Bir parti göz makyajı her zaman çok ışıltılıdır. Leylak rengi veya ten rengi istiyorsanız, parmak uçlarınızdakileri alarak biraz gevşek pırıltı kullanabilir ve ardından bunları gevşek bir şekilde uygulayabilirsiniz. Ayrıca ışıltılı tonları da satın alabilirsiniz, ancak bu göz görünümü çok ışıltılıdır. Bunun için altın ve gümüş gibi en az 2 ton ışıltılı gölgeye sahip olmanız gerekecek. Smokey efekti yaratmak için ayrıca bir ten rengine ve siyah bir göz farına ihtiyacınız olacak. Adımlar aşağıda açıklanmıştır ve bunları takip edebilirsiniz.

Parti Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Aşağıda, yukarıda gösterilen resimdeki gibi bir parti göz makyajı elde etmek için belirtilen adımlar verilmiştir..

• Yüzünüz kuruduğunda ve bir miktar derin yağlı temizleyici ile düzgün bir şekilde temizlendiğinde, astar uygulamalısınız. Bu, özellikle yağlı bir yüzeyiniz varsa veya taban çatlaklarınız varsa çok önemlidir. O zaman bunu, bugünlerde oldukça yaygın olan ancak küçük bir kapta küçük bir miktar için çok pahalıya mal olabilecek bir göz kapağı astarı ile de takip edebilirsiniz..

• Ardından önemli bir bileşen olan kapatıcıyı iyi bir baz için karıştırmanız gerekiyor. Bu, herhangi bir pürüzlü yüzeyi ve ayrıca her türlü kusuru kapatmaya yardımcı olur. Bunu kullanmak istediğiniz kapatıcının özelliğine göre parmak uçlarıyla veya fırça veya süngerle kullanabilirsiniz. Yeni başlayanlar için çubuk şeklinde bir şey kullanmak iyi bir fikirdir. Yoğun kapatıcılık istiyorsanız sünger ve jel ya da krem ​​kapatıcı kullanmalı ve stick kapatıcıyı tercih etmelisiniz. Yaşlanan ve sarkmış bir cildiniz varsa fırça ve pudralı mineral kapatıcı kullanmalısınız ki bu çok pürüzsüz bir karışımdır. Pürüzsüz bir bitiş sağlar ve kırışıklıklar görülmez..

• Bundan sonra fondöteninizi kullanmalısınız. Fondöteni karıştırdıktan ve göz makyajı için daha pürüzsüz bir bitiş için bunu göz kapağına da uyguladıktan sonra, hangisini kullanmak istersen kullanmalısın..

• Yüz makyajının geri kalanını kıyafetinizle birlikte istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Koyu gözlere gitmek için pembe veya leylak rengi bir ruj uygulayabilirsiniz..

• Göz kapağının geri kalanı için yüz tonunuza benzer bir ten rengi uygulayın. Ardından, gümüş rengi kaş kemiğinin alt kısmına ve göz eklemlerinin kenarlarına eşit şekilde uygulamak için aydınlatıcı veya fırça kullanmanız gerekir..

• Daha sonra kapağın iç kısmına gümüş rengi uygulamanız gerekir. Bunu orta bölgedeki altın renk tonu ile takip edin ve karıştırın. Ardından dış uçta koyu rengi kullanın. 3 rengi karıştırın, ancak renklerin ayrı kaldığından ve farklı göründüğünden emin olun.

• Ardından, üst kenar boyunca hafif bir astar çizmek için jel astarınızı kullanabilirsiniz. Daha sonra aynısını alt kenar veya su hattı ile yapabilirsiniz..

• Bununla takma kirpik takabilirsiniz. Takma kirpik kullanmak istiyorsanız, maskarayı sürmeden önce bunları takın. Kirpiklerle birlikte gelen yapıştırıcıyı kullanın.

• Ardından maskarayı en az 2 kat uygulamalısınız..

• Parti göz makyajınızda daha fazla ışıltı istiyorsanız, görünümü tamamlamak için gevşek ışıltılar kullanabilirsiniz..