Bir süredir deniyor ve hala olumlu bir sonuç alamıyorsanız, bu kadar paniğe gerek yok. Hamile kalamamanın birçok nedeni ve nedeni vardır. Ve çoğu karmaşık olmaktan çok basit ve aptalca. O halde sakin olun ve neyi doğru yapmamış olabileceğinizi anlamak için okumaya devam edin..

hamile kalmama nedenleri

Hamile Kalmama Nedenleri:

“Bir kadının hamile kalmamasına ne sebep olabilir?” o zaman bu küçük şeylere bir göz atmalısın.

Frekans Yeterince İyi mi??

Durum ne olursa olsun, hamile kalma şansınızı artırmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Ve seks ya da cinsel ilişki, sizin deyiminizle bunun ilk kısmı olduğu için, şansınızı artırmak için yeterli sayıda yapıp yapmadığınızı veya biraz daha az yaşayıp yaşamadığınızı kendiniz kontrol etmek isteyebilirsiniz. hamile kalmama nedenlerinden biri.

Her iki durumda da, ikiniz arasındaki cinsel hayatın amacına uygun olması gerekiyor. Yumurtlama döngünüzle de zamanlamayı deneyebilir ve sağlayabilirsiniz..

Stres altında?

Şimdi, arkadaşlarınızdan ve ailenizden üzerinizde bir stres varsa ve olumsuz sonuçlarınızdan dolayı çocuk taşıyamayabileceğinizi ve fiziksel olarak yeterli bir yerde olmadığınızı düşünüyorsanız, derin bir nefes alıp vermeli ve başlamalısınız. olaylara daha yavaş bir hızda bakmak. Şu anda bir bebek sahibi olmayı düşünmüyorsanız, birlikte durun ve buna bağlı kalın. Yarım aklınız olan bir şeye atlamayın. Ayrıca, aldığınız stres miktarı ile kesinlikle hamile kalamayacaksınız çünkü zihniniz için de istekli bir yerde olmak önemlidir..

Yaygın Nedenler & Hamile Kalmama Nedenleri 2

Çok İçiyor veya Sigara İçiyor musunuz??

Vücuttaki üreme sistemlerini etkilediği için sigarayı ve içkiyi bırakmanız veya azaltmanız gerekir ve bu sadece hamile kalma şansınızı azaltır ve bu da onu hamile kalmamanın güçlü bir nedeni yapar. Hamileliğiniz boyunca bu alışkanlıklardan uzak durmanız gerektiğinden, bunları tamamen bırakmanız önerilir..

Yeterince Uyuyor musun?

Yetersiz uyku, üreme sistemini daha da etkileyen bağışıklık sisteminin zayıflamasına yol açar. Şimdi sakin ve serin olmak için yeterince uyumanız ve ardından gebe kalmak için çaba sarf etmeniz gerekiyor. Yeterli uyku saatiniz yoksa yine kendinizi strese sokuyorsunuz ve bu da ‘Kadının hamile kalmamasına ne sebep olabilir’ sorunuza güçlü bir cevap olacaktır. Bu nedenle, iyi bir uyku çekin.

Döngü Netliği?

Şimdi, döngüleriniz hakkında ne kadar netsiniz? Herkesin normal döngüleri yoktur. Bazılarının buna göre kendi frekansı vardır. Yumurtlama zamanı ve adetleri de önemlidir. Bilginiz olmadan, bu konuda paniğe kapılacaksınız ve gerçek bir sorun olmadan önce kendiniz için bir karmaşa yaratacaksınız. Bu nedenle, hamile kalmayı planlıyorsanız, hamile kalmamak için bir neden haline gelmemesi için gözlemleyerek döngünüze göre plan yapın..

Hala çıldırıyor musun? Hamile kalmamanızın tüm bu küçük nedenlerini ve nedenlerini takip ediyor ve sürdürüyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bir tıbbi durumunuz olabilir. Tespit edildikten sonra halletmek için hemen bir doktora gitmeniz gerekir. Doktorunuz ayrıca size nasıl devam edeceğinizi ve hamile kalacağınızı da söyleyebilir. Bu nedenle, cesaretiniz kırılmasın. Her zaman bir yol vardır.