22 haftalık hamile bayanlara sıklıkla “Bugün nasılsın, iyi misin?” gibi sorular sorulur. veya “Karnınızın içindeki bebek nasıl?” gibi bir şey. Tüm bu soruların cevapları genellikle “İyiyim” ve “Evet, şimdi bebeğin hareketlerini net bir şekilde hissedebiliyorum” şeklinde ifade edilir. Ama içten içe, bebeğinizin bu hafta neler yaptığını tam olarak bilmekle ilgilendiğinizi hepimiz biliyoruz. Ya da 22 haftalık hamileyseniz ne beklenir?.

Pekala, peki, peki, heyecanınızı kontrol edin, çünkü bu bilgi parçası sizi daha fazla şaşırtabilir ve birkaç gerçek ve yapabileceğiniz şeyler ve kaçınmanız gereken şeyler konusunda sizi daha temkinli hale getirecektir. Bu makale, umarız size bir bilgi parçası gibi hizmet eder, çünkü sizi takip etmeniz gereken diyet planı ile birlikte birkaç ipucu ve dikkat etmeniz gereken önlemlerle güncelleyeceğiz! Peki, bu hafta bebeğin büyümesi hakkında bilinmeye hazır mısınız?? 22 haftalık hamile fotoğrafları ile daha fazlasını öğrenin.

22 Haftalık Gebelikte Bilmeniz Gereken Noktalar

İçerik tablosu:

 1. ay & 22 Haftalık Hamileliği Gösteren Trimester
 2. 22 Haftalık Hamile Kadında Fiziksel ve Psikolojik Değişiklikler (Belirtiler)
 3. 22 Hafta Hamile Bebek boyutu & Ağırlık
 4. Bebek & Göbek 22 Haftalık Gebelikte Görünüyor
 5. 22 Haftalık Gebelikte Bebek Pozisyonu
 6. 22. Hafta Diyet ve Egzersiz
 7. Tıbbi testler & 22 Haftalık Gebelikte Tarama
 8. 22 Haftalık Gebeliğe İpuçları
 9. 22 Haftalık Hamileler İçin Önlemler
 10. 22 Haftalık Gebelikte Karşılaşılabilecek Riskler Nelerdir?
 11. 22. Haftada Kontrol Listeleri Hamile

ay & 22 Haftalık Gebeyi Belirten Trimester:

22 haftalık gebelik kaç ay? Birçoğu bu şekilde düşünüyor. 22 haftalık hamilelik, hamilelik yolculuğunun yarısını tamamladığınız anlamına gelir. Bu yolculuk aynı zamanda hamilelik döneminizin 5. ayına girdiğinizi gösterirken, trimesterler açısından bu, ikinci trimesterin son ayı olacak. Önünüzde mutlu bir hamilelik geçirin.

Daha fazla gör: 20. Hafta Hamile Bebek Hareketi

22 Haftalık Hamile Kadında Fiziksel ve Psikolojik Değişiklikler (Belirtiler):

22 haftalık hamilelik bakımı, birçok önlemi ve akılda tutulması gereken şeyleri içerir. Bu dönemde hem fiziksel hem de psikolojik değişiklikleri hesaba katabilecek çok sayıda değişiklik fark edilebilir..

