GM diyetinin Hint versiyonunun köklerinin nerede başladığını bilmek ister misiniz? Her şey 1985 yılında ABD’de GM şirketi tarafından sağlıklı ve temiz beslenme alışkanlığını teşvik etmek için başladı. GM diyeti veya General Motor diyeti, daha sonra dünyanın geri kalanına yayılan General Motors çalışanları için başlangıçta oluşturuldu. GM diyet çizelgesi, yerel meyveler, sebzeler ve sığır etinin dahil edilmesinden oluşan standart Amerikan diyetini belirler. Bu yiyeceklerin yerel pazarlarda bulunmaması ve sığır eti yeme fikri nedeniyle Kızılderililer için bu zorlayıcıydı..

Bu soruna yanıt olarak, yerel damak tadı göz önünde bulundurularak diyet gereksinimlerini karşılamak üzere uyarlanmış GM Diyet Planı Hint Versiyonu tasarlandı! Bu program ve faydaları hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin!

gm diyet planı hint versiyonu

Orijinal GM Diyeti ve Hint Versiyonu GM Diyeti:

Orijinal GM diyeti, ortalama Amerikalıların BMR’si göz önünde bulundurularak tasarlandı. Bu, iklim ve yaşam tarzı farklılıkları nedeniyle Hint manzarasında büyük ölçüde değişiyor. Amerikan GM diyeti protein seçimi olarak sadece sığır eti reçete ederken, GM diyet çizelgesi Hint versiyonu tavuk, koyun eti, balık vb. gibi popüler et seçeneklerine izin vermek için onu rahatlatır, Vejetaryenler et yerine süzme peynir veya Tofu ile gidebilirler. Hint versiyonuna lor, salatalık ve yerel yeşillikleri de dahil edebilirsiniz.!

Hint GM Diyet Programının Faydaları:

Aşağıda GM Diyet Hint Versiyonu programının temel faydalarından bazıları listelenmiştir:

 • Hintlilerin denemesi için diyet programını “ilginç” kılıyor.
 • Meyve ve sebzeler şeklinde yüksek lif eklenmesi daha iyi sindirime yardımcı olabilir.
 • Yoğurdun dahil edilmesi, bağırsak bakterilerini artırmanın yanı sıra vücudu sıcak havalardan soğutabilir..
 • Besinlerin yüksek oranda tutulması nedeniyle yerel ürünler tüketmek sizin için her zaman faydalıdır..
 • Hint versiyonu diyeti de orijinal plana göre ekonomiktir..
 • Normal menünüzü kullanabilir ve programın yapılması ve yapılmaması gerekenler ile özelleştirebilirsiniz..

Hint GM Diyetinin Yapılması Gerekenler:

Programın en iyi avantajlarından yararlanmak için “yapmanız” gereken şeylerin bir listesi:

 • Orijinal plandaki yemek seçeneklerine eşit alternatifler bulun. Örneğin, mevcudiyetinize bağlı olarak bir elmayı portakalla veya pırasayı marulla değiştirebilirsiniz..
 • bol su içmelisin.
 • Tamamen pişmiş yiyecekler yerine salatalara ve meyve sularına daha fazla güvenin.
 • Tüm et ürünlerini bitki bazlı gıdalarla değiştirin.

Hint GM Diyetinin Yapılmaması Gerekenler:

Bu diyet sırasında nelerden kaçınmanız gerektiğini anlamak için şu noktaları okuyun:

 • İlk gün muzlardan kaçının.
 • Yemeklerinize baharat veya yağ eklemeyin.
 • Derin kızartmalara kesinlikle izin verilmez.
 • Program boyunca şeker ve tuz alımınızı azaltın.
 • Kahve ve çaya hayır deyin. Bunun yerine sağlıklı yeşil çaya geçin.

Diyet esas olarak haftada on ila on yedi kilo ağırlığı azaltmayı ve vücudun sağlıklı kalmasını sağlamayı amaçlar. Daha fazla kalori yakmak için diyet programında etten çok sebze tüketimine ağırlık verilir. Kendinizi gerçekten seviyorsanız ve vücudu göstermek istiyorsanız, kararlılıkla bu programı kesinlikle takip etmeniz gerekir. Diyet sırasında vücuttaki ürik asit seviyesini artıracağı için alkol tüketemezsiniz. Aynı zamanda su tutulmasına ve doğal detoksifikasyon prosedürünün tıkanmasına neden olur..

