesinlikle çoğu zaman alır. Göze ince ama klas bir görünüm kazandırmak için dikkatli kullanılmalıdır..

Göz farı: Işıltılı kahverengi veya bronz bir göz farı seçilmelidir. Göz farı kaşların yakınına sürülmemelidir. İyice karıştırmak için bir göz farı fırçası kullanın. Farın bir çizgisi alt göz kapağına da uygulanmalıdır..

Göz kalemi: Orta kalınlıkta bir göz kalemi uygulanmalıdır. Gündüzleri basit tutmak istediğimiz için onu dışa doğru kanatmayın.

Kajal: Orta kalınlıkta bir kajal çizgisi uygulanmalıdır. Suya ve bulaşmaya karşı dayanıklı bir kajal seçilmelidir..

Maskara: İki kat iyi kıvrık maskara uygulanmalıdır..

Kızarmak:

Gündüz göz önünde bulundurularak doğal allıklara daha yakın bir ton seçilmelidir. İyi vurgulamak için elmacık kemiklerine uygulayın.

Gevşek toz/preslenmiş toz:

Biraz gevşek bir toz veya preslenmiş toz uygulayın. Çok fazla uygulamadığınızdan emin olun. sadece biraz sür.

Ruj:

Ruj sürmeden önce dudaklarınızı yumuşak ve nemli tutmak için iyi bir dudak kremi sürmelisiniz. Lipliner sürülmelidir. Biri ince bir gölgeye gitmeli. Şeftali veya şeftali tonları, pembe veya kırmızı karışımı giyilebilir. Ruj fırçası kullanarak ruju uygulayın. Parlaklık isteğe bağlıdır. Fazla ruju çıkarmak için kurutma kağıdı kullanın.

Bir kat gevşek toz uygulayın ve ardından rujun uzun süre dayanması için bir kurutma kağıdı ile kurulayın..

Bindi:

Büyük bir kırmızı bindi, bir Kerala gelininin özlü bir parçasıdır. Sonunda görünüm, milyonlarca kalbi çalmak için tamamlandı. Hayatınızın en önemli gününde muhteşem ama zarif bir görünüm kazandıran özel makyaj için bu ipuçlarını kullanın. Makyaj ve kıyafetle uyumlu olacak şekilde iyi bir saç modeli de seçilmelidir. Günün sonunda hepsi zarif görünmeli.