Juodieji ryžiai taip pat vadinami purpuriniais ryžiais arba draudžiamais ryžiais, imperatoriaus ryžiais ir dar vadinami laukiniais ryžiais. Tai lipnūs ryžiai (lipnūs ryžiai), kurių išvaizda purpurinė. Mokslinis juodųjų ryžių pavadinimas yra statinė Oryza rūšis, turinti didelę maistinę vertę kartu su antioksidantais. Pavadinimas „Uždrausti ryžiai“ turi savo istoriją, kai šie juodieji ryžiai buvo laikomi tik Kinijos imperatoriui dėl gero sveikos gyvensenos ir buvo draudžiami bet kam. Taigi šie ryžiai buvo pavadinti draudžiamais ryžiais. Ryžių spalva atsiranda dėl antioksidanto pigmento, vadinamo antocianinais. Juodieji ryžiai susidaro dėl mutacijos ar baltų grūdų genų, dėl kurių atsiranda tamsiai violetinės spalvos ryžiai. Toliau skaitykite vertybes ir sužinokite daugiau apie juodųjų ryžių naudą su juodųjų ryžių vaizdais ir juodųjų ryžių rūšimis.

Juodųjų ryžių privalumai

Kas yra draudžiami ryžiai?

Jei jums įdomu, ar gali būti uždrausta valgyti ryžius, taigi ir pavadinimas draudžiami ryžiai. Ne, draudžiami ryžiai yra ne kas kita, kaip kitas juodųjų ryžių arba ekologiškų juodųjų ryžių pavadinimas. Istorijoje teigiama, kad tam tikros rūšies ryžiai buvo skirti Kinijos imperatoriui ir niekam kitam neduoti. Šie ryžiai, turintys daug baltymų ir geležies, yra juodieji ryžiai.

Įvairios juodųjų ryžių rūšys:

Juodieji ryžiai yra glitimo turintys ryžiai ir yra įvairių veislių pagal skirtingus receptus. Kai kurios dažniausiai žinomos rūšys yra Indonezijos juodieji ryžiai, Filipinų Balatinaw ryžiai, Tailando jazminų juodieji ryžiai. Manipure juodi ryžiai naudojami saldiems patiekalams gaminti, garsioji juodųjų ryžių arbata, o ryžiai garsiai vadinami „Chak-hao“. „Kala dhaner chaal“ arba „Black paddy’s“ ryžiai Bangladeše paprastai vadinami juodaisiais ryžiais.

Ar juodieji ryžiai sveiki?

Bet koks baltos spalvos maistas yra angliavandenių pakrautas ir veikia kaip kalorijų bomba. Tiems, kurie nori atsisakyti kalorijų turinčio maisto, tada rinkitės sveiką mažai kalorijų turintį maistą. Vienas iš tokių sveikų maisto produktų, kuriuose yra daug glitimo, tačiau geležies ir vitaminų, yra juodieji ryžiai arba draudžiami ryžiai. Juodųjų ryžių kalorijų yra mažiau, o antioksidacinė vertė yra didelė kartu su kitais esminiais vitaminais ir mineralais, todėl šie grūdai yra sveikiausi ryžiai. Draudžiami ryžiai, turintys naudos ir šalutinių poveikių, nėra tas pats, o nauda pranašesnė už šalutinį poveikį, todėl šie azijietiški ryžiai yra sveiki ryžiai.

Juodųjų ryžių mitybos faktai:

Kadangi juodųjų ryžių ingredientai yra supakuoti su vitaminais ir mineralais, svarbu žinoti baltymų, vitaminų, geležies vertę 100 gramų juodųjų ryžių ir kalorijų vertę, kai vartojate 100 gramų juodųjų ryžių, kurie gali būti ekologiški arba kiti juodieji ryžiai Indijoje.

