Pasifloros auga labai populiarioje žydinčių augalų vynmedžių rūšių šeimoje, vadinamoje pasijos gėle. Mokslinis Passion vaisių pavadinimas yra Passiflora edulis. Pasifloros yra tropiniai augalai, kilę iš Brazilijos pietų, Paragvajaus ir šiaurės Argentinos. Tiesą sakant, pasiflorų gėlės yra nacionalinė Paragvajaus gėlė. Tačiau dabar jis plačiai auginamas atogrąžų ir pusiau atogrąžų pasaulio vietovėse. Australija, Naujoji Zelandija, Havajai, Kenija, Pietų Afrika, Pietų Amerika, Meksika, Peru, Indonezija, Filipinai, Šri Lanka ir Indija yra kai kurios pagrindinės šalys, auginančios ją komercializavimui. Paslaugos vaisių ypatybė yra ta, kad jų lapai, gėlės ir vaisiai turi gydomųjų savybių.

pasifloros vaisiai

Kas yra pasifloros vaisius?

Vaisiai atrodo kaip uogos ir yra apvalios arba ovalios formos. Jis yra maždaug citrinos dydžio. Jis turi kietą išorinį paviršių su valgomu minkštu sultingu centru, užpildytu daugybe juodų sėklų. Mėsinga pasifloros minkštimas kartu su daugybe sėklų yra valgomas. Pasifloros vaisių skonis yra aštrus rūgštus skonis su turtingu aromatu.

Aistros vaisių rūšys:

Pasifloros vaisiai dažniausiai būna trijų rūšių:

1. Purpurinis aistros vaisius: Šios veislės vaisiai turi išorinius atspalvius nuo tamsiai violetinės iki violetinės ir vidinę oranžinę arba žalsvą minkštimą ir valgomas sėklas. Europos šalyse jis kovoja su senėjimu.

2. Geltonieji pasijos vaisiai: Ši veislė duoda geltonos spalvos vaisius su gelsva minkštimu ir šiek tiek didesnė už jų purpurinę spalvą. Jis komerciškai auginamas dėl savo sulčių ekstraktų.

3. Milžiniška granadila: Tai mažiau žinoma veislė. Nors išvaizda panaši į geltoną veislę, ji yra gana beskonė.

Ar pasifloros yra sveikos?

Remiantis tyrimais ir remiantis informacija, gauta iš įvairių mitybos specialistų visame pasaulyje, pasijų vaisių mitybos faktai mus nustebintų. Šis mažas stebuklas yra bonanza, pripildyta mitybos. Pasifloros vaisiai yra pripildyti antioksidantų, įvairių vitaminų ir mineralų.

Pasifloros vaisius gali vienodai gauti jauni ir seni. Tai jogurtas naudingas ir sveikiems žmonėms.

Aistros vaisių svarba:

Pasifloros vaisiai yra labai sveiki vaisiai, užpildyti maistinėmis medžiagomis. Aistros vaisiai Indijoje pamažu populiarėja.

 • Jame yra daug antioksidantų ir daug vitamino A ir vitamino C..
 • Pasifloros vaisiai taip pat yra geras ląstelienos šaltinis, turintis šiek tiek geležies.
 • Gerai žinomas faktas, kad vitaminai A ir C yra labai naudingi akims ir odai.
 • Pasifloros taip pat padeda sukurti sveiką imuninę sistemą.
 • Antioksidantai apsaugo organizmą nuo širdies ligų ir vėžio.

Pasiflorų vaisių ekstrakte gausu ląstelienos, vaisiai padeda kovoti su nutukimu ir kontroliuoja diabetą. Maistas, kuriame gausu skaidulų, taip pat palaiko sveiką virškinimo sistemą.