 • Yirmi iki haftalık hamilelik belirtileri de çatlakların görülmesiyle başlayacaktır. Pembe veya morumsu olabilir ve göğüsler ve uyluk bölgeleriyle birlikte yumrunuzda görünür. Sonunda, vücudun tanık olduğu hormonal değişiklikler nedeniyle gümüşe dönecekler. Bununla birlikte, yağ veya kremlerle hafifçe masaj yaparsanız rahatlama bulabilirsiniz..
 • 22. gebelik haftası ayrıca ayaklarda ve ellerde şişkinlik, daha kalın veya daha parlak tüyler, artan vücut tüyleri oranı vb. gibi diğer belirtileri de içerir..
 • Yüzüklerin veya ayakkabıların sıkılmasıyla şişmiş eller ve ayaklar fark edilebilir. Vücutta ödem adı verilen daha fazla sıvı toplanması nedeniyle olabilir. Bununla birlikte, yüz, eller ve ayaklarda ani şiddetli şişlik, kaburgalarda ağrı, görme ile ilgili sorunlarla ilgili baş ağrısı sorunu veya şiddetli kusma da fark edebilirsiniz; Herhangi bir komplikasyondan kaçınmak için derhal doktorunuza danışmanız önerilir..
 • Ayrıca, 22 haftalık hamilelikte ne olur? Ayrıca, 22. haftalık hamile bir kadın meme uçlarının ve areolaların koyulaşması, cilt değişimi ve tırnak büyüme hızının artması gibi cilt gibi değişikliklere de tanık olabilir..
 • Bazı durumlarda, kadınlar göğüslerinde belirgin damarlar olduğunu da rapor edebilirler ki bu tamamen normaldir..
 • Öte yandan, cilt değişikliğiniz “özel bir parıltı” yansıtabilir ve onu daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirebilir..
 • İstisnai durumlarda, kadınların akne ile ilgili sorunları olabilir, bu da piyasada bulunan akne ürünlerinin kullanımı ile çözülebilir..

Diğer Belirtiler:

 • Bunların dışında, yirmi iki haftalık hamile bir kadının tanık olabileceği diğer belirtiler, bebeğinizin ihtiyaçları için enerjinizi çekmeye başlaması, vajinal akıntı ve göğüslerin yakınında hassasiyet, sakarlık ve horlamadır..
 • Vajinal akıntılara gelince, onu durdurmak için özel bir ilaç veya tedavi yoktur. Bunun yerine, bir sebepten dolayı olur ve vücudunuzun hamileliği idare etmek için daha fazla değişiklik yapmaya hazırlandığını gösterir. Bununla birlikte, herhangi bir enfeksiyondan kaçınmak için alanın temiz ve kuru tutulması önerilir..
 • Ayrıca bacak krampları, mide ekşimesi, kabızlık, çıkıntılı göbek ve baş dönmesi, 22 haftalık hamile olan birkaç kadın tarafından bildirilen diğer bazı isteğe bağlı semptomlardır. Aynı zamanda olağandır ve hormonal değişikliklerin veya vücudunuzun bu hamileliği benimsemeyi başardığı zamanların bir sonucu olabilir. Ancak, hem sizin hem de bebeğinizin güvenliğinden emin olmak için karşılaştığınız her sorunu veya sorunu her dakika bildirmeniz önerilir..
 • Üstelik 22 haftalık hamile göbeğinizdeki değişimi fark edeceksiniz. Daha çok dış tarafa doğru olacaktır. Daha çok içten dışa bir form gibi olacak !! korkma; göbeğin yeniden boyutlandırılmasının bir sonucudur. Teslimattan kısa bir süre sonra gitmiş olacak.
 • Ek olarak, bazı kadınlar bu aşamada cinsel dürtülerinin arttığını bildirdi. Bu haftanın hamileliği sırasında vücudunuzun değişen hormonları ile birlikte artan libido nedeniyle olabilir. Sadece bu değil; aşağıdakiler hakkında bilmeniz gereken daha birçok şey var.

22 Hafta Hamile Bebek boyutu & Ağırlık:

Bu haftaya kadar 22 haftalık hamile ultrasonunuz yapılacaktır. 22 haftalık hamile bebek boyutu, taçtan topuğa kadar yaklaşık 11 inç (27,8 cm) uzunluğunda olacak ve yeni doğmuş bir bebeğin minyatürü gibi olacak..

Aksine, 22 haftalık hamile bebek ağırlığı, 430 grama eşdeğer olan 15.17 ons civarında olacaktır. Bu yarım kiloluk bebek biraz hindistan cevizi büyüklüğünde olacak!! Bu zamana kadar bebeğin göz kapakları gelişmiştir ancak 28 haftaya kadar kapalı kalacaktır. Topalları gelişecek ve çalışmaya başlayacak ve anne onun tekmelerini, esnek hareketlerini ve ellerini sıkmalarını 22 haftalık hamilelik belirtileri olarak hissedebilecektir. Anne ayrıca 22 haftalık hamilelik bebek hareketlerine dinlenirken, yemek yerken ve hatta uyurken de şahit olabilir!! Bunların hepsi bebeğinizin vücudunu hazırlayan büyüyen fetüs sayesindedir..

