Açık tonlu ve pembemsi dudakları kim istemez? Hepimiz yaparız. Ancak çoğumuz sigara içmek veya çok fazla kafein almak gibi bazı kötü alışkanlıklardan kurtulamıyoruz ve bu da daha koyu dudaklara neden oluyor. Kötü ve kaba dudaklara sahip olmanın ana nedeni budur. Güzel ve sağlıklı dudaklar istiyorsanız dudak bakımı için bazı güzellik ipuçlarını takip etmelisiniz..

Dudak Bakımı İçin En İyi Ev Yapımı Güzellik İpuçları

Dudak Bakımı İçin En İyi Doğal Ev Yapımı Güzellik İpuçları:

Daha yumuşak ve daha hafif dudaklar istiyorsanız, deneyebileceğiniz dudak bakımı için aşağıdaki ev yapımı ve doğal en iyi güzellik ipuçlarını takip etmeliyiz..

1. Sigarayı Bırakın:

Sigarayı Bırakın

Sigara içiyorsanız dudaklarınız kararır ve bunun için kimseyi suçlayamazsınız. Daha hafif dudaklar istiyorsanız nikotinden kurtulmanız gerekir. Zaten sigara içerek dudaklarınızı kararttıysanız, ondan yavaş yavaş kurtulmak için ev yapımı peelingleri deneyebilirsiniz, ancak aynı zamanda sigaraya tekrar başlamamalısınız..

2. Dudaklar İçin Ovma Bakımı:

Dudak Bakımı

Dudakların da fırçalamaya ihtiyacı var. Ölü ve çürüyen dudak derisi hücreleri düzenli olarak fırçalanmalıdır ve bu dudaklarınızı yumuşak ve pürüzsüz tutmanıza yardımcı olacaktır. Bu, özellikle koyu dudak renginiz varsa önemlidir. Ev yapımı ballı limon şekeri ovmayı deneyebilir veya dudaklarınızı nemlendirilmiş bir diş fırçası ve biraz dudak balsamı ile ovmayı deneyebilirsiniz. Bütün bunlar işe yarıyor ve daha yumuşak dudaklar elde etmek için bunları takip bazında yapmanız gerekiyor..

3. Dudaklarınızı Serbest Bırakın:

Dudaklarınızı Serbest Bırakın

Dudaklarınızı çatlamadan korumanın tek yolu onu nemli tutmaktır. Dudaklarınızı nemli tutmak için jojoba yağı, Shea yağı ve zeytinyağı içeren iyi bir dudak balsamına yatırım yapmanız gerekir. Bütün bunlar dudakların cildini yumuşak tutmak için iyidir. Ayrıca geceleri yatmadan önce dudaklarınıza badem yağı ve jojoba yağı kullanmayı deneyebilirsiniz ve bu aynı zamanda dudaklarınızın cildine derinlemesine nüfuz edecek ve düzenli takip ile daha yumuşak ve nemli dudaklara sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu, en iyi ve basit dudak bakımı ipuçlarından biridir..

4. Bol Su İçin:

Çok su iç

Su vücudun nemli kalmasına yardımcı olur. Bu ayrıca dudaklarınızın doğal olarak nemli kalmasına yardımcı olur ve kurumasını veya çatlamasını önler. Bol su dudak bakımında en faydalı ipucudur.

5. Daha Az Kafein Alın:

Daha Az Kafein Alın

Ne kadar az çay veya kahve içerseniz dudaklarınız o kadar az koyulaşır. Bunları içmekten tamamen kaçınmak iyi değildir çünkü bunlar vücuda antioksidan desteği sağlar. Ancak her zaman çay veya kahveyi daha az miktarda tüketmelisiniz. Bu, antioksidanı artırmanıza, sizi taze tutmanıza ve aynı zamanda dudakları koyulaştırmamanıza yardımcı olur. Çok fazla çay veya kahve içerseniz sadece dudaklarınız değil dişleriniz de zamanla lekelenir. Bu dudak bakımı için diğer en basit güzellik ipuçlarından biridir..

