Indija yra šalis, kurioje gausu maisto produktų, kuriuose yra didelis hemoglobino kiekis. Mūsų protėviai sąmoningai ar nesąmoningai įtraukė visas šias daržoves, kuriose gausu hemoglobino & maistas yra mūsų kasdienės nustatytos maisto dietos dalis. Deja, mūsų sėslus gyvenimo būdas ir vadinamieji šiuolaikiniai mitybos įpročiai tam padarė didelę įtaką. Tačiau mums pasisekė, kad visi šie hemoglobino turtingi maisto produktai yra taip lengvai prieinami aplink mus. Čia yra keletas geriausių hemoglobino šaltinių. Jie gali būti lengvai įtraukti į mūsų maistą, siekiant padidinti hemoglobino kiekį. Šis maisto produktų, skirtų padidinti hemoglobino kiekį, sąrašas būtų labai naudingas nėščioms moterims ir žmonėms, kurie stengiasi padidinti geležies kiekį kraujyje.

maisto produktai, kuriuose gausu hemoglobino

Kas yra Hemoglobinas?

Kas tiksliai yra hemoglobinas? Hemoglobinas (Hb) yra baltymas, kuriame gausu geležies. Jo yra mūsų raudonųjų kraujo kūnelių (RBC).

 • Hemoglobinas atlieka pagrindinę deguonies pernešimo iš mūsų plaučių į mūsų kūno ląsteles funkciją. Jis taip pat perneša anglies dioksidą iš ląstelių atgal į plaučius. Hemoglobinas suteikia raudoną spalvą kraujui.
 • Hemoglobinas taip pat svarbus palaikant raudonųjų kraujo kūnelių formą. Bet koks ląstelių formos ginčas paveiks jo veikimą ir sumažins deguonies kiekį.
 • Subalansuota sveika mityba su pakankamu hemoglobino turinčiu maistu padeda išlaikyti normalią.

Hemoglobino svarba mūsų organizmui:

Kaip ir visi mūsų kūno veiksniai, net ir hemoglobino lygis yra normalus. Hb lygis matuojamas kraujo tyrimu ir išreiškiamas gramais vienam decilitrui (g/dL).

Normalus Hb lygis yra:

 • 14 – 18 g/dL suaugusiems vyrams.
 • 12 – 16 g/dL suaugusioms moterims.
 1. Nurodyti diapazonai gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo amžiaus. Pavyzdžiui, normalus lygis naujagimiams yra šiek tiek didesnis, o vyresnio amžiaus žmonėms jis gali būti mažesnis. Nėštumas yra dar vienas veiksnys, galintis sukelti skirtumus. Yra keletas maisto produktų, kurie padidina hemoglobino kiekį nėštumo metu.
 2. Labai svarbu išlaikyti hemoglobino kiekį mūsų kraujyje. Jei hemoglobino lygis nukrenta žemiau normalaus lygio, jis sumažina deguonies kiekį ir diagnozuojamas kaip sveikatos būklė, vadinama anemija.

Hemoglobino trūkumo priežastys:

Hemoglobino trūkumas, mediciniškai vadinamas anemija, atsiranda, kai organizme yra mažiau raudonųjų kraujo kūnelių ir reiškia mažesnį geležies kiekį organizme.

Deja, geležies stokos anemija yra labai dažna sveikatos būklė. Tai galima lengvai įveikti naudojant hemoglobino maisto šaltinius. Jaunesniems vaikams ir moterims kyla didesnė rizika dėl šių veiksnių:

 • Nesubalansuotas maistingas maistas Suvartojamas ir dažniau vartojamas greitasis maistas, dėl kurio mažiems vaikams labai trūksta geležies.
 • Žmonės su prasta mityba.
 • Menstruacijos – moterys yra labiau linkusios į sumažėjusį Hb lygį dėl menstruacijų ciklo.
 • Gimdymas-Vaisingo amžiaus moterys gali patirti didelį kraujo netekimą gimdymo metu.
 • Dažna kraujo donorystė.
 • Vidinis kraujavimas – sveikatos sutrikimai, tokie kaip opos skrandyje ar žarnyne ir kt.
 • Nesugebėjimas absorbuoti geležies – tam tikri sutrikimai ar operacijos, ribojančios geležies kiekį, kurį organizmas gali įsisavinti.