Aistros vaisių maistinė vertė:

Pasiflorų vaisių mitybos faktai apie vieną maždaug 18 gramų vaisių (be atsisakymo) yra tokie:

 • Baltymai: 0,4 g
 • Kalorijos: 17
 • Riebalai: 0,1 g
 • Angliavandeniai: 4,2 g
 • Natris: 5 mg
 • Maistinių skaidulų: 1,9 g, tai yra 7 % dienos poreikio
 • Vitaminas A: 4 % dienos poreikio
 • Vitamino C: 9 % dienos poreikio
 • Geležis: 1 % dienos poreikio
 • Magnis: 1 % dienos poreikio
 • Kalis: 62,6 mg, tai yra 1 % dienos poreikio
 • Cholesterolis: 0 mg

Aukščiau pateikta mitybos lentelė suteikia visapusišką naudą sveikatai, supakuotą į šį vaisių.

Kaip valgyti aistros vaisius?

„Fresh Passion“ vaisiai yra su tamsios spalvos išorine danga. Viduje yra minkšta valgomoji minkštimas su daugybe sėklų. Sėklos yra per daug valgomos, todėl pasifloros minkštimą galima tiesiog išgriebti ir suvalgyti. Pasifloros dažniausiai valgomos ir patiekiamos tiesiogiai pačių vaisių pavidalu. Minkštimas turi aitrų skonį.

Pasiflorų sultys yra labai populiarios ir mėgstamos. Visame pasaulyje žmonės eksperimentavo su pasifloros vaisiais ir sumaišė jo sultis su kitais gėrimais. Plačiai mėgstama pasiflorų arbata, pagaminta kaip ledinė arbata ir pasiflorų gėrimas, pavyzdžiui, kokteilis ar kokteilis. Jis taip pat buvo gausiai naudojamas su kitais vaisiais gražiam salotų puodeliui. Pasiflorų sirupas naudojamas kaip padažas įvairiems desertams, pavyzdžiui, ledams ir pyragams.

Nuostabūs aistros vaisių privalumai sveikatai:

Čia mes įtraukėme 12 įspūdingų pasiflorų pranašumų sveikatai, plaukams ir odai. Pažvelkime į juos.

pasiflorų naudojimas

1. Pasifloros nuo aukšto kraujospūdžio:

Pasifloros vaisiai, kurie yra labai maistingi vaisiai, turi daug kalio (62,6 mg). Jame taip pat yra labai mažas natrio kiekis (5 mg).

Maistas, kuriame mažai natrio ir daug kalio, padeda sumažinti kraujospūdį. Kalio kiekis atpalaiduoja kraujagyslių įtampą ir padidina kraujotaką. Dėl to sumažėja širdies krūvis. Kalis taip pat padeda palaikyti skysčių pusiausvyrą kūno ląstelėse. Taigi, būtų gera mintis kartkartėmis turėti aistros vaisių aukštam kraujospūdžiui.

Kaip vartoti:

 • Reguliariai valgykite pasifloros vaisius.

2. Aistros vaisiai nerimui:

Pasiflorose yra daug magnio. Tai sudaro 1 % viso organizmo poreikio. Tyrimai parodė, kad magnis padeda sumažinti streso lygį ir nerimo sutrikimus. Taigi, pasifloros vaisių sultys gali tiesiogiai pluošto sumažinti nerimo lygį.

 • Taigi aistros vaisiai nerimui veikia kaip nuotaikos stiprintojas, malšindami nerimą ir nervingumą dėl alkaloidų. Tai taip pat naudinga žmonėms, kurie jaučiasi prislėgti.
 • Pasiflorų sultys taip pat labai atpalaiduoja ir ramina nervus ir protą. Jis veikia kaip aušinimo skystis ir suteikia bendrą raminamąjį jausmą.
 • Pasiflorų lapų arbata naudinga ir nemiga sergantiems pacientams, nes padeda jiems gerai išsimiegoti.

Kaip vartoti:

 • Kasdien išgerkite stiklinę pasiflorų vaisių sulčių arba pasijokite „Passion“ vaisių ledinę arbatą ar net karštą puodelį pasiflorų vaisių arbatos.

