Genç grupları arasında bir kız tanımlandı! Ya da çocuk yemeği ve olgun davranış karışımı ile gidecek kadar genç olanı. Bir kızın saç modeli her zaman onu modadaki devam eden trendlere ayak uydurmasına yardımcı olur. Ayrıca, bir kız ergenlik çağında olduğu için genellikle diğer erkekleri etkilemek için yeni moda saç stilleri seçer! Şimdi, bu bir sebep olduğunda, herhangi bir kız için bir saç modeli seçmeden önce mesleğe bakmak gibi bir engel olmadığı açıktır. Dikkate alınması gereken tek şey yüz şekli ve tercihleridir.!

kız için bir saç modeli seç

Kızlar için Daha İyi Saç Modeli:

Aşağıda şimdiye kadarki en iyi saç modelini bulmanıza yardımcı olacak küçük ipuçları ve püf noktaları var.!

1. Yüz Şekli veya Boyutu:

Git aynaya bak. Yüzünüzü iyi bir gözle görün ve şeklini gözlemleyin. Yuvarlak, oval, kare, kalp şekline sahip olabilirsiniz. Yuvarlak yüzler sadece tombul değil, zayıf yuvarlak yüzler de var! Ayrıca, uzun veya oval bir yüzünüz varsa, ne kadar uzun olduğuna dikkat edin? Çene kemiği ne kadar geniş veya uzun.

2. Bazı Yeni ve Son Moda Saç Kesimlerine Bakın:

Yüz şeklinizi veya bedeninizi gözlemledikten sonra, en sevdiğiniz saç stillerinden istediğinizi bulmalısınız! Yüz şeklinize ve bedeninize uygun olanı mutlaka alacaksınız. Çünkü tüm stiller size uymayabilir! Sadece seçilen biri olacak.

3. Sporda mısınız:

Okula giden bir kızsanız ve çeşitli aktiviteler yapıyorsanız, oyun oynarken dağınıklık yaratmayan böyle bir saç modeline ihtiyacınız var demektir. Düzgün ve şık bir saç kesimi arayışı içinde olabilirsiniz. Bu yüzden saçlarınızın kat kat fazla çapraz olmayan saç modellerini seçmelisiniz! Oynamanıza, çalışmanıza ve dikkatli olmanıza yardımcı olacağı için basit ve düzenli tutun.

4. Saçınızı Yapma Zamanı:

Sabahları, kolej veya okula giden bir kız olsanız da, saçınızla ilgili zaman engelini yönetmeniz gerekir. Günlük fön makinesi gerektiren veya her gün düzleştirilmesi gereken bir saç modeli seçerseniz, biraz sinir bozucu olabilir, bu yüzden akıllıca seçin.

5. Yaş:

Yine 10-15 yaş arasındaysanız yaşınızdan daha olgun görünmenize izin vermeyen, 16-20 yaşları arasındaymış gibi daha şık ve yeni bir görünüm için tercih etmelisiniz..

6. Tercih veya Tolerans:

Günün sonunda, bir parti için ya da birkaç saatliğine saç stiliyle uğraşmak zorunda olan sizsiniz, ağır bir görünüme tahammül edebilirsiniz, ancak günlük rutin bir saç modeli söz konusu olduğunda, rahatsız etmeyecek veya rahatsız etmeyecek bir saç modeli seçin. görünüşünü dengesizleştir. Uzun saç herkes tarafından tercih edilmediği için.

7. Doku ve Saç Tipi:

Elbette saç tipinizi veya yapınızı bilmeden saç modelinizi seçemezsiniz. Ayrıca saç yoğunluğunuz, herhangi bir saç stili seçmeden önce akılda tutulması gereken önemli faktörlerden biridir. Örneğin Saçınızda doğal bukleler varsa ve yüz şekliniz yuvarlaksa saç düzleştirmeye gidebilirsiniz..

8. Vücut Şekli ve Boyutu:

sadece yüz şekliniz her zaman önemli değildir, vücudunuzun geri kalanı da önemli bir rol oynar, örneğin kilolu veya sağlıklıysanız, şişkinliklerinizi gizlemenize yardımcı olabilecek bir saç modeli seçmelisiniz veya ince veya mükemmel bir şekil/figürde vücut kıvrımlarınızı geliştirmek için kısa saç stillerini tercih etmelisiniz.