Bebek & Göbek 22 Haftalık Gebelikte olduğu gibi görünüyor:

Bu yolculuğun yarısını zaten tamamladığınız için hamileliğin 22. haftasında neler olduğunu bilmek isteyeceksiniz. Hamileliğinizin 5. ayında dudaklar, göz kapakları ve kaşlar daha belirgin hale gelecektir. Bu aya kadar göz oluşumunun tamamlanması şaşırtıcıdır, ancak iris olarak da bilinen gözün rengi hala pigmentasyon sürecinden yoksundur, yani gözün rengi doğrulanmamıştır..

Araştırmalar, bebeğinizin vücut yağının sadece %1’ine sahip olacağını ve vücut ısısını üretmek ve korumak için zamanla kademeli olarak artacağını ortaya koydu. Tıbbi olarak bebeğin vücudunda bulunan vücut yağına kahverengi yağ denir ve bu yağ kısa sürede enerjiye dönüştürülebilir..

Daha fazla gör: 21 Haftalık Hamile

22 Haftalık Gebelikte Bebek Pozisyonu:

Bu 22 haftalık hamile bebek pozisyonu ile bebeğinizin kavraması, duyması ve görmesi güçlenecektir. Aşağıda bebeğinizin şahit olacağı 22 haftalık hamile bebek gelişimi listesi yer almaktadır:

1. Kan Fonksiyonları:

Bu sıralarda, bebeğin karaciğeri, karaciğer tarafından filtrelenen idrar üreterek onunla birlikte tam olarak çalışmaya başlar. Ancak haftanın en önemli özelliği bebeğinizin kırmızı kan hücreleridir. Tüm bu haftalar boyunca sizin kan payınız ile besleniyor ve 22. haftada bebek kırmızı kan hücresini üretebilir. Mucizevi bir şekilde enzimler tarafından parçalanması gereken bu kırmızı kan hücreleri, bebeğinizin vücudunda artık üretime başlayacaktır. Sonra kırmızı kan hücrelerinden parçalanan enerji hücreleri sorusu gelir. Bebeğiniz artık bilirubin üretebilir.

2. Duyu Uyarısı:

22. haftada, bir anne olarak orta nokta işaretini çoktan geçtiniz ve bebeğiniz de öyle. Bebeğiniz artık yarı biçimli ve parlak yeni bir kuruş gibi işlev görüyor. Vücudunun içindeki akut sinir ağı inşa edilmiş ve büyümüştür. Sinir bağlaçları, miyelin beyne hızlı uyarılar göndermeye başladı ve bu nedenle duyuları yavaş yavaş gelişiyor. Esneme ve gülümseme gibi yüz özellikleri fark edilebilir. Diğer büyük haberde, görüşü geliştikçe tutuşu güçleniyor ve sesinizin kendisini tanımasına dikkat ediyor..

3. Hareketler:

22 haftalık hamilelik bebek hareketi ile bebeğin cinsiyeti hızlı bir şekilde belirlenebilir ve bu tamamen doktorların bahsetmemesi gereken bir şeydir. Ancak ultrasonda görülebilen şey bebeğinizin yavaş yavaş hayata geçmesidir. 22 haftalık hamile ultrasonu, kadının pozisyon değiştirirken yuvarlanma ve hatta diğer favori pozisyonunda uyurken görüntülerini yakalayabilir. Yüze dokunması, parmağını emmesi, gülümsemesi veya kaşlarını çatması gibi bazı hareketler fark edilebilir..