3. Kova su vėžiu:

Pasifloros vaisiai turi daug antioksidantų. Pasifloros nuo vėžio yra labai gydomosios. Tyrimai parodė, kad antioksidantai, ypač vitaminas A ir vitaminas C, yra kancerogeniniai. Jie užtikrina laisvųjų radikalų neutralizavimą organizme ir pašalinimą iš sistemos. Radikalai yra pažeistos kūno ląstelės, kurios yra pavojingos ir virsta vėžinėmis ląstelėmis. Tada jie taip pat puola sveikas ląsteles ir jas pažeidžia.

Pasifloros taip pat yra supakuotos su priešuždegiminiais junginiais, kurie padeda veiksmingai slopinti bet kokią kancerogeninę veiklą organizme. Taigi švieži pasifloros vaisiai ir pasiflorų gėrimai padėtų išvengti visų rūšių vėžio.

Kaip vartoti:

 • Kasdien valgykite „Passion“ vaisius bet kokia forma.

4. Aistros vaisiai svorio metimui:

Aistros vaisiai svorio metimui yra puikus pasirinkimas. Vaisiuose yra 1,9 g maistinių skaidulų, kurios yra labai naudingos virškinimo procesui. Pluoštas puikiai tinka svorio netekimui, nes palaiko gerą virškinimo sistemos formą. Jame yra labai mažai kalorijų, viename vaisiuje yra tik 17 kalorijų. Sotus vaisiaus vartojimas suteikia sotumo jausmą, nes jame yra daug maistinių medžiagų.

Pasiflorų vaisių arbata pagerina virškinimo funkcijas ir sumažina streso hormonų kiekį. Tai taip pat padeda atgaivinti jausmą ir padidina energijos lygį bandant numesti svorio.

Kaip vartoti:

 • Įpilkite kitų vaisių ir gaukite gražų dubenį vaisių salotų.

5. Pasiflorų nauda nėštumo metu:

Pasifloros vaisiai nėštumo metu suteikia daug naudos. Didelė vaisių mityba padeda vaisiui augti ir vystytis. Didelis pluošto kiekis sumažina bet kokius virškinimo sutrikimus ir apsaugo nuo vidurių užkietėjimo, kuris yra dažnas skundas nėštumo metu. Antioksidantai stiprina imuninę sistemą ir palaiko motinos bei kūdikio sveikatą. Vaisiuose esantys mineralai padeda vystytis augančiam kūdikiui ir išlaikyti jį sveiką. Tai taip pat sumažina bet kokius sąnarių skausmus motinai. Vitaminas A apsaugo plaukus ir odą. Kalis kontroliuoja kraujospūdį, kuris nėštumo metu gali kisti. Kraujo apytaką pagerina geležies kiekis.

Kaip vartoti:

 • Valgykite kiekvieną dieną bet kokia forma.

6. Pasifloros palaiko širdies sveikatą:

Pasiflorų ekstraktas padeda išlaikyti sveiką širdį. Jame yra daug skaidulų, kurios labai padeda pašalinti cholesterolio perteklių iš kraujagyslių. Pasifloros vaisiai neturi cholesterolio. Tai labai padeda sumažinti širdies ligų riziką bet kuriam asmeniui.

Be to, nepaprastas didelio kalio ir mažai natrio pasiflorų derinys yra kraujospūdį mažinantis veiksnys. Normalus kraujospūdis yra būtina gynyba, norint išlaikyti širdies ligas per atstumą. Pasiflorų lapų ekstraktas padeda valdyti bet kokias su širdimi susijusias problemas ir išvengti riebalų susidarymo kraujagyslėse.

Kaip vartoti:

 • Valgykite vaisius kaip visumą. Arba išvirkite aistros vaisių lapus karštame vandenyje ir išgerkite.

