Mes visi bijome žodžio „vėžys“ ir jei ir jūs esate vienas iš mūsų, pradėkite valgyti artišokus nuo šiandien. Taip yra todėl, kad skirtingai nuo kitų daržovių, apie kurias mes kalbame ar žinome, kuklusis artišokas turėtų jėgų ir galių kovoti su baisiu vėžiu. Šiandien norėtume padėti jums suprasti artišokų valgymo svarbą, todėl skaitykite toliau ir būkite gerai informuoti..

Artišoko nauda sveikatai

Artišoko nauda:

 • Artišokai yra daug energijos šaltiniai ir juose yra daug antioksidantų. Štai kodėl mes prašome jūsų bent kartą per savaitę užsisakyti artišokų, kad daržovėse esantys antioksidantai galėtų padėti jūsų sistemai kovoti su laisvaisiais radikalais – kaltininkais, kurie sukelia navikus ir vėžį mūsų sistemoje. Taip pat sumažėtų oksidacinis lygis, o tai ypač pasakytina apie rūkalius, todėl laisvieji radikalai patenka į mūsų organizmą. Net aplinkos teršalai ir saulės UV spinduliai taip pat gali prisidėti prie vėžį sukeliančių ląstelių augimo mūsų kūne. Kad jūsų kūnas būtų apsaugotas, būtų protinga turėti artišokų, kad turtingi ir galingi antioksidantai galėtų patekti į jūsų kūną ir laikyti jį gerose, saugiose rankose.
 • Artišokai padeda organizmui kovoti su kritinio pobūdžio ligomis, tokiomis kaip storosios žarnos, plaučių, smegenų ir prostatos vėžys. Kadangi artišokuose gausu flavonoidų ir antioksidantų, jis padeda įveikti moterų ir vyrų krūties ir prostatos vėžį. Taigi tie, kurie yra linkę į šių dviejų tipų vėžį, turėtų paprašyti dietologų rekomenduoti dietą, kurioje yra artišokų
 • Virškinimą galima pagerinti vartojant artišokus, o tai yra labai svarbus procesas. Šis procesas padėtų gliceroliui ir riebalų rūgštims virsti energija, o kepenys taip pat galėtų gerai veikti. Ekspertai teigia, kad kepenys kasdien turi pagaminti pakankamai tulžies, o tai padeda suskaidyti lipidus į riebalų rūgštis ir net į glicerolį. Artišokuose yra polifenolių antioksidantų, kurie gali padėti tulžies pūslėms gaminti pakankamai tulžies kūno poreikiams..
 • Kepenys turi ląsteles, kurios kasdien miršta, todėl jų vietą turi užimti naujos ląstelės. Kuklusis artišokas yra kepenų draugas, kaip minėjo ekspertai. Ekspertai sako, kad daržovė vaidina svarbų vaidmenį, kai reikia atkurti kepenų ląsteles.
 • Artišokai yra geras diuretikas, nes gali padėti susidaryti šlapimui inkstuose. Tai taip pat padeda ir padeda tobulai, kai yra šlapimo išsiskyrimas, o kai atliekos išeina, taip pat būtų ir toksinų. Tai reiškia, kad vidiniai elementai būtų švarūs, o išoriniai neturėtų susidurti su problemomis.
 • Širdis labiausiai džiaugtųsi, kai vartojami artišokai, nes tai neleis širdžiai rizikuoti ir susirgti. Antioksidantai padeda rūpintis širdimi, mažina MTL arba blogojo cholesterolio kiekį kraujyje ir skatina DTL, kuris yra naudingas organizmui. Kadangi organizme yra per daug MTL, žmonės linkę tapti ligų, tokių kaip širdies priepuoliai, insultai, inkstų nepakankamumas ir trombozė, aukomis..
 • Daržovėje yra daug vitaminų ir folio rūgšties, kurie yra svarbūs, kad organizmas turėtų, tarkime, ekspertų. Tai yra fermentai, kurie palaiko geros formos DNR, o folio rūgštis ypač padeda moterims gimdymo metu arba nėštumo metu, o kai kuriais atvejais taip pat apsaugo nuo vamzdelių ar apsigimimų, sako ekspertai.
 • Artišokuose yra daug vitamino K, kuris yra svarbus, nes jis padeda kaulų formavimuisi. Po trisdešimties metų vyrų ir moterų kaulų tankis yra mažas, o senstant kaulai taip pat tampa silpni ir trapūs. Turėdami pakankamai vitamino K organizme, taip pat ir nuo artišokų, dabar galime gauti pakankamai pagalbos. Vitaminas K iš tikrųjų yra naudingas pacientams, sergantiems Alzheimerio liga, nes jis taip pat padeda neurotransmisijai.
 • Artišokuose gausu mineralų, vitaminų ir fermentų. Kūnui viso to reikia normaliai funkcionuoti ir gerais būdais, todėl pasirūpinkite, kad artišokus pradėtumėte valgyti nuo šiandien, bent kartą per savaitę.

Yra keletas artišokų formų:

 • Dideli dydžiai būtų žalios spalvos
 • Vidutinio dydžio taip pat būtų žalios spalvos
 • Violetiniai artišokai būtų dideli arba vidutiniai

Perkant:

Artišokus reikia pirkti tinkamu metų laiku ir būtent tada, kai jie yra ką tik nuskinti. Šiuo metu daržovės pumpurai yra maži ir labai nesubrendę, atrodo, lyg jie būtų nuskinti iš gamtos įsčių. Tačiau ekspertai mano, kad artišokus geriausia skinti pavasarį.

Eidami į mažmeninės prekybos parduotuves ar vietines rinkas nusipirkti artišokų, turėtumėte patikrinti jų sunkumą ir dydį. Artišokai turi būti prieinami be mėlynių ir įpjovimų, o lapai turi būti tvirtai pririšti vienas prie kito. Artišokai turi būti tamsiai žali, o kai juos išspausite, pasigirs girgždantis garsas. Nesirinkite didelių artišokų, jie nėra to verti.

Ieškokite artišokų receptų internete ir šiandien atneškite savo kūnui daugybę gėrio!!

Tai buvo geriausios devynios priežastys, kodėl mums patinka artišokai. Jei norėtumėte pasidalinti savo patarimais ir idėjomis su mumis, nedvejodami rašykite arba komentuokite žemiau. Mums patinka išgirsti jus, nes mums patinka dalintis su jumis.