Pakistan Gelin Makyajı

Karşılaştığım çoğu Pakistanlı gelin makyajı nefes kesiciydi. Düğün için giyinme tarzlarında çok farklı bir şey var. Hepsi aynı anda zarif ve modaya uygun görünüyor. Arap makyaj tarzından ilham alsa da; Pakistanlı gelinler her zaman daha az sert görünürler. Birçok fotoğrafa baktıktan sonra, bu görünümlerin çoğunun belirli bir desen izlediğini anladım ve bu deseni sizin için yapıbozuma uğratacağım..

Pakistanlı Gelin Makyajı İpuçları:

Pakistan imzalı gelin makyajını üç parçaya ayıracağız..

Yüz Makyajı:

Pakistanlı gelin makyajı, elfin özelliklerini vurgulamak için her zaman şekillendirme ve vurgulama tekniklerini kullanır..

Pakistanlı Gelin Yüz Makyajı

Pakistanlı gelin makyajı ile ilgili en yaygın faktör, tenlerinin kusursuz ve yontulmuş görünmesidir. Hepsi, tipik kemik yapılarını odak noktasına getirmek için mükemmel mat bitişli taban ve yoğun şekillendirme yapar. Kontür yapmak için ciltlerinin farklı yerlerinde muhtemelen 2-3 ton fondöten kullanıyorlar..

Pakistanlı Gelin Yüz Makyajı

Allık her zaman çok pembe bir tondur ve genellikle kemik yapısını daha da öne çıkarmak için elmacık kemiğinin altına sürülür. Ayrıca burun köprüsü ve elmacık kemiğinin üst kısmı gibi yüzün daha yüksek kısımlarında daha fazla öne çıkarmak için bol miktarda aydınlatıcı kullanırlar..

Göz Makyajı:

Pakistanlı Gelin Göz Makyajı

Pakistanlı gelinler genellikle ten rengine ve saç rengine uygun ürünü kullanarak kaşlarını doldurur ve kaş jeli ile sabitler. Arap makyajının aksine kaşlar nadiren seyrektir ve her zaman genç, dolgun bir görünüme sahiptir..

Bu makyaj türünde gözler genellikle ana odak noktasıdır ve olağan bakışlar ortak bir formülü takip eder. Görünüm genellikle kıyafetle eşleşir ve 4 renk kullanır. Elbiseyle eşleşen 2 zıt renk ve bir vurgulayıcı rengi ve ardından görünümü yoğunlaştırmak için koyu kahverengi veya siyah olacaktır..

Bu imza görünümünü elde etmek için izledikleri adımlar aşağıdaki gibidir:

1. Kapağın her tarafında temel bir renk yıkaması olarak zıt renk tonlarından birini kullanın..

2. Diğer kontrast rengi göz kapağının hemen altına bir kırışık gölgesi olarak uygulayın..

3. Sert çizgiler olmaması için bu iki rengi iyice karıştırın..

4. Vurgulayıcı gölgeyi kaşın altında ve gözlerin iç köşesinde vurgulamak için kullanın..

5. Görünümü yoğunlaştırmak için gözün dış köşesindeki koyu kahverengi/siyah gölgeyi kullanın..

6. Alt kirpik çizgisine iki zıt tonu arka arkaya uygulayın.,

7. Siyah gölgeyi alt dış köşede de kullanın ve üst kirpik çizgisinin siyahına karıştırın..

Pakistanlı Gelin Göz Makyajı

Göz farını yaptıktan sonra, siyah jel eyeliner kullanarak üst ve alt kirpik çizgisinde kedi gözü uzatma yaparlar ve su çizgisini siyah sürme ile doldururlar. Son fakat en az değil; en çarpıcı takma kirpikleri ve mevcut en iyi maskarayı uygularlar.

Dudak Makyajı:

Dudaklar için gelinler, gerçek kırmızı, öküz kanı kırmızısı veya sıcak pembe gibi koyu yüksek bir renk olmak üzere iki tür ruj seçebilirler. Genellikle, göz makyajı hafif taraftayken yüksek dudaklar giyilir ve bunun tersi de geçerlidir..

Pakistanlı Gelin Dudakları Makyajı

Aksi takdirde, gözlerini yapmak ve ilgi odağı olmak için açık ten renkleri veya çıplak dudaklar tercih ederler..

Pakistanlı Gelin Dudak Makyajı

Yukarıda belirtilen tüm görünümler büyük ölçüde genelleştirilmiştir. Her zaman daha yaratıcı ve sofistike görünümlerle karşılaşabilirsiniz. Ancak Pakistanlı bir gelinin en belirgin özelliği zarif ve asil kıyafetleri ve tavırlarıdır..