Kilo Kaybı için GM Diyet Hint Versiyonu:

gm motors diyet planı hint versiyonu

Yedi Günlük Gm Diyet Planı Hint Versiyonu Aşağıdaki Gibidir:

1. Gün: Diyet Planı:

Diyetin 1. gününde farklı meyve türleri almanız gerekir. İstediğiniz miktarda meyve tüketebilirsiniz. Ancak, yüksek miktarda karbonhidrat içerdiğinden muz almamalısınız. Ayrıca gün boyunca en az on ila on iki bardak su tüketmeniz gerekir..

2. Gün: Diyet Planı:

Diyetin 2. gününde her türlü sebzeyi tüketmeniz gerekir. Kahvaltıda patates yiyerek enerji seviyenizi yükseltebilirsiniz. Ayrıca haşlanmış yeşil sebzelerin bir karışımını da alabilirsiniz. Öğle ve akşam yemeklerinde servis edilirse sebze çorbası tüketmek de harikadır..

3. Gün: Diyet Planı:

Diyetin 3. gününde sebze ve meyveleri bir arada tüketebilirsiniz. Üçüncü gün hala muz tüketmenize izin verilmiyor. Vücuttaki metabolizma sürecini hızlandırdığı için on ila on iki bardak su tüketmeye devam etmelisiniz..

4. Gün: Diyet Planı:

Diyetin 4. gününde süt ve yağsız süt alabilirsiniz. Öğle ve akşam yemeklerinde sebze çorbasına da yer verebilirsiniz. Hintliler için yağsız süt yerine yoğurt tüketmek de bu amaca hizmet ediyor..

5. Gün: Diyet Planı:

Diyetin 5. gününde domates, lor ve esmer pirinç tüketebilirsiniz. Sığır eti yerine bir bardak esmer pirinç veya bir bardak süzme peynir tüketebilirsiniz. Bu güne bol bol salatalık ve domates de eklemelisiniz..

6. Gün: Diyet Planı:

Diyetin 6. gününde sebze ve esmer pirinç tüketebilirsiniz. Sığır eti yerine kahverengi pirinç verilir. Ancak bu gün patates tüketmenize izin verilmez. Diğer sebzelerle birlikte soya peyniri ve süzme peynir almak en iyisidir..

7. Gün: Diyet Planı:

Diyetin 7. gününde, meyve ve sebzelerle birlikte en az iki bardak esmer pirinç tüketmelisiniz. Meyve ve sebzeleri dilediğiniz miktarda tüketebilirsiniz. Sekiz ila on bardak su ile birlikte meyve suyu da alabilirsiniz..

GM Diyet Hint Versiyonu Yan Etkileri:

GM diyetinin Hint versiyonu, kendi artıları ve eksileri ile birlikte gelir. Profesyoneller yukarıda tartışılmış olsa da, bu programın yan etkilerini açıklamanın zamanı geldi:

 • GM Diet Indian versiyonu, size geçici sonuçlar verebilecek kısa vadeli bir diyet planıdır..
 • 7 günlük süreden sonra kilo almak çok kolay.
 • Diyet sonrası aynı kiloyu korumak, gıda alımındaki bir değişiklik nedeniyle oldukça zor olabilir..
 • Vücut metabolizması kalorileri yakmakta zorlanır ve bunları yağ şeklinde depolar..
 • Kısıtlı menü, vücudu temel besinlerden yoksun bırakır ve bu da uyuşukluk, halsizlik ve sonunda depresyona yol açabilir..

Yani, bunlar GM Motors Diyet Planı Hint Versiyonu ile ilgili ana noktalardan bazıları. Bu diyet planıyla ilgili sorun, sonuçlara ulaşmada bütünsel bir yaklaşımın olmamasıdır. Ani diyetler vücudunuz için iyi değildir ve sonunda fiziksel ve zihinsel sağlığınıza zarar verebilir. Bununla birlikte, diyet almaya hevesliyseniz, sayılarınızı sabit tutmanın yanı sıra sizi hafif ve aktif hale getirmek için uygun egzersiz ve sağlıklı, düşük kalorili dengeli bir diyetle desteklendiğinden emin olmalısınız.!