7. Stiprina imuninę sistemą:

Mūsų organizmo imuninė sistema yra atsakinga už kovą su visomis infekcijomis. Pasiflorų vaisių sultys arba pasiflorų arbata taip pat gali būti vartojamos imuninei sistemai stiprinti. Pasifloros vaisiuose gausu antioksidantų, kurie atlieka pagrindinį vaidmenį gerinant organizmo imuninę sistemą. Vitaminas C ir karotinas yra ryškūs pasiflorų vaisiuose esantys antioksidantai. Šie antioksidantai labai stipriai stiprina imuninę sistemą. Esantis vitaminas C apsaugo organizmą nuo pažeidimų, kuriuos būtų sukėlę radikalai. Taip pat nustatyta, kad geležis geriausiai įsisavinama, kai yra vitamino C..

Kaip vartoti:

 • Aistros vaisiai, vartojami bet kokia forma, suteiks jums visus privalumus.

8. Pagalbos virškinimui:

Pasifloros vaisiai yra labai populiarūs dėl didelio skaidulų kiekio. Pluoštas yra esminė mūsų mitybos dalis. Jis atlieka labai svarbų vaidmenį reguliuojant virškinimo sistemą. Pasiflorų naudojimas apima sklandų žarnyno judėjimą, kad būtų išvengta vidurių užkietėjimo ir pašalinami visi žarnyno sutrikimai. Tai taip pat padeda organizmui įsisavinti maksimalią maistą iš maisto. Didelis vandens kiekis pasifloruose pagerina virškinimo procesą ir palengvina visus skrandžio sutrikimus.

Pasiflorų sulčių gėrimo privalumai yra padidėjusio rūgštingumo ir su skrandžiu susijusių problemų gydymas. Jame taip pat gausu vitaminų B2 ir B6, kurie padeda virškinimo trakto gleivinei.

Kaip vartoti:

 • Sumaišykite su vandeniu arba jogurtu ir paruoškite sultis.

9. Gerina kaulų sveikatą:

Pasifloros vaisiuose gausu mineralų. Kai kurie svarbūs mineralai yra geležis, varis, magnis ir fosforas. Jie padidina kaulų tankį ir stiprumą.

 • Pasiflorų vaisių sultyse yra beta karotino, kuris skatina kaulų vystymąsi ir kūno audinių atstatymą.
 • Pasiflorų lapų ekstrakto nauda sveikatai yra artrito rizikos mažinimas. Mineralai atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį, kad būtų išvengta minėtų problemų, nes kaulai yra tvirtesni. Jie taip pat padeda taisyti susidėvėjusius kaulus. Todėl patartina kasdien suvartoti pakankamai mineralų.
 • Pasiflorų aliejus yra geras masažo aliejus ir gali būti naudojamas sąnariams ir kaulams.

Kaip vartoti:

 • Reguliariai gerkite stiklinę pasiflorų lapų ekstrakto.
 • Dažnai atlikite kūno masažą naudodami pasiflorų aliejų.

10. Gerina kraujotaką:

Pasiflorų sultys mažina cholesterolio kiekį ir gerina kraujotaką. Pasifloros vaisius sudaro nuostabus vario, geležies ir kalio derinys. Varis ir geležis reikalingi raudonųjų kraujo kūnelių (RBC) gamybai, o kalis – kraujo retinimui. Taigi, raudonųjų kraujo kūnelių kiekis kraujyje padidėja. Tai taip pat veda prie kraujagyslių išsiplėtimo, todėl laisvas gero kraujo tekėjimas organizme.

 • Pasiflorų lapų ekstrakto privalumai yra sklandaus kraujo tekėjimo užtikrinimas be riebalų sankaupų kraujyje.
 • Pasifloros vaisiai nesukelia staigaus cukraus kiekio kraujyje padidėjimo vartojant, todėl jie yra saugūs ir diabetikams. Taigi pasifloros vaisiai taip pat yra geras pasirinkimas diabetu sergantiems žmonėms.