100 gramų juodųjų ryžių mitybos faktai yra šie:

 • Kalorijos: 335
 • Glikemijos indeksas: 43
 • Bendras riebalų kiekis: 2,35 g
 • Sotieji riebalai: 0,476 g
 • Trans-riebalų: Ne
 • Cholesterolis: 0 mg
 • Natris: 12 mg
 • Bendras angliavandenių kiekis: 72,41 g
 • Maistinių skaidulų: 2,8 g
 • Cukrus: 0,68 g
 • Baltymai: 9,5 g
 • Geležis: 1,13 mg
 • Kalis: 186 mg
 • Kalcis: 16 mg

Kaip pasigaminti juodųjų ryžių?

Pasirinkti sveiko ir gurmaniško maisto receptus iš tikrųjų yra kaulai skaudinantis darbas šeimai. Sveikas receptas gali būti neskanus, o skanus maistas gali būti nepildytas maistine verte. Todėl sveikam gyvenimui labai svarbu pasirinkti receptą, kuris sukuria pusiausvyrą tarp maistinės vertės ir skonio. Vienas iš tokių sveikų grūdų receptų yra juodųjų ryžių receptas, o Indijoje populiarėja ir juodieji ryžiai, o rinkoje yra geriausi juodųjų ryžių prekės ženklai..

Juodieji ryžiai yra kinų kilmės grūdai, kurie gali būti gaminami tiek kaip pagrindinis receptas, tiek kaip dykuma. Atsižvelgiant į jūsų interesus ir laiką investuoti į virtų juodųjų grūdų ryžių virimą, juos galima sumaišyti su kitomis šviežiomis daržovėmis ir pasigaminti salotų arba burnoje tirpstančio juodųjų ryžių pudingo kaip desertą.

Kaip virti juodus ryžius?

Virti nemaltus, nešlifuotus skiriasi nuo įprastų maltų baltųjų grūdų ryžių. Kadangi išorinis lukštas išlieka, ryžių virimo laikas smarkiai skiriasi nuo dažniausiai vartojamų baltųjų ryžių. Ta pati procedūra taikoma juodųjų ryžių paruošimui, tai yra nepoliruoti ryžiai, kurių juodos spalvos lukštas nepažeistas su grūdais. Ryžiai turi būti mirkomi 30 minučių prieš virimą, kad išorinis sluoksnis būtų minkštas. Virimo ryžiams rekomenduojama išmatuoti vandenį:

 • 2 puodeliai vandens ir 1 puodelis mirkytų juodųjų ryžių.
 • Maisto gaminimo metas: Yra maždaug nuo 20 iki 25 minučių
 • Neišmirkytiems ryžiams: Virimo laikas yra ilgesnis apie 50 minučių.

Svarbiausi juodųjų ryžių privalumai sveikatai:

Čia mes įtraukėme 12 geriausių juodųjų ryžių naudos sveikatai. Pažvelkime į juos.

juodųjų ryžių nauda sveikatai

1. Turtingas antioksidantų:

Maistingas ir sveikas grūdų vartojimo būdas yra nešlifuotų daug ląstelienos turinčių ryžių pasirinkimas. Į šį sąrašą diagramos viršūnėje yra Azijos juodieji ryžiai. Kadangi šiuose ryžiuose yra ne tik geležies, ląstelienos ir baltymų, bet ir geriausias antioksidantas, vadinamas antocianinu. Dėl šio fitonutriento išorinė grūdų oda atrodo tamsesnė, nuo violetinės iki juodos spalvos – tai antioksidanto faktoriaus rodiklis. Antocianino kiekis juoduosiuose ryžiuose yra didesnis, palyginti su kitos rūšies ryžiais, tokiais kaip ryžiai, rudieji ryžiai ar sveiki grūdai. Širdies ligų prevencija, laisvųjų radikalų pašalinimas yra pagrindinė antioksidantų turinčių juodųjų ryžių savybė.

