Šarminis vanduo yra naujas sveikatos pramonės šūkis. Daugelis mitybos specialistų ir sveikatos ekspertų pradėjo viešinti daugybę šarminio vandens privalumų. Tai sukėlė neįprastą susidomėjimą visuomene, kuri įprastą vandenį pakeitė šarminiu. Bet kas yra šarminis vanduo? Įprasto geriamojo vandens neutralus pH yra 7, o šarminio – 8 arba didesnis. Šarminančių junginių ir mineralų, tokių kaip magnis, kalcis ir silicio dioksidas, buvimas suteikia daug naudos sveikatai. Tačiau dirbtinis šarminis vanduo arba itin didelis šarmingumo lygis gali būti gana pavojingas jūsų organizmui. Supraskime kai kuriuos rimtus šalutinius poveikius geriant daug šarminio vandens.

šarminio vandens šalutinis poveikis

Didelio šarminio vandens šalutinis poveikis:

Čia mes įtraukėme šokiruojantį 9,5 šarminio vandens šalutinį poveikį sveikatai. Pažvelkime į juos.

1. Širdies ir kraujagyslių problemos:

Ilgalaikis šarminio vandens vartojimas gali sukelti šalutinį poveikį širdžiai. Šarminis vanduo padidina širdies ir kraujagyslių sistemos fermentų sekreciją, kuri gali pažeisti raumenis aplink širdį. Todėl galima apibendrinti, kad geriamas šarminis vanduo iš pradžių gali atjauninti širdies ir kraujagyslių ląsteles, tačiau ilgainiui poveikis gali būti pražūtingas.

2. Virškinimo sutrikimas:

Geriant šarminį vandenį, staiga pasikeičia pH lygis ir tai gali trukdyti virškinimui. Virškinimo sutrikimas, kurį sukelia šarminis vanduo, yra sunkesnis vyresniems nei 60 metų žmonėms. Buvo nustatyta, kad ilgai vartojant šarminį vandenį geriamajam, gali atsirasti hipochlorhidrija, kuriai būdingas sumažėjęs kalcio įsisavinimas organizme. Taigi gerti daug tikro šarminio vandens šalutinio poveikio gali būti pavojinga.

3. Dehidratacijos priežastys:

Nustatyta, kad geriamas šarminis vanduo gali sukelti dehidrataciją, o ne išlaikyti kūno hidrataciją. Jei organizme yra per daug jonų, tai gali sukelti ūmią dehidrataciją ląstelių lygiu. Tai yra vienas iš svarbiausių šalutinio poveikio geriamojo šarminio vandens taškų ir į tai reikia atkreipti dėmesį!

4. Metaboliniai sutrikimai:

Metabolizmas yra būtinas norint generuoti energiją normaliam organizmo sistemų funkcionavimui. Įvairūs tyrimai atskleidė, kad šarminio vandens naudojimas gali sukelti medžiagų apykaitos sutrikimus, o tai gali sukelti tokius negalavimus kaip edema ir metabolinė alkalozė. Tai gali sukelti galvos svaigimą, pykinimą, vėmimą, raumenų trūkčiojimus, rankų drebėjimą ir dilgčiojimą rankose ir kojose.

Šarminio vandens šalutinis poveikis

5. daro spaudimą inkstams:

Inkstai padeda palaikyti normalų pH lygį organizme, todėl kasdien geriant šarminį vandenį jūsų kūnas taps šarmingesnis ir apkraus inkstus, kad pH būtų idealus. Žmonės, kurie jau serga kokia nors inkstų liga, niekada neturėtų vartoti šarminio vandens.

Maistinių medžiagų įsisavinimas organizme labai priklauso nuo pH lygio. Kasdien geriant šarminį vandenį, jūsų kūno pH lygis gali padidėti tiek, kad gali sutrikti būtinų maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas B12, folio rūgštis, kalcis ir geležis, įsisavinimas. Maistinių medžiagų trūkumas organizme gali sulėtinti augimą ir kitus sutrikimus.

7. Skaudantys raumenys:

Geriant šarminį vandenį taip pat gali skaudėti raumenis dėl organizmo pH lygio disbalanso. Mineralų perteklius gali sudaryti nuosėdas organizme, todėl sąnariai girgžda. Šarminis vanduo taip pat sukelia dūrio skausmus šlapimo takuose ir šlapimo pūslėje dėl didelio šarminių mineralų kiekio. Jei jau patyrėte su raumenimis susijusių sutrikimų, patariama nustoti gerti šarminį vandenį.

8. Galvos skausmas:

Galvos skausmas yra dar vienas dirginantis šarminio vandens šalutinis poveikis, kai jis naudojamas kasdien. Skausmo intensyvumas gali skirtis nuo vieno žmogaus iki kito. Šie galvos skausmai paprastai trunka tik kelias valandas ir yra laikini. Tačiau, jei simptomai nepraeina, patariama kreiptis į gydytoją ir nustoti gerti šarminį vandenį.

9. Mieguistumas ir nuovargis:

Kasdien vartojant šarminį vandenį, gali atsirasti net nuovargis ir nuovargis. Taip pat dažniausiai galite jaustis mieguisti dėl šios pH pusiausvyros priežasties. Be to, jei vartojate vaistus nuo skydliaukės, kraujospūdžio ar širdies ir kraujagyslių ligų, šarminis vanduo gali jiems trukdyti ir sukelti komplikacijų.

Šarminis vanduo paprastai rekomenduojamas žmonėms, turintiems su GI susijusių problemų, siekiant sumažinti jų rūgštingumą. Tačiau būtina suprasti, kad ne visos priemonės tinka jūsų kūnui. Šarminis vanduo nėra 100 % saugus ir turi daug pavojų. Prieš įtraukiant jį į dietą, svarbu iki galo perskaityti ir suprasti šarminio vandens trūkumus. Taigi, žmonės, per daug šarmingumo gali būti per blogai jūsų kūnui!