Japon göz makyajı, neredeyse diğer tüm göz makyajlarından çok farklıdır. İster parti görünümü olsun, ister geleneksel bir tarz olsun, bunlar Smokey veya koyu formatta yapılmadığı için çok farklıdır. Kullanılan renkler kişinin ten rengine ve gölgenin ten rengine çok benziyor ve kırmızımsı bir ton veya pembemsi bir ton kullanılıyor.

Japon Göz Makyajı

Bu gölge, görünümün çok geleneksel olacağı zamanlar için de yapılamaz. Bu durumlarda gözü belirgin hale getirmek için basit bir kuyruklu astar yapılır. Bu tür astarlamalar kolaylıkla yapılabilir ve aynı zamanda yüz allık veya bronzlaştırıcı ile fazla olmayacak şekilde yapılmalıdır. Bunlar, çeşitli makyaj biçimlerini denemek isteyen yeni başlayanlar için bile kolaydır..

Bir parti veya geleneksel bir toplantı için Japon tarzı göz görünümünü nasıl kolayca elde edebileceğinize dair adımlar aşağıdadır..

1. İyi bir makyaj bazı elde etmenin temel adımı, yüzü temizlemek ve yüzü tüm yağlardan, kirden ve kirlilikten arındırmaktır. Çok temiz bir yüzey istiyorsanız, derinlemesine temizleyici bir yüz yıkama kullanmanız gerekir. Temiz yüzey, bazın ciltte daha uzun süre kalmasına yardımcı olacaktır. Göz çevresi de yüz yıkama ve su ile düzgün ve iyice temizlenmelidir. Yağlı ve kirli cilde sahip olanlar, sivilceleri veya döküntüleri olanlar için neem temizleyici kullanabilirsiniz..

2. Daha sonra yüzeyi bir pamuk top ile kurutabilir ve ardından bir astar kullanabilirsiniz. Tam yüz profesyonel bir görünüm istediğinizde astarlama çok önemlidir. Tabanın uzun süre dayanmasını istemiyorsanız ve bu deneysel bir görünüm için ise cildinizin astarlanmasını önleyebilirsiniz. Bu bir sahne performansı veya parti içinse, kapakları ve yüzü astarlamalısınız..

3. Kapatıcı, tabanın önemli bir parçasıdır. Lekelerin olduğu bölgelere iyi bir kapatıcı katmanı uygulamalısın. Kapak genellikle oldukça gümüşi tutulur veya sadece cildin rengine çok benzemesini sağlayan kapatıcı etkisi ile tutulur. Bu nedenle, çok pembemsi veya sarımsı bir kapatıcı tonunun kullanılması esastır ve ten renginden çok daha koyu olmayan bir şeydir..

4. Şimdi temeli kullanmanız gerekiyor. İçinde ışıltılar olan veya simli renkli bir fondöten kullanmalısın. Bunu kapağa da uygulamanız gerekiyor..

5. Bir kompakt kullanın ve göz kapağına yeterince pudra sürün. Bu, kapağın cilde çok benzer görünmesini sağlayacaktır..

6. Şimdi ya pembemsi gölgeye gidebilir ya da sadece gümüş rengi bir gölge kullanabilirsiniz. Pembemsi bir ton istiyorsanız, göz kapağı ve kaş kemiğinin tamamında pembe bir ton kullanın. Ayrıca kaş kemiğinin altındaki alanda biraz gümüşi gölge kullanabilirsiniz. Kırışıklık boyunca ve kapağın tamamı pembemsi gölgeyi kullanır.

7. Geleneksel bir görünüm istiyorsanız, herhangi bir renkten kaçının. Tüm göz çevresinde basit bir gümüş gölge ve göz kapaklarında biraz ten rengi kullanın..

8. Jel astarı alın ve ince bir çizgi çizin ve ardından çizgiyi dıştan yukarı doğru eğin.

9. Sadece az miktarda maskara kullanın. Sahte kirpiklerden kaçının.