GM diyet planı veya Genel Motor Diyet Planı 7 günlük bir diyet programıdır. Doğal kilo kaybını sağlamak için sağlıklı ve temiz beslenmeye odaklanır. Çok fazla et veya saf açlık içeren diğer programların aksine, GM diyeti Vejetaryen planı her ikisini de dengeleyebilir. Vejetaryenler için çok çeşitli seçenekler sunmak için bol miktarda taze meyve, sebze, kahverengi pirinç ve diğer sağlıklı seçenekler önermektedir. Aslında, her gün vejetaryen yemek planından farklı yiyeceklere odaklanan bir sebze severlerin zevkidir. Bu yazıda, GM diyeti Veg hakkında daha fazla bilgi edineceğiz.!

Gm Diyet Planı Vejetaryen

Veg Gm Diyet Planı Nedir??

GM diyet planı vejeteryan, meyve, sebze, süt ve kahverengi pirinç gibi farklı yiyeceklerin tıkınabileceği 7 günlük bir mücadeledir. Ana GM diyet planında orijinal olarak belirtilen sığır etinin değiştirilmesine izin veren Hint dostu bir diyet programıdır. Soya gibi birçok bitki bazlı protein kaynağı, etin yerini mükemmel bir şekilde alır ve bu da onu vejetaryenler için ideal hale getirir..

GM Diyet Veg Planı Sağlıklı mı??

Veg GM diyet planı, hızlı kilo vermenin en sağlıklı yollarından biri olarak kabul edilir. Plana göre, özel bir meyve, çiğ veya pişmiş sebzeler diyetine güvenmek, iç sistemi temizleyebilir ve toksinleri atabilir. Bu gıdalardaki yüksek miktarda diyet lifi sayesinde sindirimi ve metabolizma hızını da iyileştirebilir. Diyet ayrıca, mücadelenin sonunda daha ince bir atıkla birlikte cildinize doğal bir ışıltı getirir..

Veg GM Diyet Planı Nasıl Çalışır??

Veggie GM diyeti, vücuda meyve ve sebzeler gibi düşük kalorili, düşük karbonhidratlı yiyecekler sağlayarak çalışır. Bu, vücudun enerji üretmek için depolanmış yağları ve karbonhidratları kullanmasını sağlar. Ayrıca meyvelerde bulunan ve dolaylı olarak kilo vermeye yardımcı olan yüksek miktardaki doğal şekerler sayesinde yemek yeme isteğinizi en aza indirir..

GM Diyet Planı Vejetaryen:

Normal GM Diyeti, düzenli diyet planının bir parçası olarak birkaç gün et tüketimini gerektirir. Ancak bu, katı vejetaryenler ve veganlar için geçerli bir seçenek değil. Bu GM diyeti Hint sebze planı, bu nedenle, normal olanın değiştirilmiş bir versiyonudur – orijinal GM Diyetinin tamamen vejetaryen bir versiyonudur..

GM Diyet Planı Vejetaryen Hint Versiyonu için Günlük Program:

Normal GM Diyeti gibi, orijinal GM diyetinin vejetaryen versiyonu da kilo vermek için takip etmeniz gereken yedi günlük bir programa sahiptir. Aşağıda, her gün için kesinlikle uymanız gereken GM diyet sohbet sebzesi verilmiştir:

#1.gün:

Sadece meyve yiyebilirsiniz. Bu, normal GM diyetine benzer şekilde, ilk gün sadece meyvelerin sizin tarafınızdan yenmesine izin verilir. Her çeşit meyve her miktarda yenebilir. Muz hariç tüm meyvelere izin verilir. Bunun nedeni, potasyum ve karbonhidratların yüksek olmasıdır. Günlük su alımınız normalde tüm gün boyunca yaklaşık 10 veya 12 bardak olmalıdır..

#2. gün:

İkinci gün patates ve her türlü sebze yiyebilirsiniz. Günün ana öğünü için bir fincan pişmiş yemelisiniz. Bu size tüm gün için yeterli enerji verecektir. Öğle ve akşam yemeklerinde sebze garnitürleri eklemelisiniz. Sebzeler bu seçenek için iyidir, çünkü vücuda çalışması için çok fazla enerji sağlar..

