Yeşil göz makyajı yapmanın çeşitli yolları vardır. Bunları oluşturmak oldukça kolaydır. Kahverengi gözleriniz varsa, o zaman bu, gözlerinizi daha trend gösterebilecek bir görünüm. Yeşil gölgeler veya yeşil astarlar çok çekici. Bunları, partinizin çoğu yeşil renkli olanlarla giyebilirsiniz. Bir lehenga veya yeşil ve kırmızı işlemeli kalın bir takım elbise giymek istiyorsanız bu tarz bir görünüm oldukça çekici olabilir. Bu nedenle bunu denemelisiniz. Smokey efekti istiyorsanız, elinizde en az birkaç yeşil ton ve siyah bir gölge olması gerekir. Ayrıca, su astarlarından çok bu günlerde oldukça popüler ve moda olan yoğun maskara ve jel astara ihtiyacınız olacak. Ayrıca pırıltılar ve diğer ışıltılı astarları da kullanabilirsiniz..

Yeşil Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Aşağıda Doğru Yeşil Göz Makyajı Görünümü Elde Etme Adımları yer almaktadır:

1. Temel makyaja başlamak için cilt yüzeyini temizlemeniz gerekir. Yağ ve kir birikimi varsa makyajınız tam oturmayacaktır. Derin temizleyici bir yüz yıkama kullanmanız ve ardından yüzeyi kurulamanız gerekecektir. Bunun için biraz yağsız temizleyici de kullanabilirsiniz. Cilt tipinize bağlı olarak gözenekleri temizlemek için bir temizleyici seçebilirsiniz..

2. O zaman şimdi biraz astar koyabilirsiniz. Bu, gölgenin veya astarın kırılmaması için önemlidir. Bunu deneysel bir görünüm olarak istiyorsanız, astar uygulamanıza gerek yoktur. Ancak bu, uzun saatler boyunca giymek istediğiniz bir parti içinse, göz kapaklarına ve göz çevresine biraz astar kullanmalısınız. Ayrı bir astar harcamak istemiyorsanız, aynı yüz astarını kullanabilirsiniz..

3. Daha sonra cildin çatlama alışkanlığınız varsa, bir çeşit nemlendirici kullanabilirsiniz. Yağlı bir yüzeye sahipseniz bundan kaçınabilirsiniz..

4. Artık biraz kapatıcı kullanabilirsiniz. Kapatıcıyı, kusurların veya herhangi bir tür lekenin veya başka herhangi bir düzensizliğin olduğu gerekli alanlara sürün. Yeni başlayanlar için bir çeşit stick kapatıcı da kullanabilirler. Daha profesyonel bir görünüm istiyorsanız krem ​​kapatıcı kullanabilirsiniz. Ayrıca biraz mineral kapatıcı da kullanabilirsiniz..

5. Artık temel adımları tamamlamak için temeli kullanabilirsiniz. Bunu kullanmak için bir sünger kullanın. Bu uygun şekilde karıştırılmalıdır. Kompakt uygulayabilir ve yüz makyajınızı gerekli bir ruj ve dudak kalemi ile yapabilirsiniz..

6. Artık kapağın tamamında gümüş rengi bir gölge kullanabilirsiniz. Bunu kaş kemiğinden ve göz çevresinden kullanın.

7. Yeşil bir astar kalemi alın. Kuyruklu şekli göz şeklinize göre yapmak için çizgiyi çizin. Artık aynı yeşil kalemle kapağın dış kısmını doldurabilirsiniz. Şimdi rengi bulaştırmak için bir aplikatör fırçası kullanın. Artık orta kısımda biraz daha koyu yeşil ton kullanabilirsiniz..

8. İç kısma biraz sarı kullanın ve renkleri karıştırın. Daha açık tonu bir aplikatörde alın ve ek bir etki için alt kenar boyunca kullanın.

9. Hem üst hem de alt kenarlar için kirpik çizgisine çok yakın bir miktar ince siyah astar kullanın. Ağır maskara kullanın ve daha fazla parti etkisi için ek olarak gevşek parıltılar kullanabilirsiniz..

10. Daha fazla parti ve drama stili için yeşil renkte ışıltılı astarları da kullanabilirsiniz..