Prieskonių karalystėje kardamonas dėl savo nuostabaus aromato ir skonio dažnai vadinamas „karaliene“. Jis turi saldų ir aštrų skonį, todėl yra universalus ingredientas tiek pikantiškiems patiekalams, tiek desertams. Ypač Indijoje įprasta kramtyti kardamoną kiekvieno valgio pabaigoje, siekiant pagerinti virškinimą ir atgaivinti burną.

Tačiau per didelis Cardamom vartojimas gali sukelti daug šalutinių poveikių. Tai gali sukelti skrandžio sutrikimus, pykinimą, vėmimą ir kraštutiniais atvejais tulžies pūslės problemas. Leiskite mums suprasti kai kuriuos iš daugelio šalutinių poveikių valgant kardamoną dideliais kiekiais.

Rimtas kardamono šalutinis poveikis, kurį turite žinoti

Rimtas kardamono šalutinis poveikis:

Žemiau yra keletas rimtų kardamono trūkumų. Pažvelkime į juos.

1. sukelia alergijas:

Yra daug žmonių, kurie gali būti alergiški bet kuriam prieskonyje esančiam fermentui. Odos alergija yra vienas iš labiausiai paplitusių dalykų, kuriuos čia galima pamatyti. Dermatitas ir dilgėlinė yra keletas dažniausiai pasitaikančių odos ligų. Padidėjęs jautrumas ir kvėpavimo takų alergijos – dar vienas kardamono sukelto alergijos galas. Krūtinės skausmas ir spaudimas, nemalonus pojūtis ir dusulys daugeliui žmonių yra šalutinis poveikis..

2. Skausmas tulžies pūslėje:

Yra pilvo skausmas, kurį patiria daugelis žmonių, kai reikia valgyti kardamoną. Tai paprastai taikoma tiems, kurie turi akmenų ar problemų su tulžies pūsle. Tai yra vienas šalutinis poveikis, kurį įrodė daugelis profesionalų ir kuris tikrai yra vienas iš rimtų šalutinių poveikių, kuriuos reikia žinoti.

3. Impotencija:

Remiantis daugybe tyrimų, per didelis kardamono vartojimas parodė daug vyrų vaisingumo problemų. Daugelis žmonių skundėsi dėl impotento elgesio organizme dėl kardamono. Galbūt tai nebuvo visiškai įrodyta, bet tada tai tikrai yra vienas iš šalutinių poveikių, dėl kurių skundėsi daugelis žmonių. Reikia žinoti, kad prieskonių vartojimas, įskaitant kardamoną, yra ribotas, kitaip jis pradeda duoti atvirkštinį poveikį. Tai yra vienas iš juodojo kardamono šalutinių poveikių.

4. Vaistų sąveika:

Žaliojo kardamono šalutinis poveikis yra daug. Šį prieskonį reikia vartoti lengvai ir tinkamai sąmoningai, kai žmonės vartoja kai kuriuos vaistus. Buvo atvejų, kai kardamonas sąveikauja su vaistais, kurie paprastai sukelia rimtų padarinių sveikatai.

Dauguma žmonių nežino apie šį šalutinį poveikį ir nuolat vartoja kardamoną.

Geriausias dalykas, kurį galite padaryti, yra vengti kardamono kaip burnos gaiviklio, kai vartojate vaistus. Vaistai nuo šių problemų paprastai sąveikauja su kardamonu ir sukelia šalutinį poveikį: vaistai nuo kepenų, vaistai nuo ŽIV, vaistai nuo dirgliosios žarnos sindromo, antikoaguliantai, aspirinas, antidepresantai, tulžies akmenų vaistai ir antitrombocitiniai vaistai.

5. Padidina kraujavimo riziką:

Kai kurie tyrimai parodė, kad daug suvartojamo kardamono iš tikrųjų gali sukelti situacijas, kai kraujavimo rizika padidėja iki aukšto lygio. Tai dar vienas šalutinis poveikis, susijęs su šiuo prieskoniu ir viršijantis didžiausią suvartojimą. Reikia žinoti apie konkrečius atvejus, kai tai gali padidinti kraujavimą, ir dėl to reikėtų pasitarti su gydytoju ar specialistu.

Šie kardamono šalutiniai poveikiai nėra jūsų išgąsdinti ar priversti nustoti valgyti. Šio straipsnio tikslas – informuoti jus apie gerą pusiausvyrą. Daugelyje žmonių įprasta per daug užsiimti tuo, kas, jų manymu, yra naudinga sveikatai. Deja, ši klaida jiems gali kainuoti daug sveikatos ir pinigų atžvilgiu. Ta pati taisyklė galioja ir kardamonui. Laikykitės rekomenduojamų dozių ir pasinaudokite geriausia kardamono nauda, ​​užuot tapę jo aukomis!