Uzun saçla oynamak eğlencelidir. Bükebilir, çevirebilir, katlayabilir ve yüzlerce şekilde bağlayabilirsiniz. Kısa saçın kendine has avantajları olsa da – fazla bakım gerektirmez, uzun saç sizi kadınsı ve güzel gösterir. Ayrıca, uzun saçı yönetmek o kadar da zor değil.

uzun saçlı gençler için saç modelleri

Sadece onu bağlamanın doğru yollarını bilmek zorundasın, böylece yüzünün dışında kalsın ve yine de güzel görünmesini sağla! İşte gençlerin saçlarında deneyebilecekleri dokuz mükemmel saç modeli.

Uzun Saçlı Genç Kızlar İçin Saç Modelleri:

1. Kaba Yüksek Midilli:

GENÇLER İÇİN UZUN SAÇ MODELLERİ1

Bu size havalı bir hippi görünümü verir. Yukarıya bağla ve dağınık hale getir. Tüm saçları yüzünüzden uzak tutun veya dilerseniz bir veya iki teli çıkarın ve yüzünüzü çerçevelemek için ustaca düzenleyin..

2. Akışına Bırakın:

uzun saçlı gençler için saç modelleri 2

Uzun dalgalı saçlarınız varsa ve onu şekillendirmenin kolay bir yolunu arıyorsanız, saç maşasıyla hafifçe kıvırın ve ardından sırtınızdan aşağı akmasına izin verin. tarandığında ve fön ile kurutulduğunda bir dizi parlak bukle gibi görünecektir. Bu saç modeli de mükemmel düz saçlarla iyi görünüyor.

3. Örgülü At Kuyruğu:

GENÇLER İÇİN UZUN SAÇ MODELLERİ3

Bu saç modeli tipik bir örgü değil, normal bir at kuyruğu da değil. Bunu yapmak için yanları örmeniz ve ardından bir at kuyruğu içinde birleştirmeniz gerekir. Özellikle bir taç eklerseniz, size büyüleyici bir prenses görünümü verecektir. Ama gençler için de uygun.

4. Çapraz Örgülü Yan Kaplama:

GENÇLER İÇİN UZUN SAÇ MODELLERİ4

Bu, birkaç örgü ve daha sonra biraz daha karmaşık bir tarz. Ancak, son görünüm, harcanan zamana ve çabaya değer. yani yapmanız gereken yarım yan örgü ile başlamak. Daha sonra bu örgünün her bölümünden çıkan saçları ince ince örün. Bu yapıldıktan sonra, orijinal örgü ve voila ile devam edersiniz! Güzel, karmaşık bir saç stiliniz var.

5. Yaylı At Kuyruğu:

GENÇLER İÇİN UZUN SAÇ MODELLERİ5

Yaylı at kuyruğu, özellikle gençler arasında oldukça yaygın bir saç modelidir. Ancak, bir oturuş görünümü yapmak o kadar karmaşık değildir. Saçınızın üst yarısı ile yarım midilli yapın. Saçınızı elastik kravattan tamamen çıkarmayın. Böylece küçük bir topuz gibi olur. Bu topuzu ikiye ayırın ve iki ucunu sabitlemek için klips kullanın. Sonra at kuyruğunu kendi üzerine katlayın ve kravattan geri alın. Son olarak yayı klipslerle sabitleyin.

6. Sevimli yan Örgü:

GENÇLER İÇİN UZUN SAÇ MODELLERİ6

Bir yan midilli yaparken tüm saçınızı topladığınız gibi toplayın. Ardından alttan balık örgülerine örün. Ardından yüzünüzdeki tüm gevşek telleri tarayın ve yüzünüze uyacak şekilde ustaca düzenleyin. Bu görünüm sizi gururlu, güzel ve dalga geçilmemesi gereken biri gibi gösterebilir..

7. Yüksek Topuz:

GENÇLER İÇİN UZUN SAÇ MODELLERİ7

Gerçekten uzun saçlar topuz yapmak için en iyisidir. Deneyebileceğiniz birkaç çeşit çörek var. Yüksek topuz en kolayı ve en iyi görüneni. Sen sadece saçını tepede topla ve topuz yap.

8. Şelale Örgü:

GENÇLER İÇİN UZUN SAÇ MODELLERİ8

Bu örgüyü yapmak normalden biraz daha uzun sürüyor ama saçınızı her şeyden daha güzel gösteriyor. Buna şelale örgüsü deniyor çünkü sağladığı görünüm bu. İpeksi buklelerin akan su gibi görünüyor.

9. Saçınızda Yay:

GENÇLER İÇİN UZUN SAÇ MODELLERİ9

Aksesuar kullanmaya istekliyseniz, üzerinde büyük bir fiyonk bulunan elastik bir kravat satın alın. saçınızı parlak ve dalgalı olana kadar tarayın. Sonra yarım midilli yapmak için kravatı kullanın..