Mevcut pandemi durumu bile tüketicilerin kozmetik ürünleri satın almasını engellemedi. Ne de olsa kimse yakınlaştırma aramalarında zombi gibi görünmek istemez! Artık çevrimiçi alışveriş “yeni normal” haline geldiğine göre, milyonlarca başka marka arasından güvenilir markaları seçmek oldukça kafa karıştırıcı. Daha iyi satın almanıza yardımcı olmak için, birinci sınıf, çeşitli güzellik ürünleri ile tanınan, Dünya’daki 10 Üst Düzey Kozmetik Markasının bir listesini bir araya getirdik.!

Temel bir ruj ve kapatıcıdan profesyonel düzeyde bir airbrush veya mineral makyaja kadar, bu markalarda hepsi var! Güzellik oyununda tam anlamıyla bir üst seviyeye çıkan bu uluslararası kozmetik markaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.!

Dünyanın En Popüler 10 Lüks Kozmetik Markası 2021:

Şimdi, “üst düzey”, “lüks” kategorisine giren, dünyanın en çok satan 10 Kozmetik markasını inceleyelim:

1. Estee Lauder:

Estée Lauder, adını kurucusu ve ilham perisi Estée Lauder’den alan bir Amerikan çok ticari firmasıdır. Her kadının güzel ve kendinden emin görünmesini sağlama felsefesiyle işe başladı. 4 ürünlü bir kozmetik firması olarak başlayan şirket, dünyanın en başarılı ve pahalı kozmetik markalarından birine dönüştü. Bugün Estée Lauder, hem erkekler hem de kadınlar için çok çeşitli cilt bakımı ve makyaj ürünlerine sahiptir. Bunlar arasında en çok satanları, gelişmiş gece onarım serumu, çift aşınma fondöteni, gelişmiş gece mikro temizleme köpüğü vb..

2. Kanal:

Chanel, ünlü tasarımcı Coco Chanel tarafından 1910 yılında kurulmuş bir Fransız lüks markasıdır. 1970’lere gelindiğinde Chanel kozmetik sektörüne giriş yapmış ve rekabetçi pazarda hızla varlığını hissettirmiştir. Bugün yaklaşık 13,7 Milyar ABD Doları marka değerine sahip olan Chanel, onu dünyanın en popüler kozmetik markalarından biri yapıyor. Pahalı fiyatlandırma nedeniyle lüks ile ilişkilidir. Chanel makyaj ve güzellik ürünleri, elit grupların kadın ve erkekleri tarafından en çok aranan ürünlerdir..

3. Dior:

Dior, lüks bir Fransız moda markası olan Christian Dior SE’nin kısa şeklidir. Lüks kategorisine giren en ünlü kozmetik markalarından biridir. Sanatçılar ve makyaj uzmanları, ürünlerin kusursuz bitişi ve kusursuz kalitesi için bu markaya kefil oluyor. Marka, özellikle parlak kırmızının klasik bir tonu olan ikonik Rouge Dior rujunu yaratmasıyla popülerdir. Come back koleksiyonu, çok çeşitli nüler de dahil olmak üzere yaklaşık 75 ton sunuyor. Dior’un diğer en çok satan ürünleri fondöten, dolgunlaştırıcı parlaklık ve maskaradır..

4. Anastasia Beverly Hills:

Anastasia Beverly Hills veya ABH, dünyanın en çok satan kozmetik markalarından biridir. Amerikan lüks şirketinin 2020’de 800 Milyon ABD Dolarının üzerinde net değeri var. Markanın kurucusu Anastasia Sore, gözler, kirpikler ve kaşlar için ezber bozan birçok ürün icat ettiği için “Kaş Kraliçesi” olarak selamlanıyor. Müşterilerin %84’ünden fazlasının kaş şekillendirme araçları, asalar ve kurşun kalemler için 5 üzerinden 5 puan vermesiyle, bu unvanı neden hak ettiği açık. ABH, rujlar, renk paletleri, fosforlu kalemler, astarlar gibi diğer ürün yelpazesi için de popülerdir..

5. YSL:

Yves Saint Laurent veya YSL, şüphesiz dünyanın en pahalı ve üst düzey kozmetik markalarından biridir. Marka, yüksek fiyat etiketleri nedeniyle standart müşteri tabanına ulaşamıyor. Bununla birlikte, ürünlerin detayına, kalitesine ve yeniliğine gösterilen özen, onları her kuruş haline getiriyor. Bu büyük kozmetik devi, Dior ve Armani gibi diğer büyük markalar için önemli bir rakip. YSL makyajının çekici yanı, onları anında satın almak istemenizi sağlayan lüks ambalajdır. Bu şirketin Pure Shots cilt bakım serisi, birçok müşteriden büyük eleştiriler aldı.