4. Bebek Büyümesi:

22 haftalık hamile bebek büyümesi ile bebek, mini bir anne veya baba formuna benzeyen bir bireye dönüştü. Yüz artık belirgindir ve diş tomurcukları ve diş etleri güçlenmektedir. Bebeğin kalp atışı artık net bir şekilde duyulabiliyor ve şimdi 1 pound ağırlığında. El ve ayak tırnakları şekillenmiş, gözleri de öyle; ancak, iris henüz gelişmemiştir.

5. Organlar:

Bu aşamada bebek tüm iç organlarında evrimleşecek ve artık çalışmaya başlayacaktır. Karaciğer ve böbreğin çalışması başlayacak; atıklar böbrek tarafından süzülecek ve karaciğer kırmızı kan hücreleri üretmeye başlayacaktır. Akciğerler oksijen almaya ve karbondioksiti dışarı vermeye başlar. Kalp de çalışmaya başlayacak; annenin karnındaki steteskopla kalp atışı duyulabilir. Vücutta sinirlerin kitlesel bağlantısı meydana geldiğinden, sinir sistemi bu aşamada geliştirilir. Beynin işlevi de üretilecek.

6. Kemikler:

Kemiklerin gelişmeye başladığı ve daha güçlü bir yapıya kavuştuğu dönemdir. Bebek artık erken dönemdeki hareketler gibi değil, organlarını hareket ettirme kabiliyeti kazanıyor, ancak şimdi hareketler farklı ve dikkat çekici olacak. Bebek artık kemikleri ve eklemleri geliştirdiği için kuyruk kemikleri bozulmaya başlar. Sizin durumunuz ve bebeğiniz için bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, kalsiyum alımının sürdürülmesidir. Bebeğin kemik gelişimi için daha fazla kalsiyuma ihtiyacı olduğundan süt ürünleri ve kalsiyumdan zengin besinlerin alınması önemlidir..

22. Hafta Diyet ve Egzersiz:

Diyet:

22. hafta gebelik diyeti iyi ve besleyici bir alım gerektirir. Bunun nedeni, bebeğinizin artık vücudunuzdaki enerjiyi içermesi gerektiğinden, iyi yemeklerine ihtiyaç duyabilmesidir. Kadınlar bu dönemde çoğunlukla susuz kalmış hissederler, bu nedenle suyu en iyi arkadaşınız olarak görmeniz önerilir. Sadece vücudu nemli tutmakla kalmayacak, aynı zamanda bebeği de besleyecektir!! İkinci öncelik proteinlere verilir; 22 haftalık hamile fetüsün sağlıklı ve pürüzsüz gelişimini sağlamak için protein açısından zengin bir diyet yaptığınızdan emin olun..

22 haftalık hamilelikte ne yenir? Vejetaryen olmayan anneler için protein ihtiyacı et ve et ürünleri alımı ile karşılanabilirken, vejetaryen hamile anneler için bakliyat, soya peyniri, soya ürünleri ve diğer bu tür gıda ürünlerinin katılımı görevi tamamlayacaktır. Ancak, güvende olmak için doktorunuzdan kaliteli bir protein takviyesi yazmasını da isteyebilirsiniz..

Kadınlar ayrıca hamilelik sırasında kabızlık sorunuyla karşı karşıya kalmaktadır. Bu nedenle diyet planınıza tam bir tabak salata eklediğinizden emin olun. Salatalar meyvelerden, sebzelerden veya her ikisinin bir kombinasyonu olabilir. Vücudunuzu, kabızlık sorunlarını çözecek gerekli miktarda lif ile destekleyecektir. Muz, karpuz ve elmalı bu tabağa domates, havuç ve pancar eklemeyi unutmayın..

Ayrıca, demir tedarikine yardımcı olduğu için, 22 haftalık hamilelik diyetinize yeşil yapraklı sebzeleri dahil etmeniz önerilir. Ayrıca, bu meyveleri bir bardak sütle çalkalayarak bir smoothie yapabilirsiniz.!!

