Telugu kültürü, genel düğün kültüründe çok fazla sadelik içerir. Bir düğünün ilgi odağı yani gelin de oldukça sade giyinir. Makyajı, takıları, saçı ve kostümü çok zengin ve zarif, bu nedenle çok gösterişli ve abartılı bir görüntü olmaması için yüz makyajının çok hafif olması gerekiyor..

İşte evde kendi başınıza Telugu gelin makyajı yapabileceğiniz temel adımlar..

telugu gelin makyajı

1. Temizleme:

Makyaja başlamadan önce yüzünüzü ve boynunuzu iyice temizleyin. Yüzdeki kiri ve yabancı maddeleri temizlemek ve pürüzsüz bir taban elde etmek için bu önemlidir. Temizledikten sonra, açık gözenekleri kapatmak için buz küplerini yüzünüze sürün. SPF içermeyen çok hafif bir nemlendirici uygulayın..

2. Düzeltici:

İkinci adım, burun altı ve yanları, alt dudak altı, göz altı, göz kapakları, çene çizgisi ve elmacık kemikleri gibi leke ve yerlerde düzeltici kullanmaktır. Ana sorunlu alanlara odaklanan düzeltici vuruşlarını uygulayın.

3. Vakıf:

Yüzün her yerinde fondöten noktaları kullanın ve düzeltici ile iyice karıştırın. Yüze pürüzsüz bir taban kazandırmak için temiz ve nemli bir makyaj pedi kullanın ve hafif bir okşama hareketi yapın. Bir ton açık değil, cilt renginize uygun fondöten ve düzeltici kullanın. Ayrıca bunların SPF içermediğine dikkat edin, çünkü SPF’li taban makyajı fotoğraflardaki görünümü hafif yapacaktır..

4. Compaq:

Son olarak, tabanı gevşek tozla ayarlayın. Benzer patting hareketinde uygulayın. Görünümün kek gibi olmasını önlemek için büyük bir fırça kullanarak yüzdeki ve boyundaki fazlalıkları çıkarın..

5. Göz Farı:

Göz makyajına başlamak için, göz kapaklarına ve göz altlarına gevşek pudra uygulayın. Önce kapaklara bir temel renk uygulayın. Dış köşede daha derin bir gölge kullanarak, içe doğru karıştırarak gözlere derinlik katın. Daha sonra kaş kemiklerine ışıltılı bir renk sürün ve iyice karıştırın. Gerekirse, gözleri vurgulamak için vurgulayıcıdan başka bir alıntı kullanın.

6. Kohl, Göz Kalemi ve Maskara:

Genellikle gözleri vurgulamak için pudralı göz kalemi kullanılır. İnce bir fırça ile göz kapaklarına ve göz altlarına pudralı astar uygulayın. Daha sonra sıvı bir astar ile göz kapaklarına ince bir çizgi uygulayın. Üst ve alt kirpiklere rimel sürün ve Kajal’ın son dokunuşuyla göz makyajını tamamlayın..

7. Göz Kaş Düzeltici:

Kaşlarınızı nasıl belirginleştirmek istediğiniz konusunda seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler vardır. Kirpikleri derinleştirmek için pudralı astar, biraz parıltılı siyah göz farı, Kajal kalem veya kaş kalemi kullanabilirsiniz. Bu, gözleri daha belirgin ve parlak hale getirir..

8. Allık:

Elmacık kemiklerinde ise nude allık veya çok açık pembe veya şeftali alt tonlu allık kullan. Koyu tonları kullanmaktan kaçının; bunlar görünümü daha koyu hale getirir. Temelde sadece yüz özelliklerini geliştirmek içindir. Burun üzerinde, çene altında ve alında da birkaç vuruş kullanın. Bu, fotoğraf çekilirken yüzün parlamasını sağlar.

9. Dudak Kalemi, Ruj ve Parlaklık:

Dudaklar için tek en önemli şey doğru gölgedir. Çok koyu tonların kullanılması tercih edilmez, bu nedenle kıyafetle uyumlu ve ten rengine de uygun olanı kullanın. Dudaklara bir fondöten tabanı uygulayın, dudakları çevrelemek için dudak kalemi kullanın. Ardından, eşit sonuçlar için bir dudak fırçası kullanarak rujdan bir baz kat. Dudakların dolgun görünmesi için çok az parlatıcı kullanın.

Bu yapılması kolay adımlar, temel makyaj bilgisi gerektirir ve büyük gününüz için makyaj bölümüne göre sıralanırsınız. Cesur ve koyu renkler kullanmamaya çalışın çünkü Telugu gelinleri sadeliğin en iyi örneğidir..