6. Shiseido:

Shiseido, dünyanın en eski ve en çok satan kozmetik markalarından biri olan bir Japon şirketidir. Devrim niteliğindeki güzellik ve makyaj ürünlerini sürekli olarak yenileme ve geliştirme konusunda bir üne sahiptir. Bu kozmetik markası, Avrupa ve ABD’de lüks bir marka olarak konumlanmıştır, ancak Asya ülkelerindeki tüm pazar segmentlerine hitap etmektedir. Shiseido, NARS, bareMinerals, Anessa vb. gibi birçok üst düzey kozmetik markasına sahiptir. Erkekler ve kadınlar için güneş kremleri, cilt bakımı, makyaj ve güzellik araçlarından oluşan geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Son zamanlarda şirket, yasalarca zorunlu kılınmadıkça kendisini “acımasız” bir marka olarak ilan etti..

7. Klair’ler:

Sevgili, Klairs, çevre dostu ürünleriyle öne çıkan Kore kozmetik markalarından biridir. Şirket, tamamen zulüm içermeyen yenilikçi cilt bakımı ve makyaj ürünleri sunmasıyla tanınır. Klairs, nazik ama etkili formülasyonları nedeniyle hassas cilde sahip kişiler için “kutsal kase” markası olarak da bilinir. Klairs’in temizleme ve gece onarım serisi, piyasada çok fazla heyecan yarattı. Klairs, yüksek fiyatına rağmen (Hindistan gibi ülkelerde) marka savunucularına dönüşen birçok müşterinin kalbini kazandı..

8. Sefora:

Sephora, çok sayıda kozmetik, makyaj aleti ve cilt bakım ürünü sunan makyaj severler ve profesyonel sanatçılar için bir cennettir. ABD makyaj endüstrisinde %30 gibi büyük bir pazar payına sahip olan Sephora, sektörde baskın bir oyuncu. Müşteriler sadece ürünleri satın almak için değil, aynı zamanda bazı teknikleri ve ipuçlarını doğrudan uzmanlardan öğrenmek için Sephora’ya akın ediyor. Şirket, büyük başarısının ardındaki sırlardan biri olan benzersiz bir müşteri deneyimi sunmayı hedefliyor. Sephora kendi makyaj serisinin yanı sıra Benefit, Estee Lauder, Armani gibi dünyanın en çok satan kozmetik markalarının ürünlerini de sunuyor..

9. M.A.C:

M.A.C Cosmetics aslen Toronto, Kanada’dan gelen dünyanın önde gelen kozmetik markalarından biridir. Ayrıca, uygulamadan sonra verdiği kusursuz bitiş nedeniyle profesyonel sanatçılar tarafından en çok aranan makyaj ürünlerinden biridir. İki makyaj sanatçısı ve fotoğrafçı tarafından kurulan Makeup Art Cosmetics’deki MAC kozmetiklerinin tam formu. Şu anda marka cilt, yüz, dudaklar ve gözler için 7000’den fazla farklı ürün çeşidi sunmaktadır. MAC ayrıca dünya çapında 120’den fazla ülkede özel mağazalara ve marka satış noktalarına sahiptir..

10. Lakme:

Hintli müşterilerin duygularını ve güzellik ihtiyaçlarını yakalamak söz konusu olduğunda, hiç kimse bunu Lakme’den daha iyi yapamaz! Kuşkusuz, yüksek kaliteli ürünleri cep dostu fiyatlarla sunmayı amaçlayan en iyi Hint markalarından biridir. Bu nedenle, uygun fiyatlı lüks, Lakme için uygun bir kategoridir! Bir araştırmaya göre, Lakme ülkenin kozmetik endüstrisinde neredeyse %17 pazar payı alarak onu en büyük ve tanınmış isimlerden biri yapıyor. Başarı, Hint cildine ve iklim koşullarına uygun sürekli yenilenen ürünlerde yatmaktadır. Marka, alıcıların doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için çok çeşitli cilt bakımı ve makyaj ürünleri sunmaktadır..

Bunlar dünyanın en popüler kozmetik markalarından bazıları. Ancak, güzellik dünyasının içindeyseniz, listenin kapsamlı olmadığı açıktır. Dünyada güzellik sektörünün çehresini değiştiren Bobby Brown, Loreal, Maybelline, Lancome vb. gibi pek çok marka var. Peki, en sevdiğiniz kozmetik markası hangisi ve neden??