Egzersiz yapmak:

Genel olarak, pelvik uzantıların düzenli doğumlar için en iyisi olduğu kanıtlanmıştır. Bu egzersiz pelvik bölgeyi rahatlatır ve bir top, sandalye ve hatta bir yastık yardımıyla yapılabilir!! Ayrıca vücudunuzu rahatlatmak için yoga yapabilirsiniz. Aynı zamanda sinir sistemlerinizi sakinleştirmeyi amaçlar ve vücudunuzda saklı olan enerji kaynağını güçlendirir. Ayrıca, 22. gebelik haftasında yürümek en iyi egzersiz olarak kabul edilir..

Bu nedenle, formda olmak ve sağlıklı olduğundan emin olmak için düzenli olarak 30 dakikalık rutin bir yürüyüş yapılması önerilir. Bu yürüyüş seansı ayrıca fetüsün sağlıklı büyümesini sağlayacak ve annenin vücudundan fetüsün vücuduna olağan sıvı transferlerini doğrulayacaktır.!!

Ek olarak, hamile kadın balansları, popoları ve kuadrisepsleri güçlendirmek ve dengelemeyi geliştirmek için katlar da uygulayabilir. Kat dışında yan yatış iç ve dış uyluk egzersizi de anne adayları için faydalıdır!! Ve güçlü çekirdek ve iç uyluklarla sonuçlanır. Plank egzersizi, kıvrılma ve kaldırma ve bir kol sırası, bu hamilelik sırasında uygulanabilecek diğer aktivitelerden bazılarıdır..

Ayrıca, her gün 22 haftalık hamilelik egzersiz rutini ayrıca 25 squat, 25 masa üstü erişim, 25 şınav, 25 bacak uzatma, yan başına 12 yan triseps şınav, bacak başına 12 sallanan akciğer ve yan başına eğik bacak kaldırma içermelidir. her biri!! Bu egzersizleri yalnızca bir uzman gözetiminde uygulamanız gerekir. Bu kriteri yerine getirmek için yakınınızdaki yoga derslerine veya spor salonuna da katılabilirsiniz..

Daha fazla gör: 29 Hafta Fetüs Gelişimi

Tıbbi testler & 22 Haftalık Gebelikte Tarama:

Yirmi iki haftalık hamilelik bakımı ayrıca bazı rutin kontrolleri ve testleri içerir. Kadınların çoğu bu ay ultrasonlarını planlayacak. Ayrıca size idrar testi, kan testi ve glikoz tolerans testi de verilecektir. Doktorlar ayrıca, tıbbi geçmişinin yanı sıra annenin sağlığına dayalı başka testler de önerebilir. Bununla birlikte, anne adayının bebeğiyle birlikte sağlığını izlemek için her seferinde kilo ve tansiyon kontrol edilmelidir. Düşük tansiyon durumunda, anneye BP’yi korumak için hindistancevizi suyu veya şeker-tuz karışımı gibi ikameler önerilebilir. Ayrıca, doğmamış bebeğinizin sağlığını korumak için üçlü ekran testi veya üçlü işaret testi, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar veya CYBE ile birlikte kan testi önerilebilir..

ipuçları nelerdir & 22 haftalık hamilelikte alınması gereken önlemler?

Her şeyden önce, tebrikler, yarım hamilelik yolculuğunu başarıyla tamamladığınız için!! Ama yarışın devam ettiğini unutmayın!! Bu nedenle, bebeğinizin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için olduğu kadar sizin için de gerekli olan, hamileliğin 22. haftasına ilişkin bazı önemli ipuçlarının ve önlemlerin farkında olun..

22 Haftalık Gebeliğe İpuçları:

1. Her zaman rahat ve mutlu olun ve hiçbir şey için strese girmekten kaçının; bu bebeğin büyümesini neşelendirecek!!

2. Vücudunuzun ihtiyacını karşılamak için gerekli tüm besinlerle vücudunuzu zenginleştirmek için uygun şekilde dengeli bir diyet yapın. Ancak aşırı yemekten kaçının; bunun yerine, bazı küçük öğünlere odaklanabilirsiniz..

3. Fetüsün gelişimini yargılamak çok önemli olduğundan bebeğin hareketlerine dikkat edin. Uzun süre hiçbir şey hissetmezseniz hemen bir doktora başvurun..

