Hidžabo terminologija- „viršelis, apvyniojimas, uždanga, šydas dažniausiai siejamas su musulmoniškų moterų islamo apranga, tačiau tikras musulmonas- vyras ar moteris turi laikytis kuklaus aprangos kodo. Tradiciškai vyrų hidžabas įvairiose šalyse skiriasi, tačiau tai atitinka islamo aprangos blaivumą.

Įvairūs vyrų hidžabo tipai:

9 geriausių musulmonų vyrų hidžabas turi visus daiktus, klasifikuojamus kaip islamo drabužiai vyrams, o tai suteikia jiems išskirtinę išvaizdą.

1. Tradicinis hidžabas vyrams:

Tradicinis hidžabas vyrams

Atšilimas arba nykštukas yra įprastas ir madingas kulkšnies ilgio chalatas, pritaikytas kaip marškiniai. Ji turi trumpą apvalią apykaklę, sagas nuo kaklo iki krūtinės, kišenes abiejose pusėse ir kontrastingos spalvos išryškina pečius. Paprastai jis yra baltos spalvos, bet žiemą taip pat yra kitų spalvų. Vyrai, dėvintys hidžabą, taip pat žinomi kaip dishdasha/ kandura/ jalabiyya.

2. Islamo Thobe kelnės:

Islamo Thobe kelnės

„Serwal“ yra baltos medvilninės musulmoniškos kultūros kelnės, paprastai dėvimos po pirštu ir ilgos suknelės kartu su medvilniniais apatiniais marškinėliais. Jie taip pat žinomi kaip mikaser. Jie suprojektuoti taip, kad labai patogiai tilptų su elastiniu juosmeniu, raišteliu ar abiem. Yra šoninės kišenės su užtrauktukais. Šis vyrų hidžabo gabalas gali būti dėvimas vienas kaip pižama.

3. Regal arabų galvos apdangalas:

Regal arabų galvos apdangalas

Kufi, egal, ghutra yra būtinos musulmonų vyrų hidžabo galvos suknelės dalys. „Ghutra“, kvadratinė balta/ languota medvilninė galvos skarelė, yra dėvima overkufi, maža balta kepuraitė. Juoda virvė, „egal“ dėvima ant galvos apdangalo, kad gutra laikytųsi vietoje. Šiuolaikiniai egaliai yra pagaminti iš sandariai supintų juodų ožkų plaukų ir avių vilnos.

4. Didingas arabų apsiaustas:

Didingas arabų chalatas

„Bisht“ arba „aba“ yra laisvas, arabiškas vyrų apsiaustas ilgomis rankovėmis, dėvimas ant piršto. Jis pagamintas iš medvilnės arba kupranugario/avies vilnos ir yra puoštas išskirtiniu auksiniu siuvinėjimu, vadinamu „Mogasab“. Hijabas yra populiarus tarp vyriausybės asmenų, religinių vadovų ir kt. Ypatingomis progomis.

5. Kasdienis laisvalaikio drabužis:

Kasdienis laisvalaikio drabužis

„Shalwar kameez“ yra musulmonų vyrų drabužiai, atkeliavę iš Indijos subkontinento, ir kasdienis dėvėjimas daugelyje subkontinento dalių. Jį sudaro ilgos tunikos per laisvas kelnes, siauros ties kulkšnimi. Įprasta ją nešioti iškilmingomis progomis, kad stilius atitiktų komfortą. Kasdienis dėvėjimas daugelyje subkontinento dalių.

6. Kasdieninė islamo apranga:

Kasdieninė islamo apranga

Šie vyrai, dėvintys hidžabą, gerai dera su profesionalia ar atsitiktine islamo apranga. Izar/ lungi yra plati audinio juosta, apvyniota aplink juosmenį kaip sarongas ir suvyniota iki tinkamo ilgio. Šis pagrindinis drabužis yra pagamintas iš medvilnės pluošto, kurio audinys yra austas. Tai pageidautina atsipalaidavusiam stiliui, skirtam gulėti namuose, eiti į darbą ar gatvėje.

7. Įprastas islamo galvos dėvėjimas:

Įprastas islamo galvos dėvėjimas

Turbanai yra dar vienas vyriškas skirtingų stilių ir spalvų hidžabo drabužis įvairioms progoms. Tai ilgas audinio gabalas, kelis kartus apvyniotas galvą. Sulenkimų išdėstymas yra ypatingas kiekvienam regionui ir kultūrai. Turbanams sukurti naudojamos įvairios medžiagos, tokios kaip plona medvilnė ir brangus šilkas.

8. Įprastas Kufi galvos dėvėjimas:

Įprastas Kufi galvos dėvėjimas

Sena islamo praktika dėvėti maldos kepuraites, kad parodytų ištikimybę islamui. Populiariai žinomi kaip topi, kaukolės dangtelis ar kufi, jie yra nertos tinklinės dangteliai iš stiprios baltos medžiagos. Jis yra elastingas, todėl tvirtai priglunda prie galvos. Šis berniukams skirtas hidžabas yra baltos spalvos, tačiau taip pat pageidautina žalia, pilka, ruda.

9. Šventasis islamo ansamblis:

Šventasis islamo ansamblis

Ihram, hidžabas vyrams yra piligrimų amžiaus suknelė vyrams. „IHram“ rinkinį sudaro dvi baltos šluostės be siūlių ir siūlių, juosmens diržas dokumentams ir pinigai, skaitmeninis uždangalas, natūralaus skonio miswak ir sandlesnaal, be siūlių. Vienas baltas audeklas dengia kūną nuo juosmens iki apačios, o kitas – aplink petį. Švaros ir tikslo simbolis yra panaikinti klasių skirtumą ir būti lygiam Dievo akivaizdoje.

Ar vyrai dėvi hidžabus? Taip, terminas „hidžabas“ vyrų atžvilgiu neturi tokios techninės reikšmės kaip moterų atžvilgiu. Tačiau hidžabas vyrams yra nepaprastai svarbus islamo mokymas; Musulmonai vyrai taip pat turi laikytis kuklaus aprangos kodo ir nuolankaus gyvenimo būdo.