Hemoglobino trūkumo simptomai:

Anemijos simptomus galima lengvai įveikti vartojant maisto produktus, kurie greitai padidina hemoglobino kiekį.

Pagrindiniai ir ryškiausi geležies stokos anemijos simptomai yra šie:

 • Nuovargis: bendras nuovargis ir bendras kūno silpnumas, kai žmogus jaučia energijos trūkumą net kasdienei veiklai.
 • Blyški oda: simptomas, kai oda atrodo daug blankesnė ir be spalvos.
 • Galvos svaigimas: galvos svaigimas.
 • Dusulys.
 • Potraukis valgyti ne maisto produktus, tokius kaip purvas, purvas, kreida.
 • Šaltos rankos ar kojos.
 • Galvos skausmai
 • Trapūs nagai
 • Dilgčiojimo ar ropojimo pojūtis kojose.

Populiariausi maisto produktai, kuriuose yra daug hemoglobino Indijoje:

Čia mes įtraukėme 18 geriausių maisto produktų, kuriuose yra daug hemoglobino, Indijoje. Pažvelkime į juos.

maistas hemoglobino kiekiui padidinti

1. Sojų pupelės:

Sojos yra pupelės, priklausančios ankštinių augalų šeimai. Jis auginamas dėl valgomųjų pupelių, kuriose yra labai daug geležies ir baltymų. Jame yra labai didelis geležies kiekis, kuris padeda smarkiai padidinti hemoglobino kiekį organizme. Sojos yra ypač naudingos vegetarams, nes turi didelę maistinę vertę ir suteikia pusę dienos baltymų ir geležies, reikalingos per dieną. Vienas puodelis virtų sojų pupelių suteikia 37 % organizmo geležies poreikio. Jis taip pat turi daug skaidulų ir labai padeda numesti svorio.

 • Maisto tiekimas 100 gramų: 15,7 mg geležies

2. Špinatai:

Špinatai, priklausantys žalumynų šeimai, yra geriausias maistas hemoglobino kiekiui padidinti. Tai taip pat labai turtingas kalcio, vitaminų ir skaidulų šaltinis. Asmens, kuriam diagnozuota anemija ar bet koks anemijos simptomas, pvz., Silpnumas ar nuovargis, nedelsiant prašoma į savo maistą įtraukti daug žalumynų, kad padidėtų hemoglobino kiekis organizme. Taip pat rekomenduojama tai daryti nėščioms ir žindančioms moterims, kurioms būdingas mažas geležies kiekis. Špinatai yra stebuklas, kurį galima valgyti kaip salotas, sriubą, sambharą, roti, padažą ir kt.

 • Maisto tiekimas 100 gramų: 3,2 mg geležies, kuri patenkina 20 % geležies poreikio per dieną.

3. Burokėliai:

Kitas labai efektyvus maistas drastiškai pagerinti hemoglobino kiekį yra senas geras burokėlis. Jame yra daug geležies ir iš karto padidėja geležies kiekis kraujyje. Tai daržovė, turinti išskirtinai didelę maistinę vertę ir turinti geležies, kalcio, vitaminų A & C ir daug skaidulų. Raudona burokėlių spalva gali būti tiesiogiai susijusi su jos nauda sveikatai didinant kraujo skaičių.

Ypač rekomenduojama visiems vaikams, nėščioms moterims, maitinančioms motinoms ir vyresnio amžiaus žmonėms kasdien vartoti bet kokios formos burokėlius. Bet kokia forma, tačiau įtraukite šį itin turtingą hemoglobino maistą į savo dienos normą.

 • Maisto tiekimas 100 gramų: 0,8 mg geležies

4. Raudona mėsa:

Palaiminimas visiems ne vegetarams, norintiems kovoti su anemija ir padidinti hemoglobino kiekį kraujo ląstelėse, yra tai, kad raudonoje mėsoje yra labai daug geležies. Raudonoje mėsoje yra daug geležies ir vitamino B12. Raudona mėsa, kurioje yra daug geležies, yra ėrienos kepenys, jautienos kepenys, kalakutienos kepenys ir vištienos kepenys, malta jautiena ir vištienos krūtinėlė.

