GM diyeti veya General Motor diyeti, yaklaşık 10 ila 17 pound arasında doğal kilo kaybına odaklanan yedi günlük bir diyet programıdır. Bu planın arkasındaki ana fikir, daha iyi sağlık yararları için meyve, sebze ve süt ürünlerinden besinleri emmek. Vejetaryen yiyeceklerin yanı sıra, vejeteryan olmayanlar için GM diyeti de makul miktarda et seçeneği içerir. Et, vücudun inşası için ihtiyaç olan önemli bir Protein kaynağıdır. Öyleyse, iştahınızdan ödün vermeden GM diyetinden nasıl yararlanabileceğinizi kontrol edelim.!

Veg Olmayan GM Diyet Planı Nedir??

GM diyetinin ilk beş günü, dördüncü günde Süt Ürünleri ile sadece meyve ve sebzelere odaklanır. Beşinci gün, genellikle vejeteryan olmayan birçok kişi için etin dahil olduğu favori bir gün olarak kabul edilir. Etin arkasındaki fikir, enerjiyi birikmiş yağ ve karbonhidratlarla beslemektir. Bu, vücudunuza ağırlık eklemek yerine kasınızı geliştirmenize yardımcı olabilir..

Orijinal olarak öngörülen et sığır eti olsa da, GM diyeti Hint Versiyonu sebze olmayan planı tavuk, balık, koyun eti, yumurta vb..,

GM Diyeti Veg Dışı Plan Sağlıklı mı??

Dozaj sınırlarına bağlı kalırsanız, kilo kaybı için GM Veg Olmayan diyet planı sağlıklıdır. Her gün yaklaşık 50 ila 60 gram Protein almanıza izin verilir. Bu miktarı artırmak, etkileri tersine çevirebilir ve vücudunuza daha fazla ağırlık katabilir. Ayrıca başka baharatlarla dövülmüş etler mide rahatsızlıklarına ve başka sorunlara yol açabilir.

Veg Olmayan GM Diyet Planı Nasıl Çalışır??

Vejetaryen olmayanlar için 7 günlük GM diyet planı, vücuttaki protein kaynaklarını artırabilen ve ekstra kalori yakabilen yüksek proteinli bir diyettir. Sağlıklı olmasına rağmen, sorun şu ki Protein vücuttaki ürik asit seviyelerini artırabilir ve bu da bol su içilerek atılabilir. Ayrıca proteinle birlikte alınan çiğ domatesler bu etkiyi nötralize edebilir ve metabolizmanızı sabit tutabilir..

Vejetaryen Olmayanlar İçin GM Diyeti:

İşte yedi günlük sebze olmayan gm diyet planına genel bir bakış. Onlara bir göz atalım.:

1. Gün Diyet Planı:

Gm diyetinin ilk gününde muz hariç her türlü meyveyi yemenize izin verilir. İlk gün sindirebileceğiniz herhangi bir miktarda meyve alabilirsiniz. Diyet, kavunları, özellikle karpuzları yüksek miktarda almanızı şiddetle tavsiye eder. Bu, ilk günden daha fazla kalori kaybetme şansınızı artırır..

2. Gün Diyet Planı:

Gm diyetinin ikinci gününde, pişmiş veya çiğ olmasına bakılmaksızın her türlü sebzeyi yeme izniniz vardır. Kompleks karbonhidratları unutup güne tereyağlı büyük bir patates tüketerek başlamalısınız. Tereyağı kısmını size uymuyorsa hariç tutabilirsiniz..

#3. Gün Diyet Planı:

Gm diyetinin üçüncü gününde sebze ve meyveleri bir arada tüketmelisiniz. Sebze ve meyve türü ve miktarı tercihinize göre olacaktır. Ancak üçüncü gün patates veya muz almanıza izin verilmez..

#4. Gün Diyet Planı:

Gm diyetinin dördüncü gününde üç bardak süt ve sekiz muz almanız gerekir. Bunları sınırlı miktarda sebze çorbasıyla birlikte tüketebilirsiniz. Bunların dışında hiçbir şey tüketmemelisiniz..

#5. Gün Diyet Planı:

Gm diyetinin beşinci gününde balık, tavuk, dana eti veya koyun eti yiyebilirsiniz. Eti domatesle karıştırabilirsiniz. Ürik asidi vücuttan atmak için su tüketimini de artırmanız gerekir..

#6. Gün Diyet Planı:

Gm diyetinin altıncı gününde, diğer sebzelerle birlikte sınırsız miktarda balık, sığır eti, tavuk veya koyun eti almanıza izin verilir..

#7. Gün Diyet Planı:

Gm diyetinin yedinci veya son gününde sebze, meyve suyu ve esmer pirinç almanıza izin verilir..

7 Günlük Veg Olmayan GM Diyet Planının Ardından Kilo Nasıl Korunur??

GM diyetini bitirdikten sonra BMR veya Bazal Metabolizma Hızı değerinizi ölçmeniz ve buna göre gerekli kaloriyi hesaplamanız gerekir. Buna dayanarak, gereksinimlerinizi karşılamak için vejeteryan olmayan uygun bir yemek planı seçebilirsiniz. Örneğin, BMR’niz düşükse, 1200 Kalori planına gidebilirsiniz. 2000 kaloriden fazla ise 1500 kalorilik planı tercih edebilirsiniz..

Vejetaryen Olmayan GM Diyet Planından Sonra Kilo Almamak İçin İpuçları:

Yemek keyfi ile sıkı çalışmanızın boşa gitmesine izin vermeyin! Programdan sonra bile kilonuzu kontrol altında tutmak için şu ipuçlarını izleyin:

  • Sıkı diyet döneminden sonra, önceki rutininize aniden atlamayın..
  • Yavaşça “yeni” yiyecekleri diyetinize ekleyin.
  • Kızarmış abur cubur, işlenmiş veya nişastalı yiyecekler gibi yüksek kalorili yiyeceklerden kaçının.
  • Karbonhidratınızı azaltın ve protein alımınız üzerinde çalışın.
  • Kahve, çay veya şekerli yiyecekler yerine yeşil çay gibi sağlıklı yiyeceklere geçin..
  • Günde en az 3-4 litre su için.
  • Egzersizlerinizi atlamayın.

Non-Veg Gm Diyet planı, vücudunuzda olumlu değişiklikler getirmeyi garanti eder. Ancak, herhangi bir diyet planında olduğu gibi, tüm odaklanmanızı ve dikkatinizi gerektirir. İyi bir sonuç için “noktaya” plana bağlı kalmalısınız. 7 günlük süre boyunca en ufak bir hile zamanına bile izin verilmez. Sadece karışık, ulaşılabilir hedefler belirleyin ve her birini başarmak için çalışmaya başlayın – Yavaş ama Kesinlikle!