6. Güneşe Maruz Kalmayı Azaltın:

Güneşe Maruz Kalmayı Azaltın

UVA ve UVB Işınları dudaklarınızı koyulaştırabilir. SPF Kalkanı ile birlikte gelen herhangi bir dudak balsamı kullanmıyorsanız, güneşe mümkün olduğunca fazla maruz kalmamak en iyisidir. Bu günlerde UVA ve UVB güneş koruyucu dudak balzamları alıyorsunuz. Daha koyu dudaklarınız varsa bunlardan birine yatırım yapabilirsiniz..

7. Kozmetik Kullanımını Azaltın:

Kozmetik Kullanımının Azaltılması

Koyu ruj renklerinin kullanımını azaltmanız gerekir. Daha koyu rujlar cildinizi daha koyu yapar. Yani bunları dudaklarınıza çok fazla uygularsanız, fazla mesai yaparsanız dudaklarınız da koyulaşacaktır. Bu basit dudaklı araba güzellik ipucu, parlak dudaklarla sizi mutlu edecek.

8. Dudak Makyajını Kaldırmak İçin Doğal Yağlar Kullanın:

Dudak Makyajını Kaldırmak İçin Doğal Yağlar Kullanın

Bazı doğal ve bitkisel yağlar kullanarak makyajınızı dudaklarınızdan çıkarabilirsiniz. Herhangi bir makyaj temizleyici kullanmak yerine badem veya jojoba yağı kullanarak rujunuzu dudaklarınızdan temizleyebilirsiniz. Bu dudaklarınızı yumuşatacak ve dudaklarınızın daha açık renkli olmasını sağlayacaktır. Dudak bakımı için en faydalı güzellik ipuçlarından biridir..

9. Dudaklarınızı Isırmayın:

Dudaklarınızı Isırmayın

Bazı insanların dudaklarını ısırma alışkanlığı vardır. Aslında dudaklarınızı daha çatlamış ve susuz hale getirir. Bu genellikle dudaklarımızın kuruduğunu hissettiğimizde yaptığımız bir şeydir. Tüm bu zamanlar için dudaklarınızı ısırmaya çalışmak veya tükürüğünüzle nemlendirmek için emmek yerine dudak balsamı kullanmalısınız..

10. Sağlıklı Diyet:

Sağlıklı diyet

İyi bir besin açısından zengin diyet, dudaklarınızı iyi durumda tutmanıza yardımcı olur. Bir kişinin diyetine çok sayıda meyve, taze yapraklı sebzeler ve proteinler dahil edilmelidir ve bu size içten iyi bir cilt verecektir. Sağlıklı beslenme en yararlı dudak bakımı güzellik ipuçlarından biridir.

11. Klorlu Sudan Uzak Durun:

Klorlu Sudan Uzak Durun

Klorlu su dudaklarınızın rengini koyulaştırabilir. Sadece klorlu suyu mümkün olan en yüksek oranda temizleyen bir su arıtma cihazından su içmelisiniz..

12. Doğal Dudak Nemlendiricileri Uygulayın:

Doğal Dudak Nemlendiricileri Uygulayın

Bir yemek kaşığı bal ve jojoba yağı karıştırılarak yapılanlar gibi doğal dudak nemlendiricileri uygulayabilirsiniz. Badem yağı ve jojoba yağı karışımını da kullanabilirsiniz. Bu bileşenlerin permütasyonlarını ve kombinasyonlarını deneyebilir ve buna biraz Shea yağı da ekleyebilirsiniz. Her gün yatmadan önce uygulanmalıdır. Doğru takip, daha yumuşak dudaklara yol açabilir ve koyu dudak renginiz zamanla daha açık hale gelir..

13. Doğal Ağartıcı ile Dudakları Aydınlatın:

Doğal Ağartıcı ile Dudakları Aydınlatın

İyi doğal ağartıcı limon suyudur. Bunu dudaklarınıza biraz ovaladıktan sonra uygulayabilirsiniz. Limon suyu da dudaklarınıza zarar verebilir ve bunu çatlamış dudaklara uyguladığınızda karıncalanma hissi veya yanma hissi hissedeceksiniz. Dudaklarınızı çok fazla ovmadığınızdan emin olun, aksi takdirde limon suyu uygulamak acı verici olabilir. Salatalık suyunu dudaklarınıza veya domates suyuna da uygulayabilirsiniz. Bunlar çatlamış veya çatlamış olsalar bile dudaklarınızı incitmez veya yakmaz. Ekşi peyniri bir parça pamuğa alarak dudaklarınızda da kullanabilirsiniz..

