Sen 7. Günsün! Bugün 7 Günlük GM Diyet Kilo verme programını tamamlayacağınız için sırtınıza büyük bir darbe verin. Bu yolculuk hiçbir şekilde kolay değildir ve yüksek düzeyde azim gerektirir. Program, fiziksel dönüşümün yanı sıra, vücudunuza iyi bakma konusunda bir sevinç ve memnuniyet duygusu yaratmayı da hedefliyor. Öyleyse, kurallar, alıştırmalar ve örnek bir yemek tablosu ile birlikte GM Diyet Planının 7. Gününün neye benzediğini anlayalım..

TOK:

Vücudunuzu GM Diyetinin 7. Gününe Nasıl Hazırlarsınız??

GM Diyeti 7. Gün Örnek Öğün Planı

GM Diyeti 7. Gün Egzersizleri

GM Diyetinin 7. Gününde Kaçınılması Gereken Yiyecekler

Bu Neden Çalışıyor?

GM Diyetinin 7. Gününün Sonunda Nasıl Hissedeceksiniz??

SSS

Vücudunuzu GD Diyetine Nasıl Hazırlarsınız – 7. Gün?:

Bugün, tıpkı o ‘normal’ günlerde olduğu gibi, en sevdiğiniz meyveleri, sebzeleri ve pirinci yiyebilirsiniz. Tek fark, porsiyon büyüklüğü ve bazı yiyeceklerin azaltılması olacaktır. Diyetin ilk 3 gününde yediğiniz taze meyve ve sebzeleri stoklamak daha iyidir. Bütün meyvelerin yanı sıra vücuda enerji vermek ve detoks yapmak için taze hazırlanmış meyve suları tüketmeniz tavsiye edilir..

Sadece bu meyve sularına ilave şeker eklememeyi ve konserve veya şişelenmiş olanlara HAYIR demeyi unutmayın..

Gm Diyeti 7. Gün

GM Diyeti – 7. Gün Örnek Öğün Planı:

GM Diyet Planının yedinci gününde, çeşitli sebzeler, meyve suları ve bir veya iki fincan kahverengi veya beyaz pirinçten oluşan bir yemek yiyeceksiniz. Bununla birlikte GM Diyet çorbasını her acıktığınızda tüketebilirsiniz. Midenizde ağırlık hissetmeden doğru beslenmek için bu yiyecekleri dengelemelisiniz..

Örnek GM Diyet Planına bakalım – 7. Gün Hint Versiyonu:

Kahvaltı

Güne bir kase kahverengi pirinç veya beyaz pirinç ile başlayın. Buradaki fikir, nişasta ve karbonhidrattan zengin gıdaları günün ilk bölümünde tutmaktır. Bir kase haşlanmış sebze ile birlikte servis yapın. Tatlı ihtiyacınızı bir veya iki dilim meyve ile giderin.

NOT: Sabah erkenden pilav yeme fikrinden rahatsızsanız, bunun yerine Papaya, Kavun gibi ağır bir meyve porsiyonunu 2-3 bardak su ile değiştirin.

Kuşluk atıştırması:

Bir bardak çilek veya bir bardak meyve suyu içebilirsiniz. Ağır krema, bal veya meyve sosu gibi sosları kullanmaktan kaçının..

Öğle yemeği:

Küçük bir kase beyaz veya kahverengi pirinç alın. Ayrıca sebze tavada kızartma veya moong dal lahanası salatası ile birlikte pirinç krepleri yiyebilirsiniz. Tatlı ihtiyacınızı gidermek için Guava, kavun gibi bir dilim meyve yiyin..

Akşam Atıştırmalığı:

1 bardak karpuz suyu için veya 1-2 bardak su ile küçük bir porsiyon meyve yiyin.

Akşam yemeği:

Akşam yemeği çok hafif ve mideyi yormayan olmalıdır. Bu nedenle, GM Diyet çorbasına veya bir kase sebze ve meyveye sadık kalın. Daha iyi sindirim için 2-3 bardak su tüketin.

NOT:

  • Daha iyi sindirim için genel sıvı alımınızı artırın
  • Yemek zamanınızı daha ilginç hale getirmek için bu malzemeleri kapsayan tarifleri denemeye çalışın.