4. Gündüz saatlerinde uzun süre uyumak yerine biraz kestirmeyi deneyin. Sizi taze tutacak ve stresi uzak tutacaktır..

22 Haftalık Hamileler İçin Önlemler:

5. Arada uzun aralıklarla rutin kontroller yaptırmaya çalışın. Bu kontroller, bebeğin uygun ve doğru büyüme gelişimi bilgilerini size bildirecektir..

6. Her kadının bu dönemde 22 haftalık hamile kilo alması doğal olduğu için hamilelik sırasında diyet yapmaktan kaçının. Ancak doğumdan sonra aşırı kiloluysanız kilonuzu azaltabilirsiniz..

7. İstenmeyen veya hap veya ilaçların tüketiminden kaçının. Daha güvenli olmak için gerekirse kullanmadan önce bir doktora danışabilirsiniz..

8. Güne hafif egzersizlerle başlayın. Ve yaklaşık dahil etmeyi unutmayın. Rutininizde otuz dakikalık yürüyüş!! Bu yürüyüş vücudunuzun zindeliğini sağlayacaktır.!!

9. Gün boyunca uygun miktarda sıvı tüketmeyi deneyin!! Hindistan cevizi suyu, meyve suları, çorbalar, shakeler, süt vb. şeklinde olabilir. Ev yapımı limonatalar da deneyebilirsiniz, tuz ve şeker bileşimi vücudunuzdaki elektrolit içeriğini dengeleyecek ve 22 haftaya faydalı olacaktır. hamile fetüs de!!

Ek olarak, partnerinizle aynı sevgiyi ve şefkati sürdürmeniz gerekir. Ruh hali değişimleri doğaldır ve kadınlarda hamilelik sırasında artar. Ama tüm şikayetleri bir kenara bırakın ve aşkın tadını yeniden çıkarın!! Fiziksel, psikolojik ve duygusal stresten bağımsız olarak, vücudunuzda fark ettiğiniz her olası değişiklik hakkında partnerinizi bilgilendirmeniz de gereklidir. Bu paylaşım ve bakım aynı zamanda vücutta mutlu hormonların üretimini teşvik ederek, stres ve kaygı durumlarını hafifleterek sonuçlanacaktır..

22 Haftalık Gebelikte Karşılaşılabilecek Riskler Nelerdir??

Normal bir doğum için bu kadar karmaşık koşulların farkında olmak esastır; bu riskler 22.hafta gebelikte size veya bebeğinize zarar verebilir!! Genel testler dışında, hamile kadın düşükler ve olasılıkları hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Düşükler, ilk 20 haftadaki gebelik kaybını ifade eder. Vajinal lekelenme veya kanama ile fark edilebilir. Bunların başınıza geldiğini görmeniz durumunda hemen bir doktora başvurmanız önerilir..

Kafein tüketimi hala tartışmalı bir gerçektir. Bazı çalışmalar kafein tüketimini desteklerken, diğerleri kafeinli ürünlerin tüketimiyle ilgili yanlışlar bildirmiştir. Bu nedenle diyetinizde kafeinli ürünlerin kullanımını sınırlayın. Kadınlar ayrıca erken veya erken doğum ağrısı nedeniyle 37. gebelik haftasından önce düzenli kasılmalar fark edebilirler. Bu haftadan önce doğan bebek genellikle prematüre bebek olarak kabul edilir..

Az sayıda hamile kadın da vücuttaki yüksek tansiyon seviyeleri ile ilişkili olan preeklampsi durumuna yatkındır. Ek olarak, karaciğer, böbrek veya idrardaki protein içeriği de bu durumu destekleyebilir..