14. Kapatıcı:

kapatıcı

Bir kapatıcı, dudaklarınızın daha açık bir ton almasına yardımcı olabilir ve ayrıca dudaklarınızın pürüzlü çatlak yüzeylerini düzeltmenize de yardımcı olabilir. Ruj sürmeden önce dudaklarınıza biraz kapatıcı uygulayabilirsiniz. Bu dudaklarınızı güzelleştirmek için çok etkili dudak bakım ipucudur ve uygulaması da çok kolaydır..

15. Çıplak Kalem:

çıplak kalem

İnce dudaklarınız varsa, dudaklarınızı daha dolgun gösterecek bir makyaj hilesi deneyebilirsiniz. Nude veya ten rengi bir dudak kalemi seçin ve dudaklarınızı hizalayın. Şimdi normal dudak rengi kalemi ve bu ten tonu çizgisinin dışındaki çizgiyi kullanın. Bu, dudaklarınız inceyse daha dolgun hale getirecektir..

16. Eksfoliyasyon:

Günlük peeling, dudaklarınızın güzelliğini korumak için bir zorunluluktur. Dudaklarda günlük olarak az miktarda vazelin veya herhangi bir vazelin kullanılabilir ve zahmetsizce takip edilebilecek en kolay dudak bakım ipuçlarından biridir..

17. Diğer Bazı Doğal Çözümler:

Badem yağının yatmadan hemen önce dudaklarınıza uygulanması dudakları aydınlatır ve sonuç olarak renk değişimlerini azaltır ve dudaklara doğal bir güzellik kazandırır. Aynı amaç için limon/limon suyu veya salatalık suyu karışımı da kullanılabilir..

18. Koyu Renklerden Uzak Durun:

Pigmentli dudaklardan kaçınmak için, dudakların doğal pembeliğini solduran koyu ve pigmentli rujlardan kaçınılmalıdır. Yumuşak renkler kullanılmalı ve kullanılan markaya özellikle dikkat edilmelidir, çünkü rujlar dudaklara sonsuza kadar zarar verebilecek zararlı kimyasallar içerebilir..

19. Yumuşak Pembe Dudaklar İçin Gül Yaprakları:

Bu, dudaklar için birçok ev yapımı güzellik ipucundan biridir. Ezilmiş gül yapraklarına biraz bal ekleyin. Dudakların pigmentli olması durumunda biraz süt de eklenebilir. Bu karışımı 10-15 dakika dudaklarınıza uygulayın. Daha sonra nemli bir pamuklu çubukla silin ve dudakların nem içeriğini korumak için dudak balsamı uygulayın. Bunun düzenli kullanımı dudaklarınızın pembemsi tonunu ve yumuşaklığını korumak için son derece faydalıdır..

20. Nar Çekirdeği Ve Süt Kreması Kullanın:

Pembe güzel ilmekli dudaklara sahip olmak için o gölgeli dudaklardan kurtulmak istiyorsanız, nar tanelerinden daha iyi bir çare olamaz. Nar tanelerini ezin ve süt kreması ile bir süspansiyon hazırlayın. Bunu dudaklarınıza düzenli olarak uygularsanız, sonuçlar kısa sürede görünür olacaktır. Üstelik dudaklar için doğal güzellik ipuçlarından biri olduğu için hiçbir yan etkisi yoktur..

21. Uyumadan Önce Makyajı Çıkarın:

Birçoğunun sıkıcı dudaklara sahip olmasının bir başka büyük nedeni de yatmadan önce makyajını çıkarmamasıdır. Uyumadan hemen önce dudaklarınızı zeytinyağı veya badem yağı ile ovmak, doğal parlak pembe dudaklar elde etmenize yardımcı olabilir..

Dudaklarınız vücudunuzdaki en görünür özelliklerden biridir. Dudaklarınızın genç pembeliğini ve yumuşaklığını sonsuza kadar korumak için bu gerçekten sorunsuz ipuçlarını izleyin..