2. Diabeto rizikos prevencija:

Diabetas yra dažnai girdima liga, kuri paveikia kiekvieną namų ūkį. Taip yra dėl mitybos įpročių ir gyvenimo būdo. Norint išvengti polinkio sirgti vadinamąja cukriniu diabetu, vadinamu cukriniu diabetu, labai svarbu susikurti sveiką gyvenimo būdą. Norint sulėtinti cukraus įsisavinimą organizme, būtina vartoti ryžius, kuriuose yra mažai angliavandenių. Pasirinkus juodųjų ryžių dietą, juoduosiuose ryžiuose yra išoriniuose pluoštuose esančios luobelės, todėl žmogaus organizmas sulėtina gliukozės įsisavinimą iš ryžių. ilgesnis laikas, lyginant su poliruotais be lukštų baltais ryžiais. Tai leidžia palaikyti pastovų cukraus kiekį kraujyje organizme ir užkirsti kelią diabeto rizikai.

3. Užkirsti kelią vėžiui:

Juodieji grūdai, turintys geriausią antioksidanto savybę, randami kituose vaisiuose, pavyzdžiui, mėlynėse, gervuogėse, acai. Kasdien suvartojus vieną puodelį draudžiamų ryžių, galima pašalinti iš organizmo laisvuosius radikalus ir apsaugoti pagrindines arterijas, neleidžiant DNR pažeisti ląstelių pokyčių. Juoduosiuose ryžiuose esantis antocianinas suteikia būtinų vitaminų ir mineralų, kad būtų sveikas ir sumažėtų vėžio ląstelių vystymosi rizika, taip pat sulėtintų greitą vėžio ląstelių mutaciją. Juodieji ryžiai apsaugo arterijas, sumažindami apnašų susidarymą ant arterijų sienelių, kurias sukelia padidėjęs cholesterolio kiekis.

4. Juodieji ryžiai svorio netekimui:

Ar rengiate mitybos planą, skirtą pastoviam kūno svorio mažinimui? Tada kodėl nepasirinkus ekologiško būdo pašalinti tuos papildomus riebalus. Vietoj baltųjų ryžių pridėkite juodųjų ryžių kaip pagrindinius javus ir pajuskite juodųjų ryžių sukeltus pokyčius, lengvai prarasdami kabančius riebalus. Pradėkite vartoti juodus ryžius gamindami juodųjų ryžių miltelius ir pajuskite juodųjų ryžių miltelių naudą. Šių ryžių svorio netekimas atsiranda dėl to, kad ryžiuose yra daug skaidulų, todėl po pietų ar vakarienės ilgesnį laiką jaučiatės sotūs, taip yra dėl mažo angliavandenių pasisavinimo greičio ir mažo cukraus įsisavinimo kraujyje. labai greitai pajusti alkį.

5. Gerina virškinimą:

Virškinimas yra svarbi kiekvieno žmogaus sveikos ir be streso gyvenimo dalis. Norėdami tai padaryti, svarbu valgyti maistą, kuriame gausu skaidulų, o ląsteliena padeda pagerinti virškinimą, padidina maistinių medžiagų suvartojimą, apsaugo nuo vidurių užkietėjimo, laisvų išmatų, pilvo pūtimo ir virškinimo problemų. Draudžiami ryžių mitybos faktai yra tai, kad jie yra daug skaidulų turintys grūdai, suvartojant vieną porciją per dieną, padeda virškinimo trakto peristaltiniam judėjimui. Taip pagerinamas virškinimas ir sukuriama subalansuota bakterinės floros aplinka. Gerai išmirkykite ryžius ir paruoškite paprastą juodųjų ryžių receptą namuose ir mėgaukitės su šeima sveikam gyvenimui.

