Yazlar, çoğunlukla güneşe çıkmaktan ve tenlerini bronzlaştırmaktan endişe duyan tüm güzel bayanlar için bir sorundur. Isı, nem ve yakıcı güneş bize tamamen üzülmek için neden veriyor, ancak biraz zor olmak ve doğru şekilde çalışmak önümüzdeki sezona hazırlanmanıza yardımcı olabilir..

Yaz İçin En İyi Ev Yapımı Güzellik İpuçları

Yaz İçin Ev Yapımı Güzellik İpuçları:

Aşağıda yaz sezonu için ev yapımı güzellik ipuçları verilmiştir..

1. Yaz İçin Yüz Güzelliği İpucu:

Yüz için başlangıçta doğal gitmek doğru karar olacaktır. Her şeyden önce, cildinizdeki bronzluğu gidermek için bir bardak yulaf ezmesini sütle karıştırıp kaynatmanız gerekir. Soğuduktan sonra bronzluklarınıza uygulayın ve ölü hücreler hızla yıkanır..

Yaz donuk ciltler için Yüz Güzellik İpucu

Evde yapılan doğal yüz paketleri, bu rahatsız edici ter altında yüzünüzü gençleştirmek için en iyi çözümdür ve aynı zamanda cildinize çekici bir etki verir. Aloe vera jeli, salatalık suları, sandal ve lor karışımı, domates suyu vb. kullanabilirsiniz. Cildiniz için ihtiyacınız olan uygun SPF’yi bulmalı ve makyajın emildikten sonra yerleşmesini sağlayacak iyi bir güneş koruyucu losyon almalısınız. Yüzünüzün terden uzak durmasına yardımcı olacak güneş koruyucu üzerine kompakt bir ürün koyun..

2. Yaz İçin Kol ve Bacaklar İçin Güzellik İpucu:

Yaz İçin Kol ve Bacaklar İçin Güzellik İpucu

Dışarı çıkarken kollarınızı ve bacaklarınızı çıplak tutmayı planlıyorsanız, iyi bir vücut güneş kremi seçmek çok önemlidir ve cildinizin nemli kalması için kesinlikle vücut yağı olmalıdır. Elleriniz ve bacaklarınız bronzlaşmaya daha yatkındır, bu nedenle zararlı bronzlaşma tedavilerine gitmek yerine bunu önleyin..

3. Yaz İçin Gözler İçin Güzellik İpucu:

Yaz İçin Gözler Güzellik İpucu

Yaz aylarında göz renkleri biraz açık olabilir. Su geçirmez kohl kajal’ı denemelisiniz, renklerin en iyisi yeşim ve turkuaz olacaktır. Hem üst hem de alt kapakların dış yarısına uygulayın. Daha yaratıcı olmak için, size sulu boya efekti verecek pamukla kirpiklere bulaştırabilirsiniz. Bol rimel, minimal makyajla bile her zaman daha güzel görünmenize yardımcı olur. Uzun süre dayanan su geçirmez maskarayı deneyin ve kullanın. Bu yaz için en iyi ev yapımı güzellik ipuçları.

4. Yaz İçin Dudaklar Güzellik İpucu:

Yaz İçin Dudaklar Güzellik İpucu

Dudaklarınızı renklendirmek için parlak ve şeffaf parlatıcılar seçin. Bazen evde veya işte, dudaklarımızı kurutan klima altındayız ve bunun için sadece dudak probleminizi gidermekle kalmayıp aynı zamanda size sulu bir etki de verecek nemlendirici dudak balsamları satın alabilirsiniz. Uzun süre kalıcı bir dudak makyajı istiyorsanız önce dudak kalemi ile dudaklarınızın çevresini çizin ve ardından istediğiniz renkle doldurun. Dolgun dudaklar için bir uçtan bir uca bir renk uygulayın ve ardından ortasına dudak balmı sürün ve iki dudağı birbirine bastırarak yayın..

5. Yaz İçin Saç Bakımı Güzellik İpucu:

Yaz İçin Saç Bakımı Güzellik İpucu

Kış aylarında olduğu gibi yaz aylarında da saç bakımı aynı derecede önemlidir. Saçınızı ter ve kirden uzak tutmak için haftada en az iki kez bakımlı tutmalısınız. Düzenli saç masajı ve uygun şampuanlama ile saçınızı nemli tutun. Bu düşüşünüzü azaltabilir. Dağınık topuz, yazlar için en iyi saç modelidir. Serum uygulayın ve saçınızı düzgün bir şekilde toplayın, bu saçınızı boyun ve omuzların terinden koruyacaktır..

6. Yaz İçin Diyet Güzellik İpucu:

Yaz İçin Diyet Güzellik İpucu

Diyetimizi mevsimlere göre değiştirmiyoruz ama elbette yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler var. En önemlisi yaz aylarında bol su tüketmelisiniz. Zararlı ve şişmanlatıcı olduğu için soğuk sudan kaçının. Soğuk ve yağlı yiyeceklerden uzak tutun ve hafif tutmaya çalışın. Su içeriği olan meyveler var. Sağlıklı ve besleyici beslenin ve fazla yorulmayın. Yaz için doğal güzellik ipuçlarından biridir..

yaz için ev yapımı güzellik tüyoları