Damlayan rimel, siyah gözler ve göz kapakları ve siyah ruj, kulağa hoş bir Cadılar Bayramı partisi makyajı gibi mi geliyor? Evet, kostüm partiniz veya Cadılar Bayramı partiniz için zombi makyajı gibi bir spor yapmak iyi bir fikirdir. Bir zombi kız makyajı denemeye değer. Birkaç fırça darbesi siyah, kahverengi ve kırmızı göz farı, takma kirpikler ve siyah ruj dokunuşuyla tamamen farklı görünebilirsin.

Yukarıdakine benzer bir göz makyajını nasıl yapabileceğinizi görelim..

Zombi Göz Makyajı

1. Temizlenmiş bir yüzle başlayın. Yüzünüzde kir veya yağ olmadığından emin olun. Bu, makyajın daha uzun süre oturmasına izin vermez. Yüzünüzü kuruladıktan sonra bol miktarda yüz astarı kullanın. Fondöten uygulamasına geçmeden önce en az 10 dakika yüzünüzde bekletin. Gerekli süre geçtikten sonra cilde yeterli miktarda fondöten uygulayın. Tam olarak ten renginiz olmayan bir fondöten sürmeniz en iyisidir. Bunun yerine ten renginize çok daha açık bir fondöten veya beyaza yakın bir fondöten seçin. Bu normal bir makyaj değil, zombi makyajı. Yani bunun için normal makyaj uygulama tekniklerini takip edemezsiniz..

2. Ardından, kompaktınızı tüm yüzünüze uygulayın. Bu zombi makyajının temeli gibi çok hafif bir kompakt gölgeye yatırım yapın. Yüz boyama renklerini de kullanabilirsiniz. Yüz boyama renkleri kullanıyorsanız, yüzünüzü boyamak için beyaz bir boya kullanın..

3. Şimdi göz makyajına geçeceğiz. Bir aplikatör fırçası alın ve göz kapağının tamamına ve kırışıklığa kadar siyah göz farı uygulayın. Dışarıya fazla uzanmayın. Alt göz kapağı için su çizgisinin hemen altından geçen siyah göz farını kullanın. Hem üst hem de alt göz farını bulaştırın.

4. Şimdi sürmeyi alın ve alt su hattını cesur bir şekilde çizin. Ayrıca jel göz kalemi/su göz kalemi ve açılı bir fırça veya normal bir astar fırçası yardımıyla üst göz kapağı için bir kedi gözü oluşumu veya sadece geniş bir çizgi çizin..

5. Siyah bir göz kalemi alın ve daha siyah ve belirgin görünmeleri için kaşlarınızı yukarı çekin. Göz kaşlarına porselen bir bebeğe çok benzeyen kavisli belirgin bir şekil verin.

6. Şimdi kahverengi göz farını alın ve tüm göz çevresine lekeli bir şekilde uygulayın. Şimdi açılı bir fırça alın, biraz ıslatın ve maskaranız yanaklarınıza damlıyormuş gibi birkaç hareketli çizgi çizin. Bu konuda biraz yaratıcı olmalısınız. Akıcı maskarayı çizmek için kahverengi yüz boyama renklerini kullanabilirsin ama bunu pürüzsüz bir fırça ve kahverengi göz farı ile çizebilirsin..

7. Şimdi kırmızı bir göz farı ve bir aplikatör fırçası alın. Bunu kahverengi göz farı çevresinde ve kaş kemiğinin her yerinde kullanın. Yukarıdaki resme bakın. Gözün tamamını çevreleyen alan ve ayrıca kaşların tamamı kırmızı bir ağ ile kaplanmış görünmelidir..

8. Ayrıca daha hayalet bir görünüm için sahte kirpikler ve beyaz lensler takabilirsiniz..

9. Bir eczaneden satın alabileceğiniz siyah bir rujla makyajınızı tamamlayın. Emo makyajı ortaya çıktıktan sonra bunlar oldukça popüler. Bu makyaja koyu kahverengi bir ruj da çok yakışacaktır..

10. Bazı eski saç aksesuarları veya beyaz bir peruk ile zombi makyajınızı havalandırın.