22. Haftada Kontrol Listeleri Hamile:

22 haftalık hamile bayan kontrol listeniz aşağıdaki kriterlerden haberdar olmalıdır:

 1. Vücudunuzu nemli tutmak için bol su için. Ek olarak, vücudunuzdaki su içeriği ihtiyacını size bildireceğinden, idrarınızın rengine dikkat edin..
 2. Tembel olmayın ve güne rahat ve hafif egzersizlerle başlayın. Ayrıca yürüyüş ve esneme ile de başlayabilirsiniz. Bu egzersiz kasların gerilmesini önleyecek, zihninizi ve bedeninizi rahatlatacaktır..
 3. Sağlıklı yiyecekler yiyin ve gün boyunca çiğnemeye devam edin. Sağlıklı atıştırmalıkların tüketimi de dahil olmak üzere, aşırı yemekten kaçının ve günlük küçük öğün sayısını artırın..
 4. Uzun saatler uyumaktan kaçının, bunun yerine gündüzleri kestirmeyi tercih edin..
 5. Yazılar ve fotoğraflarla hamilelik anılarınızı koruyun. Belki bir gün, çocuğunuz için bir uyku vakti hikayesi olurlar..
 6. Bir baby shower partisi planlamaya başlayın ve bebeğiniz için birkaç çekici isim seçin!! Bu planlama, 22 haftalık hamile fotoğraflarınızı çok yaratıcı bir şekilde koruyacaktır..
 7. Doğumdan önce hamilelik öncesi bir gezi planlayın. Bu gezi sadece ruh halinizi tazelemekle kalmayacak, aynı zamanda ruh hali değişimleriniz nedeniyle eşinizle aranızdaki mesafeyi de kapatacak..

Son olarak, hamileliğinizin tadını sonuna kadar çıkarın!! Bu dönem, çocuğunuzun güldüğünü her gördüğünüzde sizi neşelendirecek, ömür boyu unutulmaz bir deneyimdir.!!

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

S1. 22. gebelik haftasında şişliğin gerçek boyutu ne olmalıdır??

Cevap: Bebeğinizin yumruğu, vade tarihine kadar her gün boyutunu artıracaktır. Bebeğin büyümesini tahmin etmek için kullanılabileceğinden, bu büyümenin 22 haftalık iyi bir hamilelik belirtisi olduğu varsayılmaktadır. Genel olarak, hamileliğin bu döneminde pelvik kemikten rahmin tepesine kadar ölçüldüğünde bebek yumrusu yaklaşık 20 ila 24 cm daha uzun olacaktır..

S2. 22. gebelik haftasında bebeğin hareketlerinin hesaplanabileceği belirli bir oran var mı??

Cevap: Hayır, bebeğin hareketini yargılamak için böyle bir hesaplama yoktur. Tamamen fetüsün büyümesine bağlıdır. Ancak zaman geçtikçe bu hareketler daha da güçlenecektir. Ne bekleyeceğiniz 22. haftaya özgü değildir, ancak diyetiniz de fetüsün gelişiminde çok önemli bir rol oynar..

S3. 22. haftalık hamilelikte dikkat etmem gereken özel bir şey var mı??

Cevap: Hayır, bu dönemde yapılması gereken özel bir şey yoktur. Ancak bebeğin sağlığını korumak için diyetinizi doğru bir şekilde izlemelisiniz. Ayrıca düzenli olarak doktorunuzu ziyaret etmeyi unutmayın!! Hafif egzersiz ve yürüyüşle vücudunuzu ısıtın. Ve vücudunuza yeterli miktarda sıvı verin.

Yirmi iki haftalık hamilelik, hamileliğiniz sırasında bir ara dönüm noktasıdır ve sevgi ve şefkatle tamamladığınız yolculuğu size hatırlatmaya devam edecektir. Turun geri kalanı için hazırlıklı olmalısınız. Bu dönemde pek çok iniş ve çıkışlar olabilir, ancak içinizdeki küçük yaşamı hatırlayın. Ne de olsa, bebeğinizin gülümsemesi, 22 haftalık hamilelik ağrılarıyla karşılaştırılamaz. Sadece sağlıklı beslenmeye, uygun uykuya, rutin kontrollere ve testlere, yoga yapmaya veya egzersiz yapmaya odaklanın ve bebeğinizi kucağınıza almaya bir adım daha yaklaşmış olursunuz..