Hoşlandığınız birini sevmemek ve kendinizi tutmak zor olmakla kalmaz, aynı zamanda bu aşamayı tamamen yönetmek sizi delirtir. Ancak her üç kişiden birinin, bir alıcı veya romantik bir aptal olarak karşılıksız aşkın kurbanı olacağı anlaşılmaktadır. Bazen, kişi eski bir sevgili olsa ve onun sevgisini romantik bir notta geri kazanma umudunun olmadığını bilsek bile, bunun gerçekleşmesi için yine de umutla savaşırız. Sonunda, sadece kendimize zarar veririz, başka kimseyi değil, öyleyse neden karşılıksız aşkın kurbanı olmaktan kaçınmak için aşağıdakileri yapmıyorsunuz?

İpuçları:

1. Yavaş ama kesin bir şekilde, sevginizin çılgına döndüğü kişi, erkek veya kadınla teması kesmeyi bırakın..

Evet, başlangıçta garip olurdu, ama zamanla idare eder ve hayattaki başka şeylere odaklanmaya başlarsınız. Bazen o kişiyle konuşmaya veya onlarla iletişim kurmaya açıkça direnmeniz gerekir, bu işleri daha da kötüleştirir. Kontrolde olmak, konuşmamak veya herhangi bir temasta bulunmamak, kendinizi birini sevmekten nasıl vazgeçireceğinize cevap verecek en iyi yol olacaktır..

2. Aramaları, postaları, Whats App metinlerini vb. azaltın ve çevrimiçi veya başka bir şekilde söylediklerine yanıt vermeyi bırakın..

Bu, kendinizi ondan uzaklaştırmanıza yardımcı olur ve daha sonra sizin için veya onlar için ne hissettiklerini görmeye başlarsınız..

Görüşme talebini reddedin. Aynı vardiyayı veya alanı paylaşmadığınızdan emin olun. Anahtar, artık ilgilenmediğiniz mesajını etkili bir şekilde iletecek net sinyaller göndermektir..

3. Eve gidin ve sizi sevmekten caydırdığını düşündüğünüz sorunların bir listesini yapın..

Bu, her iki uçtan veya bir uçtan duyguların akmasına izin veren tüm çatlakları ve yarıkları kapatacak bir çimento olacaktır. Sizi değişmeye ikna etmeye çalışsalar ve bunun mümkün olduğunu bilseniz bile, zihninizi kişi hakkında aksini düşünmeye şartlandırın. Duygusal şantajın sizi ele geçirmesine izin vermeyin, yoksa onun sevgilisi olmaya mahkumsunuz.

4. Bu ilişkinin neden böyle olmaması gerektiğini onlara açıklayın..

Onlara sadece bir arkadaş olarak ve başka bir şey olarak bakmadığınız için ne kadar garip hissettiğinizi söyleyerek başlayın. O zaman onlara kariyer konuşmasını, günlük yaşam programını, kendi çatışmalarınızı, sızlanma ve havlamaları getirin, onları birçok kez korkutup kaçıracaktır..

5. Korkunç bir gizli geçmişinizi uydurun veya onlara anlatın.

Bu kötü bir fikir olsa da, yalnızca ilişkiyi kesmeye yardımcı olur, böylece sizi zihinsel acıdan kurtarır. Çoğu durumda kimse bu tür ortaklara sahip olmak istemez, ancak söylentileri kamuya sızdırabilecekleri ve itibarınız zedelenebileceği için bu sizin için bir dezavantaj olabilir..

Zaman Yaraları İyileştirir:

Ünlü bir sitcom, bir zamanlar karşılıksız aşkın kötüye gittiğini ve komik bir şekilde gösterdi. Ancak bu televizyon ve gerçek dünya değil. Karşılıksız bir sevgilinin peşinden gittiğinizi fark ettiğinizde, onlardan ne kadar üstün olduğunuzu kendinize hatırlatın. Kusurlarını ve dezavantajlarını hatırlayın ve o telefonu duygusal davranmak için seçmediğinizden emin olun..

  • Psikoloji, dikkatinizi başka bir şeye yönlendirmeye çalıştığınızda iyileşme sürecinizin daha iyi olacağını belirtir. Spor salonuna katılmak veya trekking yapmak gibi her zaman yapmak istediğiniz şeyleri yapın..
  • Dışarı çık ve sosyalleş. Bu, birini sevmekten vazgeçmenin bir yoludur. Odanda oturup ağıt yakmanın bir anlamı yok. İnsanlarla konuşun ve sosyalleşin. Onları tanıyın. Ama hayır! İçmek ve kusmak yardımcı olmaz. bundan kaçın.
  • Tek başına gezilere çıkın. Bu fazla değerlendirilebilir, ancak iyi bir yolculuğun zevki sizde mutluluğu teşvik edecektir..

Birini Sevmeyi Durdurmak İçin Hipnoz:

Hipnoz, hipnoterapi olarak bilinir. Hipnoterapi, sigara içmekten aşırı yemeye kadar her türlü bağımlılık alışkanlığını kırmak için bir araç olarak son zamanlarda popüler hale geldi. Çok fazla kadın ve erkek artık rahatlamak için buna yöneliyor.

Bir müşteriye genel olarak ne olduğu, nefes egzersizleri ve görselleştirmeler gibi gevşeme teknikleri veya hoş, sakin bir yerde olmayı hayal etme yoluyla konuşulacaktır. Bu onları trans benzeri bir duruma girmeye teşvik edecektir..

O zaman, hipnoterapistler, bir kişinin olumsuz bilinçaltı düşünce kalıplarını değiştirebileceğini söylüyor. Teknik, terapistlerin sizi meşgul etmelerini sağlayacak, kayıp aşkta döngüye girmenizi engelleyecektir..

Kişiyle tüm bağlantılarınızı kesin ve kendinizi meşgul edin. Bu başlangıçta zor olsa da, yine de yalnızca uzun vadede yardımcı olacaktır. Aşk hassas bir kavramdır. Aşık olmak kolaydır ama aşktan vazgeçmek zordur. Birini sevmekten vazgeçmek gerçekten mümkün. Ama biraz zaman ver. Zaman dünyadaki tüm sorunlara evrensel ilaç ve şifacıdır.