Raudona mėsa yra labai turtingas maistas, padidinantis hemoglobino kiekį organizme. Paprastai pastebima, kad raudonos mėsos valgytojai turi mažesnę tendenciją sirgti anemija. Visiems ne vegetarams rekomenduojama raudoną mėsą vartoti bent 2 kartus per savaitę kovojant su anemija.

 • Maisto tiekimas 100 gramų: 2 – 2,5 mg geležies

5. Jūros gėrybės:

Dar vienas labai geras maisto šaltinis, kuris yra labai maistingas ir kuriame yra daug geležies, yra jūros gėrybės. Jame taip pat yra daug baltymų, nors ir mažai kalorijų. Yra daug įvairių jūros gėrybių, tokių kaip moliuskai (įskaitant sraigės), moliuskai, austrės, vėžiagyviai ir ikrai. Jūros gėrybės valgio metu suteikia kasdienį geležies ir vitamino B12 poreikį. Moliuskuose ir moliuskuose yra ypač daug geležies ir jie rekomenduojami žmonėms, turintiems silpnumo ar nuovargio požymių. Tai padeda nedelsiant padidinti hemoglobino kiekį organizme.

 • Maisto tiekimas 100 gramų: 0,8 mg geležies

6. Moliūgų sėklos:

Labai stebėtinas maistas, kuriame gausu hemoglobino moliūgų sėklų. Tiek baltųjų, tiek saldžiųjų geltonųjų moliūgų moliūgų sėklos džiovinamos ir gali būti patiekiamos kaip skanus užkandis. Jį lengva nešiotis su savimi, kad būtų galima įkandinėti kaip sveiką užkandį. Moliūgų sėklos yra labai geras geležies, vitamino k, cinko ir mangano šaltinis. Jie yra sveikas pasirinkimas visiems išrankiems valgantiems. Vaikus galima priversti gurkšnoti šį sveiką kramtomą užkandį, o ne maišą bulvių traškučių.

 • Maisto tiekimas 100 gramų: 3,3 mg geležies

7. Brokoliai:

Daržovių brokoliai, kurių, deja, nemėgsta dauguma žmonių, yra labai maistinga daržovė ir juose gausu hemoglobino. Jis patenkina 6 % mūsų kasdienio geležies poreikio. Be geležies, jame gausu vitaminų, mineralų, ląstelienos ir antioksidantų. Jame yra labai daug vitamino C ir vitamino K. Be to, kad brokoliai naudojami geležies kiekiui didinti, jie stiprina imuninę sistemą, padeda išlaikyti gerą širdį, švytinčią odą ir šviesias akis. Brokoliai paprastai dedami kaip salotų daržovės ir valgomi žali. Brokoliai taip pat gali būti patiekiami kaip sriuba, kaip padažas ar kaip kepti.

 • Maisto tiekimas 100 gramų: 0,7 mg geležies.

8. Rudieji ryžiai:

Rudieji ryžiai yra įvairūs ryžiai, tačiau nerafinuoti ir nešlifuoti. Dėl savo nepoliruotos formos jis nepraranda daugybės maistinių medžiagų, kurių netenka baltieji ryžiai. Būdami natūralios formos, rudieji ryžiai išlaiko savo kokybę kaip maistas, kuriame gausu hemoglobino. Jame taip pat yra daug kalcio, magnio fosforo ir kalio, be to, jis yra labai geras geležies ir vitaminų šaltinis. Rudieji ryžiai taip pat yra puikus maisto šaltinis, reguliuojantis cukraus kiekį kraujyje, mažinantis cholesterolio kiekį, kaulų ir imuninės sistemos vystymąsi..

 • Maisto tiekimas 100 gramų: 0,4 mg geležies.

9. Granatas:

Granatas, ypač turtingas hemoglobino maistas, kaip ir jo spalva, yra tiesiogiai susijęs su mūsų krauju. Granatai yra didžiulis geležies šaltinis, juose taip pat gausu kalcio, baltymų, vitaminų ir mineralų. Tai labai populiarus maistas ir gana mėgstamas tarp vaikų. Lengvas geležies šaltinis, kuris yra lengvai prieinamas, nereikalauja jokio virimo ir visiems patinka. Rekomenduojama jį vartoti kasdien, kad būtų palaikomas sveikas hemoglobino lygis. Nėščios moterys ir maitinančios motinos taip pat turėtų jį vartoti kiekvieną dieną. Granatų sultys taip pat labai skanios.

