Aknenin sadece bir geçiş aşaması olduğunu söyleyen kavramlar yanlıştır. Akneyi yaşa, gençliğin ilk yıllarında tam olarak suçlayan insanlar yanlıştır. Bir genç ne kadar kızarıklık ve sivilce şikayeti yaşarsa, esasen en fazla 21-28 yaşlarına uyan, gençler için yetişkin sivilcesi diye bir terim vardır. Akne, esas olarak yüzünüzdeki açık ter bezi gözenekleri üzerinde kirliliğin birikmesinden kaynaklanan bir cilt reaksiyonudur..

Yağlı cilde neden olan aşırı sebum üretimi, tüm bu kir ve kirlilik parçacıklarına bir mıknatıs gibi davranır. Sonra ısı döküntüleri, cildinizin üzerinde kaynayan sert güneş, normal güneş koruyucu losyonları tartışmalı hale getirerek tüm koruyucu katmanları terletmenize neden olur. Sivilcelerin birçok nedeni olabilir, ancak cildinizin losyonlara tepki vermeden yüzünüzün her tarafında kırmızı benekli çıbanlar oluşturmadan kendinizi güneşten korumanın basit bir çözümü var..

Akneli Ciltler İçin Güneş Koruyucular:

Akneye meyilli ciltler için en iyi 8 güneş kremi aşağıdaki gibidir.

1. Akneli Ciltler İçin Organik Hasat Güneş Koruyucu:

akneye meyilli ciltler için güneş kremleri

BURADAN SATIN ALIN

Bu güneş kreminin SPF’si, kırılgan dermal katmanlarınızı aşırı maruz kalma ve bronzlaşmadan koruyan sert güneş ışınlarıyla savaşmak için yeterince acı olan 30’da derecelendirilmiştir. İçeriğindeki zeytinyağı, cildinizi zararlı UV-A ve UV-B ışınlarından korur ancak doğal yağların sizi aldatmasına izin vermeyin çünkü bu krem ​​fazla yağı emer ve sebum salgısı gözeneklerini kilitleyerek size taze ve mat bir görünüm kazandırır..

2. Kaya Skin Clinic Hassas Cilt Güneş Koruyucu:

Akneli Ciltler İçin Güneş Kremleri 2

Bu klinik olarak test edilmiş cilt bakım rutini, fazla yağı emecek hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiştir ve hafif formülü cildinizin sebum üretimini koruyacaktır. İçinde bulunan antimikrobiyal özellikler, yüzünüzdeki belirgin sivilce izlerinin şişmesini ve kızarıklığını da azaltmaya yardımcı olur. Akneye meyilli ciltler için en iyi güneş kremidir

3. Akne Eğilimli Ciltler İçin Lakme 9’dan 5’e Matlaştırıcı Güneş Koruyucu:

Akneli Ciltler İçin Güneş Koruyucular 3

BURADAN SATIN ALIN

50’ye kadar yüksek bir SPF metre ile süper matlaştırıcı güneş koruyucu, yüzünüzü nemlendiren ve akne eğilimli bölgelerinize fazladan yağın sızmasına izin vermeden yumuşak ve esnek tutan uzun süre kalıcı bir nemlendirici güneş koruma kremidir. Yağlı olmayan formül cilt ile iyi bir şekilde jelleşir ve hafif ve parlak hissetmenizi sağlar. Hindistan’da akneye meyilli ciltler için en iyi güneş kremlerinden biridir..

4. Akneli Ciltler İçin Proactiv Günlük Koruma Artı Güneş Koruyucu:

Akneli Ciltler İçin Güneş Kremleri 4

Profesyonel beyaz bir tüp içinde paketlenmiş Proactiv günlük koruma, cildinizi yakıcı güneş ışınlarından ve zararlı UV ışınlarından koruyan SPF 30’lu parlak bir güneş kremidir. mantar önleyici ve antimikrobiyal özellikleri mevcut sivilceler üzerinde çalışır ve açık gözenekleri kilitleyerek daha fazla sivilce oluşumunu engeller..

5. L’Oreal Paris Sublime Sun Gelişmiş Güneş Koruyucu:

Akneli Ciltler İçin Güneş Koruyucuları 5

Bu ürünün öne çıkan özelliği, akneye meyilli ciltler için gerçekten bir nimet olan antioksidanların infüzyonudur; burada antioksidanlar, gözenekleri tıkayan mikropları temizlerken, SPF 50 geniş spektrumlu güneş korumasıyla ilgilenirken, özgür ve taze bir yüz sağlar. Bu, Hindistan’da akneye meyilli ciltler için en iyi güneş kremidir.

6. Lotus Herbals Güvenli Güneş Uv Jel Güneş Koruyucu:

Akneli Ciltler İçin Güneş Koruyucular 6

BURADAN SATIN ALIN

Bu özel ürünü bu kadar çok sevmemizin nedeni, cildi nemlendirmede ve yağsız tutmada bir kremden daha iyi çalışan jel formülüdür. Silahı SPF 50 ile jel, sert sivilce üstlerini parçalayarak çalışacak ve UV ışını koruyucusu cildinizin bronzlaşmasını önleyecektir. Hindistan’da akneye meyilli ciltler için iyi bir güneş koruyucudur..

7. Peter Thomas Roth Güneş Koruyucu Çubuk:

Akneli Ciltler İçin Güneş Koruyucuları 7

BURADAN SATIN ALIN

Süper kolay bir aplikatör çubuğu, ince çizgileri pencereden dışarı çıkaran yaşlanma karşıtı formülle birlikte geldiği için bu ürünün tek öne çıkan özelliği değildir. 50’lik acı bir SPF ile, mevcut sivilcelerinize bakarken sert güneş ışığını ve UV ışını parçacıklarını kolayca önleyebilirsiniz. Hafif olduğu için ciltte ürün birikmesine izin vermez. Akneye meyilli ciltler için en iyi güneş kremlerinden biridir..

8. Neutrogena Clear Face Sıvı Güneş Kremi:

Akneli Ciltler İçin Güneş Koruyucular 8

BURADAN SATIN ALIN

Terleme, güneş kremini üzerinizde tutmanın zor kısmıdır ve bu nedenle Neutrogena güneş kremi, bir güneş kreminin faydalarından endişelenmenize gerek kalmadan keyfini çıkarmanızı sağlayacak, paket detayında kazınmış herhangi bir kopma olmaması, yağsız su geçirmezlik garantisi ile birlikte gelir. akne proliferasyonu hakkında. Hindistan’da akneye meyilli ciltler için mükemmel bir güneş kremidir.