Kas yra ricinos aliejus?

Ricinos aliejus yra augalinis aliejus, gautas iš ricinos aliejaus augalų sėklų. Ricinos aliejus yra labai šviesiai gelsvas skystis, turintis ryškų skonį ir kvapą.

Ricinos aliejus suteikia mums daug privalumų, tokių kaip plaukų ir galvos odos gydymas, ramina akis, sutepa įrankius ir pan., Tačiau gali turėti ir šiurkštų poveikį! Ricinos aliejus garsėja savo išskirtine nauda odos ir plaukų priežiūrai! Dėl jo gebėjimo gydyti vidurių užkietėjimą. Tačiau prieš priimdami sprendimą naudoti ricinos aliejų, turėtumėte žinoti jo šalutinį poveikį. Kai kurie iš jų aptariami toliau:

Šalutinis ricinos aliejaus poveikis:

Ricinos aliejaus šalutinis poveikis

1. Ricinos aliejus sukelia daug virškinimo sutrikimų:

Ricinos aliejus laikomas saugiu naudoti. Tačiau kai kurie žmonės jaučiasi visiškai priešingai, jie jaučia pykinimą, viduriavimą, vėmimą, diskomfortą skrandyje ir alpimą po aliejaus vartojimo arba išgėrę tam tikrą kiekį. Jei kas nors jaučia tokį dalyką! Tada turėtumėte nustoti vartoti ricinos aliejų. Ilgai vartojant, jo šalutinis poveikis gali pablogėti. Prieš vartodami įprastą dozę, taip pat turėtumėte pasitarti su vaistininku.

2. Alergija:

Ricinos aliejus taip pat sukelia šalutinį poveikį, pavyzdžiui, alergines reakcijas! Daugelis žmonių po jo vartojimo patyrė alergiją. Tačiau rimta alergija ricinos aliejui yra reta. Jei pasireiškė bet kuris iš šių simptomų, turite kreiptis į gydytoją ir nustoti vartoti aliejų: niežulys, bėrimas, patinimas (veido/gerklės/liežuvio patinimas yra labai pavojingas), galvos svaigimas, dilgčiojimas ir paraudimas, pasunkėjęs kvėpavimas.

Rekomenduojama patikrinti, ar esate jautrus ricinos aliejui, ar ne! Vykdykite kenkėją. Jums tereikia užpilti nedidelį kiekį aliejaus ant dilbio ir palaukti 24 valandas. Jei pavyks ir įsitikinsite, kad nereaguojate į aliejų, galite toliau jį naudoti. Jei jaučiate bet kokią reakciją ar net nedidelį niežėjimą ar paraudimą, turėtumėte prieštarauti aliejaus naudojimui.

3. Maistinių medžiagų praradimas:

Ricinos aliejaus šalutinių poveikių sąraše vienas iš jų yra tas, kad aliejaus vartojimas ilgiau nei savaitę gali sukelti kalio ir skysčių netekimą! Jei suvartosite 15–60 ml paros dozę, gali nepavykti arba atrodo, kad trukdote suvirškinti kai kurias vertingas maistines medžiagas ir galite sukelti dehidrataciją. Pasitarkite su tinkamu vaistininku ir griežtai laikykitės gydytojo ar vaistininko nurodymų ar etiketės.

4. Pavojus nėščioms moterims:

Ricinos aliejus nėščioms moterims yra didelis gydytojų NE. Ricinos aliejus yra žinomas dėl savo poveikio, skatinančio moterų gimdymą. rekomenduojama, kad nėščios moterys galėtų paimti aliejų gimdymui, kai pasibaigs gimdymo terminas. Aliejaus ricinolio rūgštis skatina žarnyno raumenų susitraukimą ir dėl to skatina gimdymą. Tačiau nėščios moterys neturėtų naudoti ricinos aliejaus be gydytojo priežiūros. Be to, pavojinga vartoti ricinos aliejų moterims, kurių nėštumas yra trumpesnis nei 40 savaičių

5. Ricinas:

Ricinos aliejus paprastai yra saugus naudoti, tačiau jei laikysitės gydytojo rekomendacijų, greičiausiai nepajusite ricinos aliejaus šalutinio poveikio. Tačiau ricinos pupelėse yra ricino, toksino! Tai labai pavojinga vartoti, todėl niekada nevalgykite ricinos pupelių ir nespauskite ricinos aliejaus. Ricinas taip pat gali sukelti viduriavimą, pykinimą, vėmimą, šoką, kepenų, kasos ir kepenų pažeidimus, dehidrataciją, kraujo ląstelių sunaikinimą ir šoką. Suvalgydami tik 2–6 sveikas ricinos aliejaus sėklas, galite nužudyti suaugusįjį!

6. Vaikams:

Ricinos aliejus tikriausiai yra saugus, jei jis vartojamas per burną mažomis ir tinkamomis dozėmis trumpą laiką, tarkime, mažiau nei savaitę. Ricinos aliejus tikriausiai yra nesaugus, jei vartojamas per burną ilgiau nei savaitę arba vartojama didelė dozė. Jei vartojate daugiau nei įprasta vaikų dozė 1-15 ml per dieną, priklausomai nuo amžiaus, tai gali sukelti cheminį disbalansą jūsų organizme. Ricinos sėklos nėra saugios, jei visa sėkla geriama per burną.