 • Maisto tiekimas 100 gramų: 0,3 mg geležies

10. Pomidorai:

Pomidorai yra labai geras vitamino C šaltinis. Maistas, kuriame gausu vitamino C, padidina hemoglobino kiekį organizme, nes padeda lengviau įsisavinti geležį. Kaip ir granatas, raudona pomidorų spalva rodo tiesioginį ryšį su krauju. Dauguma indiškų patiekalų yra suprojektuoti taip, kad pomidorai būtų naudojami kasdieniame maisto ruošime ir todėl būtų mūsų kasdienio maisto dalis. Pomidorus vadinti supermaistu nėra jokios žalos, nes yra tiek daug jų vartojimo būdų. Jis gali būti žalias jūsų salotose, kaip sultys, virtas kaip sriuba ir įtrauktas į karius ir pan. Jis gali tęstis be galo.

 • Maisto tiekimas 100 gramų: 0,5 mg geležies

11. Arbūzai:

Šią vasarą vėsesni švieži vaisiai yra ne tik gaivinantis vaisius vasarai, bet ir turtingas maistas, padidinantis hemoglobino kiekį organizme. Panašus į granatus & pomidorai, arbūzas taip pat yra raudonas vaisius, tiesiogiai susijęs su kraujo ląstelių sveikata. Arbūzas yra ne tik geležies turtingas maistas, bet ir kupinas vitamino C, kuris pagreitina geležies įsisavinimą organizme. Arbūzai, kurie anksčiau buvo sezoniniai vaisiai, dabar yra prieinami ištisus metus iš savo hibridinės veislės. Taigi pasinaudokite jo prieinamumu, kad hemoglobino lygis būtų aukštas.

 • Maisto tiekimas 100 gramų: 0,2 mg geležies

12. Obuoliai:

Obuoliai yra populiariausias vaisius visame pasaulyje. Viena iš pagrindinių priežasčių gali būti ta, kad be maisto, kuriame gausu hemoglobino, yra daug vitaminų ir mineralų. „Vienas obuolys per dieną neleidžia gydytojui“ – sako garsus anglų posakis, kurio mokėmės nuo vaikystės ir mokome ir savo vaikus.

Obuoliai yra puikus maisto šaltinis ir suteikia greitą energiją. Dėl šios priežasties sportininkai, žygeiviai ir visi asmenys, užsiimantys lauko veikla, visame pasaulyje greitą energiją naudoja. Tai mėgstamiausias maistas tarp vaikų, kuriems nereikia mamų įkalbinėti.

 • Maisto tiekimas 100 gramų: 0,12 mg geležies

13. Medus:

Medus, kaip visi žino, yra populiariausias saldiklis pasaulyje. Jis gaminamas iš bičių išskyrų. Skirtingai nuo cukraus, medus yra pilnas maistinių medžiagų ir yra labai daug geležies. Be geležies, medus taip pat yra pilnas vitaminų, mineralų ir antioksidantų. Asmenims, kurių organizme yra mažesnis hemoglobino kiekis, patariama kasdien išgerti stiklinę šilto vandens su medumi. Pamažu cukrus visame pasaulyje keičiamas medumi. Medus taip pat naudojamas žaizdoms gydyti, odos ligoms gydyti ir alergijoms gydyti. Medus yra vienintelis maistas pasaulyje be galiojimo datos.

 • Maisto tiekimas 100 gramų: 0,42 mg geležies

14. Datos:

Datulės priklauso džiovintų vaisių kategorijai. Nors jie yra daug kalorijų, jie taip pat yra gausus geležies šaltinis. Datulėse taip pat gausu vitaminų, mineralų, kalcio, fosforo cukraus ir ląstelienos. Datos yra dviejų formų – šviežios ir džiovintos. Nepriklausomai nuo to, kokia forma jis vartojamas, jis staiga padidina geležies kiekį organizme. Jis naudojamas kaip namų gynimo priemonė žmonėms, kenčiantiems nuo anemijos simptomų. Jis taip pat reguliariai skiriamas nėščioms moterims ir maitinančioms motinoms, kad hemoglobino lygis būtų normalus.

