Bayanlar normalde dudaklarına gereken özeni göstermek yerine makyajına daha fazla dikkat ederler. Dudakların bakımı hassas oldukları için çok önemlidir. Ter bezleri veya fazla yağ bezleri içermeyen çok ince bir koruyucu tabakaya sahiptirler ve kurumasını sağlayan da budur..

Dudaklarınızdaki cilt yüzünüzdekinden çok daha ince ve hassastır ve periyodik olarak kuruması oldukça doğal bir olgudur. Bununla birlikte, kuru dudaklar ve sürtünme oldukça rahatsız edicidir, bu yüzden onları yumuşatmak listenizde bir zorunluluktur..

Kuru Dudaklar İçin Ev Yapımı Güzellik İpuçları

Evde Kuru Dudaklar İçin Güzellik İpuçları:

Kış ayları dudaklar için en kötü dönemdir çünkü kolayca kururlar ve çatlaklar acı verir ve yüzün güzelliğine de zarar verir. İşte kuru dudaklar için en iyi 20 ev yapımı güzellik ipucu.

1. Dudak Balzamlarının Düzenli Kullanımı:

Dudak balsamı kuru dudaklarda koruyucu bir tabaka görevi görür. Dudak balzamları yazın sert güneş ışınlarından, kışın soğuk kurumasından korur. İnce bir tabaka dudakları yağlı hale getirir ve parlak bir görünüm verir. Bazen güneş kremi, nemlendirici ve dudak balsamının benzersiz kombinasyonu da yardımcı olur..

Dudak Balzamlarının Düzenli Kullanımı

2. Doğru Dudak Balsamını Bilmek:

Dudak balsamı için marka seçiminiz ve içeriğinin ne olduğu çok önemlidir. Nane ile zenginleştirilmiş dudak balsamları çatlamış dudakları rahatlatır. Doğal yağın, özellikle zeytinyağının bileşenlerine sahip dudak balsamları, kuruluğu tedavi etmek için çok güzel bir çare olabilir. Uzun süre dayanma ve dudakları sağlıklı tutma eğilimindedirler. Renkli dudak balzamları, rujlar için oldukça büyük bir rekabettir. Kırmızı ve pembe gibi renkler yaygındır ve onları iyileştirirken dudaklarınızın güzel görünmesini sağlar..

3. Ağızdan Nefes Almaktan Kaçının:

Ağızdan Nefes Almaktan Kaçının

Ağızdan nefes almak, içeri giren hava nedeniyle dudakların kurumasına neden olur. Havanın nemi, dudakların kurumasının en önemli nedenlerinden biridir. Daha fazlası, ağızdan nefes aldığınızda yabancı maddeleri soluyorsunuz, bu yüzden bundan kaçınmak yine de faydalıdır..

4. Dudakları Yalamaktan Kaçının:

Dudakları Yalamaktan Kaçının

Pek çok insan dudak yalamanın geçici bir tatmin sağladığını düşünür ama bu yanlıştır ve uygulanmamalıdır. Dudaklarınızı yalamak, bir süre sonra kuru dudaklara geri dönmenizi sağlayacak ve her seferinde eskisinden daha kuru hissedeceksiniz. Ayrıca ısırmaktan da kaçının, bu da işe yaramaz, aksine dudakların kanamasına neden olur. Her zaman elinizin altında bir balsamı bulundurun.

5. Eksfoliyasyonla Endişelenmeyin:

Eksfoliasyon ile Endişelenmeyin

Dudakların pul pul dökülmesi yaygındır ve endişelenmenize neden olmamalıdır. Dudaklar pul pul döküldüğünde, bu sadece ölü derinin dışarı çıktığı ve yeni cildin dudak tabakasının yerini aldığı anlamına gelir. Sadece çıkan katmanı soyun ve birkaç gün içinde iyi olacak.

6. Su Tüketimi:

su içen kadın

Yeterli su içmek tüm vücut sistemi için faydalıdır. Dudaklar bile su içmenizden memnun olur çünkü bu şekilde nemi geri kazanılır. Tam tersine dudak yalamak da nem verir ama daha fazla kuruttuğu ve çatlakları belirginleştirdiği için yapılmamalıdır. Bu kuru dudaklar için en iyi ve basit güzellik ipuçlarından biridir..

7. Zararlı Maddelerden Kaçının:

Zararlı Malzemelerden Kaçının

Dudaklar kuruduğunda ve çatlaklar oluştuğunda, onu farklı yiyecek ve şeylerden uzak tutmak çok önemlidir. Çatlakta acı veren rujlardan kaçının. Diş macununu fırçalarken dudaklara değdirmekten kaçının, bu da kuruluğa neden olur. Sıcak veya baharatlı yiyecekler yerseniz, dudaklara değmeyecek ve yakmayacak şekilde bir kaşık kullanın..

8. Sigarayı Reddet:

Sigarayı Reddet

Dudaklarınızın güzelliğini korumak için kötü sigara alışkanlığından kesinlikle kurtulmanız gerekir çünkü bu sadece dudakları kurutmakla kalmaz, aynı zamanda onları siyah ve çirkin yapar..

9. Zeytinyağı:

Zeytin yağı

Her gece yatmadan önce dudaklarınıza zeytinyağı ile masaj yapın. Bu, dudaklarınızı birkaç gün içinde iyileştirecek ve eskisi gibi öpülebilir hale getirecek en iyi doğal çözümdür. Bu doğal ve güzel dudaklar verebilir.