#3 gün:

Üçüncü gün, her türlü meyve ve sebzeyi yiyebilirsiniz. Bu meyve ve sebzeler gün boyunca ne zaman acıksanız yenebilir ve buna öğlen atıştırmalıkları da dahildir. Bunları kahvaltıdan akşam yemeğine kadar yiyebilirsiniz. Su dışında meyve suyu da isteğe bağlıdır. Patates hariç tüm sebzelere izin verilir. Muzlara henüz izin verilmiyor.

#4.Gün:

Bu gün için muz ve süt yiyebilirsiniz. Muzlu milkshake veya bazı muz ve süt çeşitlerinin gün boyunca tüketilmesine izin verilir. Öğle ve akşam yemeklerinde porsiyon halinde sebze çorbası içebilirsiniz. Muzlu içecekler, kahvaltı ve gün ortası atıştırmalıkları için iyi bir seçenektir..

#5. Gün:

Bu gün için kahverengi pirinç ve domates yiyebilirsiniz. Bu bir vejeteryan diyeti olduğundan, bu gün et yiyemezsiniz, bu nedenle yerine kahverengi pirinç verilir. Bunun için bir bardak esmer pirinci kaynatıp gün boyunca sekiz ila on domatesle tüketebilirsiniz..

# 6. Gün:

Bu gün için filiz, kahverengi pirinç ve domates yiyebilirsiniz. Bunun için bir fincan esmer pirinci kaynatıp gün boyunca sekiz ila on domatesle tüketebilirsiniz. Sebzelerin de bu gün çorba veya başka bir yemek şeklinde tüketilmesine izin verilir..

#7. Gün:

Bu gün, iki bardak kahverengi pirinç tüketmenize izin verilir. Bununla her türlü meyve ve sebzeye sahip olabilirsiniz. GM diyetinin bu haftalık programının sonunda 2-3 kg vermiş olmalısınız. Cildiniz parlayacak ve detoks, sağlıklı ve taze hissedeceksiniz. Bu diyeti gerektiği kadar tekrarlayabilirsiniz..

7 Günlük Veg GM Diyet Planının Ardından Kilo Nasıl Korunur??

Diyet sonrası kilo bakımı birçokları için büyük bir zorluktur. Diyet kurallarına ilişkin farkındalık eksikliği, son 7 gün içinde yaptığınız tüm zor işleri tersine çevirebilir. Kilo kaybı için GM Veg Diyet Planı’ndan sonra yapmanız gerekenler:

GM diyetini bitirdikten sonra BMR veya Bazal Metabolizma Hızı değerinizi ölçmeniz ve buna göre gerekli kaloriyi hesaplamanız gerekir. Buna dayanarak, gereksinimlerinizi karşılamak için vejeteryan olmayan uygun bir yemek planı seçebilirsiniz. Örneğin, BMR’niz düşükse, 1200 Kalori planına gidebilirsiniz. 2000 kaloriden fazla ise 1500 kalorilik planı tercih edebilirsiniz..

Veg GM Diyet Planından Sonra Kilo Almamak İçin İpuçları:

Diyet planınız bitti diye yemek kısıtlamalarınız henüz bitmedi. Kilonuzu sabit tutmak ve emeğinizin “meyvelerini” toplamak için şu ipuçlarını izleyin:

  • Sıkı diyet döneminden sonra, önceki rutininize aniden atlamayın..
  • Yavaşça “yeni” yiyecekleri diyetinize ekleyin.
  • Kızarmış abur cubur, işlenmiş veya nişastalı yiyecekler gibi yüksek kalorili yiyeceklerden kaçının.
  • Karbonhidratınızı azaltın ve protein alımınız üzerinde çalışın.
  • Kahve, çay veya şekerli yiyecekler yerine yeşil çay gibi sağlıklı yiyeceklere geçin..
  • Alkole hayır deyin.
  • Günde en az 3-4 litre su için.
  • Egzersizlerinizi atlamayın.

GM Vejetaryen diyeti, yeme şeklinize olumlu bir değişiklik getirmek için tasarlanmıştır! Sizi devam ettirmek için yeterli olan meyve ve sebzeler gibi doğal gıdaların iyiliğini tanımanıza yardımcı olur. Diyetten sonra bile, karbonhidratlarınızı azaltmanız ve sisteminizi temiz tutmak için taze ve çiğ bir diyet yemeye daha fazla odaklanmanız önerilir. Sadece kiloyu korumaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda genel sağlığınızı da iyileştirir.!