GM Diyeti – 7. Gün Egzersizleri:

Düzenli bir diyette “neredeyse” olduğunuz için fazla kalorilerden kurtulmak için iyi egzersiz yapmalısınız. 6. Günün momentumunu koruyun ve bu antrenmanlara devam edin. Daha zinde ve daha hafif olmak için egzersizlerin yoğunluğunu hafifçe artırabilirsiniz. Bir spor salonu müdavimi değilseniz, en azından tempolu yürüyüş, bisiklete binme, tempolu yürüyüş vb. Gibi bir tür kardiyo yapın..

GM Diyetinde Kaçınılması Gereken Gıdalar – 7. Gün:

Şimdi GM diyet planının 7. gününde kaçınılması gereken yiyeceklere bakalım:

  • Muz, Armut, Muhallebi Elma gibi meyveler.
  • Patates, tatlı patates gibi sebzeler.
  • Şeker
  • Yağ veya Tereyağı bütün gün 1 yemek kaşığından fazla
  • Mağazadan satın alınan soslar
  • Konserve Meyve Suları
  • Soğuk içecekler

Bu Neden Çalışıyor?:

7. Gün Diyeti, sağlıklı porsiyonlarda meyve, sebze ve tahıl yemeyi içerir. Listelenen bu gıdalar, vücudunuzun yoksun olduğu yeterli miktarda vitamin, mineral, diyet lifi ve diğer temel besin maddelerini pompalayabilir. Ayrıca bugün diyetinizin son günü ve yarın rutininize yeniden başlayacaksınız. Bu nedenle, vücudunuzu yavaş yavaş rayına oturtmak için uygun bir yemek planına ihtiyacınız var, bu da tam olarak 7. Gün diyetinin sizin için yapacağı şeydir.!

GM Diyetinin Sonunda – 7. Gün Nasıl Hissedeceksiniz?:

Günü bir başarı ve memnuniyet duygusuyla bitirmeniz muhtemeldir. Bu engelleri aşmak kolay değil ve sonunda başardınız, gerçek bir şampiyon gibi! 7. günün sonunda 4-5 kg ​​sağlıklı kilo verdiğinizi fark edeceksiniz*. Beliniz her zamankinden daha ince ve daha sıkı görünür. Baş ağrısı, kabızlık, sinirlilik vb. belirtiler ortadan kalkacak ve bunun yerine yüksek enerjiyle dolup taşacaksınız..

*Sonuçlar kişiden kişiye değişebilir.

Bu yüzden çocuklar! Bununla, GM Diyet planının 7. Gününü sonlandırabiliriz. Program sona ermiş olsa da, sonuçların kalıcı olması için önümüzdeki birkaç gün boyunca düşük kalori alımı, yüksek su tüketimi, egzersizler vb. temel kurallar geçerli olacaktır. Diyete başladınız mı? Cevabınız evet ise lütfen deneyimlerinizi bizimle paylaşın!

SORUMLULUK REDDİ: Bu makalede yazılan içerik yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini alması amaçlanmamıştır. Bu makalede bahsedilenler de dahil olmak üzere herhangi bir yeni diyet planını denemeden önce bir doktor veya eğitimli bir tıp doktorunun tavsiyesini almalısınız..

SSS:

1. GD diyetinde 7. Gün planında pirinç yerine buğday yiyebilir miyim??

Cevap: Numara! GM Diyeti, buğday da dahil olmak üzere glüten gıdalarını yemeyi yasaklar. Bu nedenle, pirinci sevmiyorsanız, yerine darı, kinoa vs. koymayı deneyin. Daha iyi sonuçlar için önerilen porsiyonlara sadık kalın..

2. Gm Diyetinin 7. Gününden sonra 1. Güne yeniden başlamak uygun mudur??

Cevap: Her GM diyet seansı arasında en az 5-7 gün ara vermelisiniz. GM diyeti vücudu birçok besleyici gıdadan mahrum bıraktığından, programı tekrarlamadan önce bir beslenme uzmanına danışmak daha iyidir..

3. Akşam yemeğinden sonra neden ağır hissediyorum??

Cevap: Fazla gıda tüketiminden kaynaklanıyor olmalı. Akşam yemeği günün en hafif öğünü olmalıdır. Akşam yemeğinizi gece çok geç saatlere kadar zorlamak yerine akşam yemeğinizi 7 veya 8 PM’de yemeyi planlayın. Yüksek nişasta veya karbonhidrat bakımından zengin gıdalardan kaçının ve çorba, salata veya çok hafif bir şeye yapışın..