 • Maisto tiekimas 100 gramų: 1 mg geležies

15. Tamsus šokoladas:

Labai stebėtinas maisto šaltinis, kuriame gausu hemoglobino, yra juodasis šokoladas. Tai galima lengvai priskirti prie labiausiai mėgstamų maisto produktų visame pasaulyje. Tamsus šokoladas, nors ir neteisingai suprastas kaip blogas dantims, turi daug geležies ir gali padėti žymiai padidinti hemoglobino kiekį. Tai taip pat turtingas antioksidantų šaltinis. Tamsiame šokolade esanti kakava yra naudinga kraujotakai arterijose ir sumažino cholesterolio kiekį, taip sumažindama širdies ligų riziką. Pagrindinis juodojo šokolado trūkumas yra tai, kad jame yra daug kalorijų, todėl reikia saugotis.

 • Maisto tiekimas 1 uncija: 3,5 mg geležies

16. Riešutai:

Visi riešutai yra labai turtingi geležies šaltiniai. Riešutai, be vitaminų ir mineralų, yra naudingas maistas ir juose yra daug geležies. Riešutų kategorijai priskiriamos visų rūšių riešutai, būtent žemės riešutai, žemės riešutai, graikiniai riešutai, migdolai ir lazdyno riešutai. Tai yra vienas iš paprasčiausių geležies šaltinių, kurį galima šerti vaikams, nes jiems labai patinka bet kada kramtyti porą riešutų. Mamos gali pasinaudoti šiuo veiksniu, kad supakuotų jį kaip sveiką užkandį, kurį galėtų nešti į mokyklą.

 • Maisto tiekimas 100 gramų: 2,6 mg geležies

17. Bulvės:

Nors dauguma žmonių mano, kad bulvės yra pripildytos riebalų ir angliavandenių ir iš tikrųjų jų vengia, iš tikrųjų bulvės yra geras geležies, krakmolo, skaidulų, vitaminų, mineralų ir antioksidantų šaltinis. Bulvės labai naudingos imuninei sistemai, padeda kovoti su ligomis, turi senėjimą stabdančių savybių ir yra naudingos odai. Jis taip pat turi priešvėžinių savybių. Bulvės yra įvairių veislių – įprastos bulvės, saldžiosios bulvės ir jamsas, kurių visos yra maistingos. Indijoje bulvės yra labai populiari ir mėgstama daržovė, kuri kasdien mėgaujasi ir naudojama daugelyje patiekalų.

 • Maisto tiekimas 100 gramų: 0,8 mg geležies.

18. Sveiki grūdai:

Sveiki grūdai yra 2 veislių – javų ir pseudocereals. Indijoje gyvena daug naudingų grūdų rūšių. Labiausiai paplitę javų grūdai yra kviečiai, avižos, ryžiai, kukurūzai, miežiai ir koldūnai, kurie visi yra labai turtingi geležies šaltiniai. Jie taip pat aprūpina vitaminais, mineralais ir ląsteliena.

Žmonėms, kurie laikosi augalinės dietos, pirmenybė teikiama sveikiems grūdams kaip pagrindiniam geležies šaltiniui. Nustatyta, kad jis sumažina vėžio, 2 tipo diabeto ir širdies ligų riziką. Kadangi juose yra daug skaidulų, jie ilgiau išlieka sotūs.

 • Maisto tiekimas 100 gramų: 2,5 mg geležies

Apibendrinant galima pastebėti, kaip aplink mus yra tiek daug maisto produktų, kuriuose gausu geležies. Kasdienis šių hemoglobino turinčių maisto produktų suvartojimas padės išlaikyti hemoglobino kiekį reikiamoje riboje. Taip pat matome, kad visi aukščiau išvardyti maisto produktai, pakrauti su hemoglobinu, yra gausiai naudojami indų mityboje ir yra pagrindinis Indijos kulinarijos maistas. Dažniausiai šie maisto produktai, skirti pagerinti hemoglobino kiekį, plačiai naudojami kaip namų gynimo priemonės anemijai gydyti. Pabaigoje būtinai vartokite geležies turtingą maistą kasdien pagal savo skonio receptorius, nes vis tiek turime daug galimybių.