Kaip vartoti:

 • Virkite šiek tiek pasiflorų lapų vandenyje, nukoškite, įberkite žiupsnelį citrinos ar medaus ir valgykite.

11. Pasiflorų vaisių nauda odai:

Pasifloros vaisiai naudingi odai, nes jie atrodo jauni ir elastingi.

 • Pasiflorų aliejus išgaunamas iš vaisių sėklų. Aliejuje yra daug antioksidantų, tokių kaip vitaminas C ir vitaminas A, ir kiti mineralai, kurie suteikia jam antibakterinį, priešuždegiminį ir niežėjimą..
 • Antioksidantai padeda išlyginti raukšles ant odos ir sumažinti linijas. Pasiflorų aliejus naudingas odai, todėl veikia kaip anti-senėjimo kremas.
 • Antibakterinės aliejaus savybės padeda apsaugoti odą nuo odos problemų, tokių kaip spuogai. Riebalų rūgštys padeda išlaikyti odą drėkinamą ir drėkinamą.

Kaip vartoti:

 • Pasiflorų aliejų reguliariai tepkite ant odos.

12. Pasiflorų nauda plaukams:

Pasiflorų nauda plaukams apima sveikų plaukų tiekimą ir visų su plauku susijusių problemų pašalinimą.

 • Tai turtingas antioksidantų, tokių kaip vitaminas A, vitaminas C, vitaminas B2 ir vitaminas 6, šaltinis, taip pat daugybė mineralų, tokių kaip varis ir kalis. Šios maistinės medžiagos palaiko sveikų ir žvilgančių plaukų augimą.
 • Plaukų problemos dažniausiai atsiranda dėl mitybos trūkumų ir gali būti kovojamos suvartojant maistingą maistą. Tai savo ruožtu aprūpina visas būtinas maistines medžiagas plaukų folikulais per kraujotakos sistemą.
 • Pasiflorų aliejų galima naudoti ant galvos odos, kad būtų pašalintos tokios plaukų problemos kaip niežtinti galvos oda ir pleiskanos. Jis taip pat drėkina galvos odą ir išsprendžia sausų ir pažeistų plaukų problemą.

Kaip vartoti:

 • Kas savaitę masažuokite plaukus ir galvos odą pasiflorų aliejumi.

Aistros vaisių šalutinis poveikis:

Apskritai, pasifloros vaisiai yra visiškai saugūs vaisiai, kuriuos gali vartoti visi.

 • Labai retais atvejais žmonės, turintys alergiją lateksui, taip pat reaguoja su alergija pasifloroms. Tikriausiai taip gali būti dėl to, kad tam tikri latekse esantys baltymai yra labai panašūs į pasiflorų vaisius.
 • Pasifloros vaisiai turi raminamųjų savybių, kurios gali neigiamai reaguoti vartojant kartu su kitais vaistais. Jei vartojate vaistus, patartina pasitarti su gydytoju.
 • Pasiflorų sultys kartais mėgaujamos maišant su alkoholiu. Tai gali sumažinti jūsų refleksinius veiksmus, todėl būkite atsargūs.
 • Pasiflorų nerekomenduojama vartoti kartu su aspirinu, nes tai gali sustiprinti vaisto poveikį.

Nors pasiflorų vartojimas kai kuriems žmonėms gali sukelti tam tikrą šalutinį poveikį, vaisių nauda yra daug didesnė. Tai yra vaisius, turintis daugybę privalumų, kuris dabar pasiekiamas visame pasaulyje. Žmonės visame pasaulyje naudojasi savo sveikata ir kuria naujas jo vartojimo formas. Taigi, įvairaus amžiaus žmonėms, be jokios abejonės, galima rekomenduoti pasimėgauti šiuo lūpomis gurkšnojančiu vaisiumi.