Düğün, bir kadının hayatındaki en özel günlerden biridir. Bu, mükemmelden daha fazlasını istediği gün çünkü o ilgi odağı. Ancak, kusursuz bir görünüme kavuşabilmesi için dikkatleri üzerine çekmesi gereken birçok zorluk vardır. Makyaj burada en kritik faktörlerden biridir ve sadece gelinin özellikleri ve düğün kıyafeti ile uyumlu olması değil, mevsime göre de olması gerekir. Evet, farklı havalar için takip edilmesi gereken farklı makyaj tüyoları var..

muson gelin makyajı

Muson gelinleri için, havalar yağışlı olduğunda, uyulması gereken en iyi önerileri veren rehber burada. Kontrol edin ve gereken özenle takip edin.

En İyi Muson Gelin Makyajı İpuçları.

Baz için:

Aslında makyaj işlemine başlamadan önce yüzü iyice yıkamak ve temizlemek önemlidir. Bununla birlikte, nemin neden olduğu terlemeyi kontrol edecek ve makyajın daha uzun süre kalmasına yardımcı olacak bir buz küpü yüze 7-10 dakika sürülmelidir. Bu, mükemmel bir makyaj bazı oluşturmak için ilk temel öneri ve en önemlilerinden biri..

Sıkılaştırıcı/Toner Kullanımı:

Ciltte buz kullanımından sonra yağlı ciltlerde büzücü, kuru ciltlerde toner kullanılmalıdır. Bu, cildin daha da yenilenmesine yardımcı olur ve musonlar sırasında ideal bir makyaj için mükemmeldir. Herhangi bir cilt problemi olmaması için iyi markaların ve en yüksek kalitedeki bu ürünleri kullanmak en iyisidir..

Yağsız Astar:

Bunaltıcı ve nemli olan ve çok terlememize neden olan bu havada eşit bir taban oluşturmak için sadece yağsız bir astar kullanılmalıdır. Yağsız ürünler kullanmak cildin taze kalmasını ve terin makyajı temizlememesini sağlar..

Su Bazlı Temel:

Gelinin krem ​​bazlı fondötenler yerine, musonların nemli havalarında cildinin tekrar yapışkan ve yağlı olmasına yardımcı olabilecek su bazlı fondötenler kullanması tercih edilir. Musonlarda ve yaz aylarında genellikle cilde daha hızlı yapışan yağlılık ve kir sorununa katkıda bulunabilecek parmaklarla değil, temiz bir fırça ile fondöten kullanmalısınız. İstenen sonuçlar için elinizde kaliteli su bazlı bir fondöten bulundurun.

Yağ Emici Toz Kullanın:

Fondöteni, makyajın sabitlenmesine ve yüzdeki ter ve yağın kontrol edilmesine yardımcı olacak yağ emici bir tozla doldurun. Ayrıca makyajın taze kalmasına ve uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca makyajın topaklanmasını da önleyecektir. Bu amaçla kurutma kağıtları da elde tutulabilir. Bu, bir muson gelininin kesinlikle uyması gereken etkili bir ipucu..

Tüm Krem Bazlı Makyajlardan Kaçının:

İster allık desek de göz farı olsun muson gelin makyajı için krem ​​bazlı hiçbir makyaj ürünü önerilmez. Pudralı ürünlerde makyaj sabitleme spreyi, mükemmel bir şekilde sabitlemek ve istediğiniz görünümü elde etmek için kullanılmalıdır..

Pırıltılı/Parıltıdan Kaçının:

Yüze ışıltı ve parıltı eklemek, parlamasını ve yağlı görünmesini sağlar. Bu sadece, musonlar sırasında bu makyaj ürünlerini cilt üzerinde kullanmaktan kaçınması gerektiği anlamına gelir. Bu ürünlere en iyi alternatif, kaliteli bir mat bronzlaştırıcıdır. Yapılabilecek en akıllı seçimlerden biridir..

Su Geçirmez Makyaj Ürünleri:

Muson mevsiminde gelin makyajı için bir diğer etkili ve olmazsa olmaz ipucu, doğası gereği suya dayanıklı eyeliner ve rimel kullanmaktır. Bu, nemli mevsimde rengin solmasını önleyecektir. Makyaj ürünlerini daha da belirginleştirmek için siyah göz farı kullanın..