Mama visada tau liepė valgyti daržoves ir valgyti savo pupeles, kai buvai mažas, ir visą tą laiką keikdavosi dėl šios nedėkingos žalios spalvos, kad kažkaip susimąstėte, kaip nevalgyti žalumynų. Tačiau mažai žinojote, kad ši žalia daržovė, kaip ir kitos, yra kupina nuostabiausių privalumų, kurių niekada negalėjote įsivaizduoti. Na, vaikystė beveik praėjo, tačiau pupelių valgymas, kad gautumėte didžiausią naudą, vis tiek gali būti patikimas pasirinkimas. Tačiau prieš pradėdami pirkti pupelių, pripažinkite save su daugybe privalumų.

Pupelių nauda 1

Vėžio priežiūra:

Yra žinoma, kad pupelės, ypač žaliosios, turi ypatingą talentą užuosti vėžio ląsteles ir jas veikti, taip sumažinant vėžio ląstelių aktyvavimo riziką. Paprastai pupelės turi daug antioksidantų kartu su flavonoidais ir fitosteroliais. Šie elementai susimaišo su ląstelėmis ir automatiškai sumažina tikimybę tapti mirtino vėžio auka.

Geležinė ironija:

Geležis yra svarbus mūsų kūno komponentas, todėl žaliosios pupelės yra atsakingos už tai, kad šie antioksidantai, pripildyti vitamino C, sugertų reikiamą geležies kiekį ir sulaikytų jį organizme, kad galėtumėte išlikti tinkami ir sveiki. Dažnai buvo pastebėta, kad pupelės padeda gaminti kolageną, kuris yra atsakingas už mūsų kūno kremzles.

PMS valdymas:

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kaip manganas gali būti stebuklingas pilvo spazmų ir dažnų nuotaikų kaitos eliksyras. Manganas mūsų organizme kontroliuoja hormonų sekreciją, todėl sumažėja nuotaikos svyravimai. Pupelėse buvo gausu mangano, kuriame bet kokios rūšies pupelės gali padėti prieš menstruacijų sindromą.

Svorio metimas:

Pupelės buvo pripažintos vienu iš veiksmingų maisto produktų, padedančių numesti svorio. Tai yra patikrintas metodas, kuriuo pupelės padėtų jums kovoti su svorio problemomis. Nors jis tiesiogiai nedalyvauja jūsų plauko išraiškoje, turtingas ląstelienos kiekis pupelėse ilgiau išlaiko skrandį ir labai lėtai didina cukraus kiekį kraujyje. Taip galima kontroliuoti dažną valgymą.

Širdies priežiūra:

Pupelės ne tik padeda numesti svorio, bet ir padeda kontroliuoti cholesterolio kiekį, kad širdis galėtų laisvai dirbti, nesijaudindama dėl didėjančių cholesterolio problemų. Fitocheminės medžiagos ir tirpios skaidulos, esančios pupelėse, yra tiesiogiai atsakingos už cholesterolio kiekio mažinimą ir kraujospūdžio padidėjimą. Dėl to žmonės, kurie daug vartoja pupelių, turi mažesnę širdies ligų riziką.

Sąnarių priežiūra:

Vitaminas K, padedantis kraujo krešėjimui atviros žaizdos metu, taip pat yra atsakingas už trapius kaulus ir sąnarių uždegimus. Čia patenka pupelės. Vitamino K galima rasti daug pupelėse, todėl sąnarių skausmą, patinimą ir uždegimą dabar galima gydyti.

Diabetikui reikia:

Dažnai diabetu sergantis asmuo turėtų susidurti su daugybe apribojimų dėl būtinų maisto produktų sąrašų. Be cukraus, gydytojai dažnai nurodo „ne“ tam tikriems maisto produktams, kuriuose yra didelis gliukozės kiekis. Tokiu atveju bet kokios rūšies pupelės būtų labai naudingos diabetikui. Gliukozė, nors ir šiek tiek nejudanti, yra būtinas mūsų kūno elementas, o baltymų mišiniai pupelėse užtikrina, kad reikiamas kiekis išliktų jūsų kūne.

Seklus kaulas:

Panašiai kaip pupelės gali gydyti sąnarių skausmus, taip pat žinoma, kad pupelėse esantis vitamino K šaltinis rūpinasi kaulų ir kaulų seklumo problemomis. Osteoporozė yra būklė, kai kaulai tampa porėti ir trapūs, o pupelės gali atgauti prarastą tankį.