Gündüz makyajı için en iyi yöntemi biliyor musunuz? Cesur astar, çarpıcı parıltı ve mega gür kirpikler çok tercih ettiğimiz şeylerden biraz, ancak biliyoruz ki – drama seven kalplerimizin şokuna çok fazla – gündüz ayarları için her zaman uygun değiller. Ofis için neyin uygun ve neyin aşırı olduğu ile çevrili ince çizgide gezinmemize yardımcı olmak için, bu yazıda gündüz göz makyajı için en iyi ipuçlarından bazılarını paylaştım..

Gündüz Göz Makyajı

Gündüz Makyajı İçin İpuçları:

1. Kremalı Kapatıcı Kullanın:

Kremsi bir kapatıcıyı göz kapağına ve gözün altına sıkı, pürüzsüz bir fırça ile sürün ve ardından parmak ucunuzun ısısını kullanarak cilt üzerinde karıştırın. En iyi raporlama için, kapatıcıyı parmağınızın ucuyla cilde vurun; ovmayın, çünkü bu kapatıcıyı temizleyecektir.

2. Siyahtan Kaçının & Parıltı:

İlk olarak, makyajın eğlenceli olması ve güzelliğinizi vurgulaması gerektiğine inanıyorum. Yine de, muhafazakar bir ortamda çalışıyorsanız, ‘çok fazla’ göz makyajı uygun değildir. Koyu dumanlı bir göz gibi ofiste günlük elbise için gidilmez. Siyah, lacivert gibi renkleri kullanmaktan kaçının, aksi takdirde ışıltılı her şey.

3. Alt Renk:

Kaş kemiğinden gözün dibine kadar tüm göz kapağına ışıltılı bir ışık gölgesi sürün.

4. Kırışıklığı Tanımlayın:

Gözün kıvrımını belirlemek için açık kahverengi bir gölge kullanın ve alt kirpik çizgisine aynı rengi ekleyin

5. Usta soluk Liner:

Durumda, astarı seviyorsunuz, ancak aşırı bitmiş görünmek istemiyorsanız, bu büyük teknikleri hassas astar için uygulayın. “Eyeliner kalemi kirpik çizgisine doğru çekin, kirpiklerin daha dolgun görünmesini sağlayacaktır”, aksi takdirde “bir pasta eyeliner kullanmak, su ile aktive olan, tipik olarak sert, düz bir fırça ile kaplanmış astar anlamına gelir. Göz kalemi olmayan bir görünüm için tasarlanan kirpik çizgisinin altına eyeliner sürün.

6. Dumanlı Gözünüzü Aydınlatın:

Kendinizi iyi bir buğulu göz seviyorsanız, gündüz için tamamen sürgün edilmiş gibi hissetmeyin. Erik, gri veya kahverengi gibi daha ince tonları tercih ederseniz, gündüz güzel bir dumanlı görünüm yaratabilirsiniz. Kirpik çizgisine yakın en koyu tonu uygulayın ve ardından kırışıklığa doğru yukarı doğru karıştırın. Bir gün batımı efekti yaratmak istiyorsunuz. Ardından birkaç kat siyah rimel sürün” diyor Chavez..

7. Derinlik Yapın:

Üst göz kapağının dış köşesine biraz ortalama kahverengi gölge ekleyin. Bir fırça ile birleştirin, aksi takdirde parmaklarınız. Alt kirpik çizgisinin dış yarısını aynı renkle hizalayın.

8. Gözünüzü Çerçeveleyin:

Koyu kahverengi, aksi takdirde siyah bir gölge uygulayarak, üst göz kapağını kirpik çizgisinin uzunluğunu hizalayın. İnce, eğimli bir astar fırçası kullanmak için en iyisi.

9. Maskara:

Üst kirpikleri kirpik kıvırıcı ile sarın, ardından hem üst hem de alt kirpikleri rimel ile kaplayın.

10. Kaşlar:

Saç renginize tam olarak uyan bir renk seçin. Kaş kalemi yerine ince eğimli bir fırça ile göz farı kullanmak en iyisidir..

11. Basit tutun:

Kaşlar gözlerinizin ana hatlarını çizer; bu nedenle onları tarif etmeyi asla ihmal etmeyin. Son olarak, çok sayıda maskara uygulayın. Her gün için temiz, temiz bir görünüm.

12. Beğendiğiniz Gibi Giyin:

Güvende olmadığınız bir şeyi asla giymeyin. Makyaj, içimize olan güvenimizi ortaya çıkarmalıdır. Durumda, parlak gölgeleri seviyorsanız, bunun için gidin, ancak tüm renklerin ten renginize uygun olduğundan ve göz renginizi övdüğünden emin olun. Şüpheye düştüğünüzde, onları günlük olarak götürmeyi sevdiğiniz heyecan verici görünümlerin sesini azaltın..