6. Apsaugokite širdies sveikatą:

Gera širdies ir kraujagyslių funkcija yra labai svarbi norint valgyti paprastą dietą, kurioje nėra riebalų ir druskos pertekliaus bei cukraus produktų. Tiems, kurie rizikuoja susirgti širdies ligomis, geriausia vengti maisto, kuriame yra daug angliavandenių, nes angliavandenių maistas lengvai padidina cukraus kiekį kartu su dideliu riebalų kiekiu. Išbandykite šiuos kinų kilmės juodus ryžius, kurie yra geriausia alternatyva ryžiams, kuriuose yra daug skaidulų, panašių į rudus ryžius, laukiniams ryžiams, kaip pilno grūdo ryžiai. Juoduosiuose ryžiuose, palyginti su kitais pilno grūdo ryžiais, yra daug skaidulų. Vartokite juodųjų ryžių baltymus ir turėkite sveiką širdį.

7. Detoksikuoja kūną:

Šiame greito maisto pasaulyje mums visiems reguliariai trūksta būtinų vitaminų, mineralų ir kitų maistinių medžiagų. Norint pakeisti šią koncepciją, daugelis ekologiškų ir paprastų receptų buvo žinomi naudojant sveikus vartojimo reikmenis. Vienas iš tokių sveikų maisto produktų yra juodieji ryžiai. Galbūt manote, kad juodi ryžiai yra sveikesni nei balti ryžiai? Taip, juodieji ryžiai jums naudingi dėl mažo riebumo, be glitimo ir būtinų maistinių medžiagų, reikalingų organizmui detoksikuoti. Kūno detoksikacija yra būtina norint sumažinti streso lygį organuose, atsakinguose už toksiškų elementų pašalinimą iš organizmo. Inkstai ir kepenys yra du pagrindiniai organai, atsakingi už kūno be toksinų palaikymą, o juodieji ryžiai padeda smarkiai sumažinti toksinų kiekį.

8. Nutukimo rizikos prevencija:

Nutukimas yra karšta tema visame pasaulyje, tai yra dėl to, kad greitas maistas yra dažniau prieinamas, palyginti su sveiku maistu. Nutukimas padidino diabeto, metabolinių sindromų ir kitų atsparumo insulinui ligų riziką, taip pat smarkiai pablogino širdies ir kraujagyslių sveikatą. Todėl būtina valgyti maistą, kuriame yra mažiau angliavandenių, mažai cukraus ir mažai druskos. Baltuosius ryžius pakeiskite daug ląstelienos turinčiais grūdais, tokiais kaip ekologiški juodieji ryžiai arba draudžiami ryžiai. Ekologiški juodieji ryžiai yra naudingi padedant sumažinti alkio lygį ir per didelį maisto vartojimą dėl didelio ląstelienos ir maistinių medžiagų kiekio. Didelis skaidulų metabolizmas kraujyje yra mažesnis, palyginti su įprastais baltais ryžiais.

9. Gerai akims:

Geras galingas ir be streso regėjimas yra tai, ko visi siekia. Norint turėti tokį stiprų regėjimą, svarbu valgyti sveiką ir maistingą maistą, o ne tiesiog valgyti nesudėtingą maistą. Juodieji ryžiai arba draudžiami ryžiai yra tai, kad tai yra vienas geriausių maisto produktų, palaikančių gerą regėjimą, nes juodieji ryžiai gali užkirsti kelią degeneraciniams akių sutrikimams. Juodųjų ryžių antioksidacinė savybė sumažina kai kurias dažniausiai pasitaikančias degeneracines akių problemas – kataraktą, neryškų matymą ir geltonosios dėmės degeneracinę problemą. Valgykite daug antioksidantų turinčio „antocianino“ ir būkite sveiki.

10. Grūdai be glitimo:

Juodieji ryžiai, kaip ir kiti pilno grūdo ryžiai, klasifikuojami kaip natūraliai be glitimo turintys ryžiai. Glitimo netoleravimas tapo dažna problema, su kuria susiduria daugelis visame pasaulyje. Jautrumo glitimui problema turi panašių simptomų, pasireiškiančių sergant celiakija, įskaitant vidurių užkietėjimą, pilvo pūtimą, viduriavimą. Juodųjų ryžių valgymo nauda yra ta, kad išvengiama simptomų, kuriuos sukelia daug glitimo turintis maistas, pvz., Universalūs miltai (Maida), kviečiai, miežiai ir kt. Vakarienei paruoškite gerą maistą, kuriame nėra daug glitimo, su azijietiškais juodaisiais ryžiais ir kitomis daržovėmis ir atsikratykite visų glitimo sukeliamų simptomų..