10. Çoklu Vitaminler:

İyi vitaminli yiyecekler yiyin

Vitaminler sağlığınıza tamamen özen gösterir. Uygun sebzelere, meyvelere ve hatta vitamin takviyelerine sahip olmak vücudunuzu sağlıklı tutar ve dudaklarınızı nemli tutar..

11. Bal:

Bal kuru dudaklar

Bal, doğanın doğal şifacısı olarak kabul edilir. Bu altın nektar, mantar önleyici ve antibakteriyel özellikler, yüzünüze nem ve sıcak bir parlaklık ekleyerek hasarlı hücreleri tersine çevirdiği ve onardığı için genellikle bulaşık tatlandırıcılarında ve ev ilaçlarında cildi iyileştirmek için kullanılır. Kuru dudaklar için kendi kendine yapılan ballı limonlu dudak balsamı kullanarak ev yapımı ipuçları hazırlarken aynı şey dudaklarınız için de söylenebilir..

12. Vazelin:

Kuru Dudaklar İçin Ev Yapımı Güzellik İpuçları Vazelin

Petrol Jeli, özellikle nemi çok uzun süre tutmanın oldukça zor olduğu kış günlerinde dudakların tekrar tekrar kuruması için en iyi çözümdür. Bu, kendilerine düzgün bir şekilde bakmak için fazladan zaman ayıramayan tüm meşgul arılar içindir. Kullanışlı bir Vazelin kabı, en kötü durumlarda bile dudaklarınızı esnek ve dolgun tutmanıza yardımcı olabilir..

13. Dudaklar İçin SPF:

Dudaklarınız neredeyse her zaman güneşe ve rüzgara maruz kalır, bu yüzden özellikle dudaklarınız her dışarı çıktığınızda o koruyucu peçeye ihtiyaç duyar. Ayrıca diğer deriden daha ince olan dudaklarınız çok fazla toksin çeker ve biriktirir ve bu nedenle bir kez daha güzel büzücüleri dışarı çıktığınızda sadece başka bir balsam değil, yüksek SPF koruyucu kullanarak korumanızı öneririz..

14. Gliserin:

Evde kuru dudaklar için ipuçları bundan daha kolay olamaz. İhtiyacınız olan tek şey, yakındaki herhangi bir kozmetik veya eczanede bulabileceğiniz bir şişe gliserin ve dudaklarınıza günde en az iki kez gliserin uygulama rutini..

15. Ürünlerinizi Dikkatlice Seçin:

Tüm kozmetik ürünler sizinle iyi bir şekilde jelleşmez ve bu, dikkat etmeniz gereken bir şeydir. Markaların en iyileri bile cildinizle uyumlu olmayabilir, bu yüzden dudak ürünlerini seçerken hangilerinin kırışıklarınızı kolayca kurutabileceğini bilmeniz gerekir..

16. Gül Yaprakları:

İşte kuru dudaklar için başka bir güzellik ipucu. Gül yaprakları dudakları yumuşatmakla kalmaz, aynı zamanda renk verir. Yapıştır yapmadan önce yaprakları bir kase süte batırın ve dudak kremi olarak uygulayın.

17. Ayran:

Tereyağı sütü veya süt kreminin özellikle dirsek çevresindeki en sert deriyi bile yumuşattığı biliniyor, bu yüzden dudaklarınız çatladığında ve kuruduğunda yardımcı olamayacaklarını düşündüren nedir? Onları dudak balsamı olarak kullanın ve dudaklarınızı kaşmir yumuşak tutun.

18. Aloe Vera Jeli:

Aloe Vera Jeli

Vitaminler ve temel besinlerden oluşan bir kokteylle zenginleştirilmiş Aloe jeli, hem cilt hem de saç için bir başka mucize şifacıdır. Aloe jeli hazır formda satın alabilir ve onu esnek tutarken hasarları tersine çevirmek için bir balsam olarak kullanabilirsiniz. Hiç şüphe yok ki aloe vera jeli kuru dudaklar için en iyi ve mükemmel ev yapımı güzellik ipuçlarından biridir..

19. Diyetinizi İzleyin:

Diyetine dikkat et

Diyetinizin dudaklarınızı ne kadar iyi nemlendirdiği konusunda önemli bir rol oynadığı kuru dudaklar için başka bir ipucu. Çok baharatlı veya sıcak yemek yemek her seferinde ağzınızı kurutur ve tabii ki dudaklarınız buna bağlı. Bu nedenle, kuru dudak problemleriniz varsa, her seferinde baharatlı ve hatta çok tuzlu bir muameleden kaçınmanız en iyisidir..

20. Ön Yıkama Ritüeli:

Artık yüzünüzü her yıkadığınızda, en üstteki derinin bir tabakası ölü deri olarak soyularak alttaki tabakanın ortaya çıkmasına izin verir. Dudak derisi son derece hassas olduğu için yaz aylarında yüzünüzü fazla yıkamak dudakların aşırı kurumasına neden olabilir. Bu nedenle, dudaklarınızdaki nem kaybını önlemek için yüzünüzü yıkamadan önce çatlamış dudaklarınıza dudak balsamı kullanmanız önerilir..

Bu makalede, yukarıda verilen liste, dudaklarınızı bu tedaviye çok fazla yatırım yapmadan güzel, esnek ve dolgun hale getirmek için tüm ipuçlarını ve ev yapımı püf noktalarını açıklamaktadır..