Vienas iš prabangiausių prieskonių Karalystės ingredientų yra šafranas. Šis retas prieskonis vertinamas dėl sodrios spalvos ir skonio, kurį suteikia maistui. Jis turi daugybę gydomųjų savybių ir yra plačiai naudojamas Ajurvedoje. Šafranas taip pat siūlo daug kosmetinės naudos ir yra geriausiai žinomas dėl savo odos šviesinimo savybių. Dėl šių milžiniškų pranašumų daugelis žmonių per daug mėgaujasi šafranu, nežinodami apie jo šalutinį poveikį. Šafrano perdozavimas gali būti pavojingas sveikatai, nes sukelia daug rimtų komplikacijų, tokių kaip virškinimo sutrikimai, regėjimo sutrikimai ir seksualiniai sutrikimai. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte apie šalutinį šafrano poveikį.

Rimtas šalutinis šafrano poveikis, kurį turite žinoti

Šalutinis Kesaro ar šafrano poveikis:

Žemiau pateiktame sąraše yra keletas žinomų šalutinių šafrano poveikių, kuriuos galite perskaityti, kad praplėstumėte savo žinias apie šį prieskonį. Patikrink juos:

1. Įspėjimas nėščioms ir žindančioms moterims:

Pasak specialistų, šafrano vartojimas gali būti gana rizikingas besilaukiančioms motinoms. Tai taip pat taikoma motinoms, maitinančioms krūtimi ir maitinančioms krūtimi. Šafranas sukelia gimdos raumenų susitraukimą, kuris greičiausiai gali sukelti persileidimą. Šiuo metu dirbtinės medžiagos, esančios daugelyje šafrano, gali būti pavojingos vaikams, vartojantiems motinos pieną, todėl to taip pat reikėtų vengti. Tai yra vienas iš pagrindinių šalutinio šafrano poveikio nėštumo metu.

2. Veda prie bipolinių sutrikimų:

Jaudulys ir impulsyvumas yra du nuotaikos sutrikimai, kuriuos šafranas, kaip žinoma, apsunkina ir taip sukelia bipolinius sutrikimus. Be to, žmonės, kurie jau serga šia liga, turėtų visiškai atsisakyti šafrano vartojimo. Tai yra vienas iš mažiau žinomų šafrano trūkumų mūsų sveikatai.

3. Alergija:

Daugelis žmonių parodė alergiją šafranui ir tai gali sukelti daug sveikatos problemų. Gali pasireikšti niežulys, dirginimas, bėrimas, paraudimas ir dilgėlinė. Perteklinis vartojimas gali apsunkinti šiuos alergijos simptomus, todėl prieš naudodami tiesiogiai ant odos, turėtumėte atlikti pleistro testą. Tai yra vienas iš šafrano šalutinių poveikių odai.

4. Apetito disbalansas:

Viena vertus, kai kurie žmonės skundžiasi mažu apetitu, kai valgo šafraną, o kai kurie – apetitą, dėl kurio gali padidėti svoris. Nesvarbu, kurioje spektro pusėje esate, visada geriau laikytis gairių, kad išvengtumėte sveikatos problemų. Tai vienas iš paprastų, tačiau vertų paminėtų prieskonių šalutinių poveikių.

5. Pykinimas ir vėmimas:

Pernelyg didelis šafrano vartojimas parodė poveikį organizmui ir tam tikrus simptomus žmonėms, pasireiškiančius pykinimu ir vėmimu. Tai dar vienas šalutinis poveikis, susijęs su šiuo nuostabiu prieskoniu. Tai tik reiškia, kad turėtumėte apriboti suvartojimą.

6. Mieguistas jausmas:

Šafranas turi raminamųjų savybių, o šio prieskonio persivalgymas sukels tik mieguistumo problemų visą dieną. Tai yra šalutinis poveikis, kuris netgi gali sutrikdyti jūsų koncentraciją ir efektyvumą darbe.

7. Hiper seksualumas:

Žinoma, kad šafranas yra afrodiziakas, o per didelis jo vartojimas sukels vyrų ir moterų hiperseksualumą ir padarys juos visą laiką seksualiai aktyvius. Taip pat greičiausiai patirsite pakilią nuotaiką, pakilumą ir nekontroliuojamas emocijas. Tai dar vienas šalutinis poveikis, atsirandantis dėl per didelio šafrano vartojimo.

8. Galimybės vartoti nuodingą šafraną:

Pasak specialistų, vartojant nuodingą šafraną gali pasireikšti sunki gelta, o vėliau stiprus vėmimas, gausus kraujavimas iš nosies, didelis galvos svaigimas ir viduriavimas su krauju. Tai tikrai šalutinis poveikis, susijęs tik su dirbtinėmis ir pavojingomis šafrano sruogomis.

9. Svorio netekimas:

Kai kuriems tai gali būti palaima, kad šafranas padeda numesti svorį, tačiau jūs turite žinoti, kad tiems, kurie jau tinkamai valdo svorį, svorio netekimas sukels tik nepakankamo svorio problemas ir krizę bei sukels kūno silpnumą. Tai yra vienas šalutinis šafrano ekstrakto poveikis, apie kurį turėtumėte žinoti ir kuris suteikia jums priežastį jį kontroliuoti dietoje.

10. Sumažėjęs kraujospūdis:

Šafrano vartojimas per dideliais kiekiais gali sumažinti kraujospūdį žmonėms, turintiems žemą kraujospūdį. Tai gali būti labai pavojinga sveikatai, o tai gali sukelti komą ir kitas rimtas ligas. Patariama naudoti ne daugiau kaip žiupsnelį šafrano, taip pat ir gydytojo patarimu.

Nustebote sužinoję apie šiuos šalutinius šafrano padarinius? Šio straipsnio esmė yra ta, kad net natūralus ingredientas, kad ir koks naudingas jis būtų mūsų sveikatai, gali būti rizikingas gyventi, jei jo viršijama. Jei vartojate bet kokius vaistus nuo kraujospūdžio, širdies problemų ar cukraus kiekio kraujyje, visada turėtumėte laikytis mitybos gairių ir būti ypač atsargiems. Žiupsnelis šafrano tikrai padės jums, tačiau bet kokia papildoma dietos dalis gali priversti jus apsilankyti pas gydytoją!