11. Juodųjų ryžių nauda odai:

Blizgi, stangri oda yra tai, ko nori visi, bet kaip ją turėti ir kaip išlaikyti blizgančią odą, visada yra didelis kiekvieno žmogaus klausimas. tai paprasta, sveika ir gerai subalansuota yra tai, ko turite ieškoti, kad turėtumėte ir išlaikytumėte gerą sveiką odą. Vienas iš tokių sveikų maisto produktų, kurie gali suteikti jums esminio blizgesio, yra valgyti Azijos paletę, skatinančią juodųjų ryžių maistą, arba naudoti juodųjų ryžių vandenį odai. Juodieji ryžiai yra natūralus antioksidantas, taip pat vitaminas E, kuriame yra daug vartojimo medžiagų. Vitaminas -E yra žinomas elementas, atsakingas už odos stangrinimą ir pagerina odos sveikumą ir blizgesį. Suvartojus puodelį juodųjų ryžių, organizmas praturtinamas visu būtinu vitaminu, reikalingu gerai odai.

12. Juodųjų ryžių nauda plaukams:

Kinijos kilmės juodųjų ryžių naudojimas yra tas, kad juose yra visų būtinų vitaminų ir antioksidacinių savybių. Kinijoje įprasta plauti plaukus fermentuotu juodųjų ryžių vandeniu. Taip galvos oda ir plaukai maitinami būtinomis mitybos priemonėmis. Juodųjų ryžių vandens ir alavijo gelio derinys gali apsaugoti plaukus. Po to, kai plaukai buvo veikiami stiprių saulės spindulių ir dulkių, plaukite juos vitamino B, E užpildytu juodųjų ryžių ekstraktu. Praturtinkite plaukų augimą naudodami juodųjų ryžių vandenį ir vartodami tiesiogiai kaip kasdienį maistą kartu su šviežiomis daržovėmis.

Šalutinis juodųjų ryžių poveikis:

Juodieji ryžiai yra visiškai sveiki ir maistingi, pripildyti grūdų. Tokiame maistinės vertės turinčiame maiste nėra jokio šalutinio poveikio sukeliančio agento ar cheminės medžiagos. Suvalgius juodųjų ryžių rimtų šalutinių poveikių nėra. Juodųjų ryžių trūkumai gali apimti nedidelį šalutinį poveikį, pavyzdžiui:

 • Pilvo pūtimas.
 • Dujų susidarymas.
 • Virškinimo trakto sutrikimas, pavyzdžiui, virškinimo sutrikimas, nes juoduosiuose ryžiuose yra ląstelienos. Didelių molekulių skaidymas į mažus fragmentus reikalauja daug laiko, kai kalbama apie maistą, kuriame gausu skaidulų.
 • Ta pati sąvoka taikoma ir juodiesiems ryžiams, suvalgius juodųjų ryžių, maistui suskaidyti reikia daugiau laiko, palyginti su angliavandenių turinčiu maistu.

Dieta, kurioje mažiau angliavandenių, yra mantra, kurią skelbia visi dietologai šiandieniniame cukrinio diabeto pasaulyje. Valgyti mažai angliavandenių turinčius grūdus kasdien, naudojant „juodus ryžius“, yra labai sveikas pakaitalas vartojant „baltųjų grūdų ryžius“. Vadovauti sveikam gyvenimui valgant juodus ryžius tikrai yra motyvacija ne tik sau, bet ir aplinkiniams šeimos nariams. Paimkite daug skaidulų turinčių juodųjų ryžių ir atsikratykite visų cukraus rizikos simptomų ir susijusių ligų.