Kaş İpliği, istenmeyen yüz tüylerinden kurtulmak için harika bir tekniktir. Saf pamuktan yapılmış ve bir düğüm atılarak ve alın üzerinde bükerek güvenli bir şekilde çıkarılan iplikler gerektirir. İnanılmaz derecede etkilidir ve doğru şekilde yaparsanız daha az ağrıya neden olur. Yüzünüzü düzleştirir ve çok çekici bir görünüm yaratır. Bu harika teknik hakkında daha fazlasını öğrenmeyi umuyorsanız, bu makale size yardımcı olacaktır..

kaş çekme

Tüm Malzemeyi Tutun:

Kaşlarınızı taramak için birkaç şeye ihtiyacınız olacak. Buna iplik, kurşun kalem, makas ve biraz buz veya soğuk su dahildir. Arzu ettiğiniz kaş şeklini çizmek için kaleme ihtiyacınız olacak ve ip çekme işlemi bittikten sonra cildinizi serinletebilmeniz için buza ihtiyacınız olacak..

Düğüm Yap:

Bir daire oluşturacak şekilde önce ipliğin ucunu birbirine bağlayın. Fazladan iplik varsa kesin. Şimdi düğümü bir elinizle, diğer elinizle de karşı tarafı tutun. Şimdi ipliğin diğer kısmını çok hafif tutarken düğümü yaklaşık 5 ila 6 kez çevirin. Şimdi aynı anda bir elinizi açıp diğerini kapatma alıştırması yapın..

Ellerinizi Konumlandırın:

İpliği kaşın üzerine yerleştirin ve parmaklarınızı yüzden uzak tutun. Ellerinizin sağlam olduğundan emin olun. Şimdi ipliğin üçgenini koparmak istediğiniz saçın üzerine yerleştirin. Saçın uzama yönünün tersine iplik geçirin ve üçgenin ucunu ters yöne doğru hareket ettirin.

Hai’yi Çekin:

Diğer elinizi açarken saçın etrafındaki üçgeni kontrol ederek elinizi kapatın. İplik cilde temas etmeli ve ardından hızlı bir şekilde zıt hareketi yapmalıdır. Saçların artık çekilmeli.

Makasınızı Kullanın:

Tüm prosedürün sonunda, artık makas kullanarak kaşlarınızın üst kısmını kesebilirsiniz. Bebek makası olduklarından ve çok büyük olmadıklarından emin olun. Bunu yaparken dikkatli olun ve çok fazla kesmeyin. Sadece kırp.

Herhangi Bir Krem Sürmeyin:

Kaşlarınız açıldıktan sonra kaşlarınıza herhangi bir şey uygulamaktan kaçının. Herhangi bir temizleyici veya nemlendirici uygulamadan önce yaklaşık iki saat bekleyin. Cildiniz çok fazla yanıyorsa, bölgeye hafifçe buz sürün..

İletişime Geçmeyi Unutmayın:

Kaşlarınızı yaptıran kişi ile iletişim halinde olmanız sizin için önemlidir. Onlara sahip olmak istediğiniz şekli anlatın. Ayrıca, aradığınız kaş türünü gösteren bir resim de getirebilirsiniz. Neye ihtiyacınız olduğu konusunda spesifik olmaya çalışın.

Bir Rötuş Alın:

Kaşlarınızı sadece bir kez geçirmek yeterli değildir. Ayda en az iki kez yaptırmalısınız. Tekrar derinin üzerinde büyüyen tüyleri gördüğünüz an, bir randevu ayarlamanın ve bir rötuş yaptırmanın zamanı geldi. Bu, kaşlarınızı her zaman formda tutacaktır..

Kaş Tıraş Makinesi Kullanmayın:

Kaş Tıraş Makinesi KullanmayınKaşlarınızı almak için ayda iki kez güzellik salonunu ziyaret ettiğinizde, kaş ustura kullanmamaya çalışın. Bu, kaşlarınızın kalitesini bozar. Büyüyen saçlar da oldukça kalın ve kaba olacaktır. Tıraş olmaya oldukça benzer olacak.